"Yeni Bir Umut" Teması - Adım Adım Kurulum

Başlatan reis33, 12 Mart 2011 - 03:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Alıntı yapılan: muzir - 14 Nisan 2011 - 04:32:31
Peki bu arkadaş bu sorunla nasıl karşılaşmış.

En fazla X açılmamış. Onu da kurduklarını geri kaldırarak, temaları temizleyerek çözebilir.

@ebualos, Gnome 3  biraz daha farklı bir mevzu sanırım. Onun için yeni temalar gerekiyor olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: muzir - 14 Nisan 2011 - 04:32:31
Peki bu arkadaş bu sorunla nasıl karşılaşmış.
Tema dizinini incelerseniz, ilgili betikler yalnızca tema dosyalarını gerekli dizinlere kopyalıyor. Arkadaşın sorunu, başka bir şeyle ilgilidir muhtemelen.

Fatih Doğdu

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 14 Nisan 2011 - 04:26:52
Tema yüklemeyle sistem çökmez :)

Ben neden boyle bir sorunla karşı karşıya kaldım o zman  :-X

Yiğit Ateş

Temanın içeriğine bakarsanız, temadan dolayı böyle bir şey olması pek mümkün gözükmüyor. Başka bir şey etkilemiştir, ama sizin sisteminizi biz bilemeyiz tabii ki :)

Fatih Doğdu

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 14 Nisan 2011 - 20:10:16
Temanın içeriğine bakarsanız, temadan dolayı böyle bir şey olması pek mümkün gözükmüyor. Başka bir şey etkilemiştir, ama sizin sisteminizi biz bilemeyiz tabii ki :)

iyi bakalım dediğiniz gibi olsun. Hırs yaptım ve winowsu tamamen kaldırdım. sadece ubuntu kullanıyorum. öğrenicem bu işi :D python a da başladım Allah yolumuzu açık etsin  :P

decent

Alıntı yapılan: Fatih Doğdu - 14 Nisan 2011 - 23:22:23
iyi bakalım dediğiniz gibi olsun. Hırs yaptım ve winowsu tamamen kaldırdım. sadece ubuntu kullanıyorum. öğrenicem bu işi :D python a da başladım Allah yolumuzu açık etsin  :P

Ubuntu tercihinize çok sevindim, dediğiniz gibi Allah yolunuzu açık etsin diyorum.
Temayı bu sabah yeniden yükleyip kontrol etmiştim bir hata mı var diye, hata yok :)

Fatih Doğdu

Alıntı yapılan: decent - 14 Nisan 2011 - 23:29:23
Alıntı yapılan: Fatih Doğdu - 14 Nisan 2011 - 23:22:23

Ubuntu tercihinize çok sevindim, dediğiniz gibi Allah yolunuzu açık etsin diyorum.
Temayı bu sabah yeniden yükleyip kontrol etmiştim bir hata mı var diye, hata yok :)

forumda böyle bir istek hoş değil ama istiyorum. bir arkadaş bana msn den yardımcı olsa süper olur. msn adresimi vereyim ben yardımcı olmak isteyen eklesin bana biraz temel teknik bilgiler ve masaüstü özelleştirmeleri hakkında bilgi versin(lütfen)   chucky---@hotmail.fr msn adresim şimdiden tşk ederim.

decent

Alıntı yapılan: Fatih Doğdu - 15 Nisan 2011 - 01:26:43
forumda böyle bir istek hoş değil ama istiyorum. bir arkadaş bana msn den yardımcı olsa süper olur. msn adresimi vereyim ben yardımcı olmak isteyen eklesin bana biraz temel teknik bilgiler ve masaüstü özelleştirmeleri hakkında bilgi versin(lütfen)...

Buna hiç gerek yok;
Hem forumumuzdan, hem de http://gnome-look.org/ vb. birçok kaynaktan faydalanabilirsiniz..

Fatih Doğdu

Alıntı yapılan: decent - 15 Nisan 2011 - 01:38:07
Alıntı yapılan: Fatih Doğdu - 15 Nisan 2011 - 01:26:43
forumda böyle bir istek hoş değil ama istiyorum. bir arkadaş bana msn den yardımcı olsa süper olur. msn adresimi vereyim ben yardımcı olmak isteyen eklesin bana biraz temel teknik bilgiler ve masaüstü özelleştirmeleri hakkında bilgi versin(lütfen)...

Buna hiç gerek yok;
Hem forumumuzdan, hem de http://gnome-look.org/ vb. birçok kaynaktan faydalanabilirsiniz..

evet ilk 5 denememde sürekli boyle dedim kendim yaptım fakat sürekli sorunlarla karşılaşıyorum. Masaüstümü özelleştiremedim bi türlü  :'(

decent

Karşılaştığınız sorunları uygun konular altında veya yeni bir konu açarak belirtirseniz, forum işleyişine daha uygun olacağı kanısındayım.
O sorunla ilgili bilgisi olan kullanıcıların yardımcı olacağından şüpheniz olmasın :)

Fatih Doğdu

Alıntı yapılan: decent - 15 Nisan 2011 - 01:55:35
Karşılaştığınız sorunları uygun konular altında veya yeni bir konu açarak belirtirseniz, forum işleyişine daha uygun olacağı kanısındayım.
O sorunla ilgili bilgisi olan kullanıcıların yardımcı olacağından şüpheniz olmasın :)

Bu konu hakkında paylaştım sorunumu ama olmadı :S Herneyse size burada boşu boşuna dil döküyorum iyi geceler...

decent

Dil dökmek olur mu hiç, bence çok yanlış bir ifade bu..
Burada her şey gönüllülük esasına dayalı değil mi ?

İyi geceler

Fatih Doğdu

Alıntı yapılan: decent - 15 Nisan 2011 - 02:07:52
Dil dökmek olur mu hiç, bence çok yanlış bir ifade bu..
Burada her şey gönüllülük esasına dayalı değil mi ?

İyi geceler

kısacası yapamadım yaptıktan sonraki screenleri verdim aynı konuda var. Evet gönül işi bu dediğiniz gibi ister yaparsınız ister yapmazsınız  ;)

decent

Kurulumdan sonra masaüstünde sağ tıklayıp A-New-Hope temasını seçtiniz mi?

Fatih Doğdu

Alıntı yapılan: decent - 15 Nisan 2011 - 02:26:12
Kurulumdan sonra masaüstünde sağ tıklayıp A-New-Hope temasını seçtiniz mi?

evet yaptım olmadı. ben masaüstünü değişik sitilde yapmak istiyorum sorun sadece tema değil.

hakperest

Tema tamam ama pencereler ve awn saydam olmadı. Bir de iki dock eklediğimde, birisine ne ekliyorsam, diğerine de ekleniyor, yani birbirinden bağımsız hale getiremedim.
Atladığım bir yerler olsa gerek. Müsait bir vakitte biraz daha uğraşacağım, varsa tavsiyeniz onlara da bakabilirim.

Anlatım için çok teşekkürler, tema gerçekten çok hoş.

Düzeltme: Saydamlık sorununu çözdüm, 2. adımı atlamışım. Toplam 3 adım varken bir adımı atlamak, garip. Neyse, tekrar teşekkürler.
Küçük bir anketimiz var, katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz. Anketimize http://h2b.co/anket adresinden ulaşabilirsiniz.

http://mustafaalkan.kimdir.com

sema

Alıntı yapılan: Fatih Doğdu - 15 Nisan 2011 - 01:43:56
evet ilk 5 denememde sürekli boyle dedim kendim yaptım fakat sürekli sorunlarla karşılaşıyorum. Masaüstümü özelleştiremedim bi türlü  :'(

Hiç mi özelleştiremiyorsunuz? Böyle anladım da şimdi. Eğer öyleyse yeni bir konu açabilirsiniz buna, şunun çıktısında yaptığınız değişiklilerde bir hata da alıyorsanız:

gnome-appearance-properties %F
susema

hakperest

Bu arada belki sizin için küçük ama kendim için büyük bir şey keşfettim. AWN Applets'te "To Do List" var ve çok kullanışlı, hoş bir uygulama. Tavsiye ederim.
Küçük bir anketimiz var, katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz. Anketimize http://h2b.co/anket adresinden ulaşabilirsiniz.

http://mustafaalkan.kimdir.com

decent

Alıntı yapılan: hakperest - 15 Nisan 2011 - 17:56:48
Bu arada belki sizin için küçük ama kendim için büyük bir şey keşfettim. AWN Applets'te "To Do List" var ve çok kullanışlı, hoş bir uygulama. Tavsiye ederim.

AWN ve içerisindeki uygulamacıklar gerçekten de çok kullanışlı.
Bana göre sistemin bir parçası

orpi

emerald -- replace komutunu verince hiçbirşey olmuyor şuan pencerelerimin başlıkları yok. yada bir ekran görüntüsü bakın nrede kaldım..

MÜHENDİS BEG

decent

Komutu verdikten sonra Emerald Tema yöneticisini açın ve istediğiniz temalar arasında geçiş yapın,
Oturumu kapatıp açın.

Lethran

Temayı kurmaya çalıştım.Sistemim 11.04 fakat verdiğiniz adımları gerçekleştirmeme rağmen başarılı bir sonuca ulaşamadım aksine pencerelerin üzerindeki barlar tamamen kayboldu :/

[eklenti yönetici tarafından silindi]

orpi

Sana olan banada olmuş kardeşim decent'in dediğini tekrar tekrar yapıyorum sonuç olmsuz... Başlıklar kayıp
Sanırım eskiye dönmek ileriye gitmekten daha kolay olacak.
MÜHENDİS BEG

decent

Bir ayrıntıyı da atlamamak gerek.
Emerald, Ubuntu 11.04 sürümü ile % 100 uyumlu değildir.
11.04 kullananlar Emerald kısmını geçebilirler.

11.04 üzerinde yeni bir deneme yaparak sonucu yazacağım.

Ve sonuç:

orpi

Yooook usta yok ya  :) olduğu gibi kalsın şu kişiselleştirme işine harcadığım vakti LYS 'ye harcasam prof olurdum yahu :)

MÜHENDİS BEG