"Yeni Bir Umut" Teması - Adım Adım Kurulum

Başlatan reis33, 12 Mart 2011 - 03:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reis33

NOT: Tema Ubuntu 11.10 ile uyumludur; Emerald paketleri henüz Ubuntu depolarına girmediği için, Emerald kısmı hariç kurulum yapabilirsiniz.

Deviantart üyelerinden jurialmunkey imzasını taşıyan temayı yüklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

(1)
http://www.deviantart.com/download/183377193/divergence_iv_____a_new_hope___by_jurialmunkey-d316eqx.zip
http://fc02.deviantart.net/fs70/f/2010/330/7/4ergence_iv_____a_new_hope___by_jurialmunkey-d316eqx.zip dosyasını indirin
Arşivi bir klasöre çıkarın ve uçbirimden klasörün konumuna gelin.
sh install.sh

/usr/share/themes/A-New-Hope/ konumundaki customise.py dosyasını çift tıklayıp çalıştırarak temayı kişiselleştirebilirsiniz.

Divergence IV

http://jurialmunkey.deviantart.com/

(2) Bu seçenek sadece Ubuntu 11.04 sürümünde  desteklenmektedir.

Emerald Tema Yöneticisini yüklemek isterseniz;

sudo add-apt-repository ppa:malteworld/compiz
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install emerald

Emerald Theme Manager' ı açarak ilk maddede çıkarttığımız klasörden emerald uzantılı istediğiniz bir dosyayı çağırın ve çağırdığınız temayı seçili duruma getirin.

ALT+F2 ile açılan komut penceresine:
emerald --replace
komutunu yapıştırıp çalıştırın.

[/size](3)

AWN uygulamasını resimdeki şekle getirmek için:

1.
sudo apt-get install avant-window-navigator
2.
Yukarıda indirdiğiniz klasör içerisindeki veya tercih edeceğiniz başka temaları AWN uygulamasına ekleyin.

Bende bu kadar oldu :)

http://www.hizliupload.com/img/45031610418166685526.png

barış

Gerçekten harika görünüyor. Özendim şimdi Ubuntu kullananlara :D

ahmetturan

sudo apt-add-ppa repository: am-monkeyd/nautilus-elementary-ppa
sudo apt-add-ppa repository: tiheum / equinox

bu komutları verirken baş tarafı sudo add-apt-repository ppa .... şeklinde olması gerekmiyor mu?
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

bytan

Her iki işlem/komut da içerik dahil aynı.

$ md5sum add-apt-repository
ac7d26ca5398b38502130a83d41ad81f  add-apt-repository
$ md5sum apt-add-repository
ac7d26ca5398b38502130a83d41ad81f  apt-add-repository
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

reis33

Bütün işlemler tek tek gözden geçirilerek ilk ileti tekrar düzenlendi.

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

eleaf

Geçenlerde çok uğraşıp pencereleri şeffaf yapamamıştım, teşekkürler.

reis33

kiragazerock

@decent merhaba.. tema çok hoşuma gitti ve kullanmaya karar verdim fakat sorun şu ki alt panel bir değişim göstermedi. standart olarak kaldı. resimlerde göründüğü gibi değil. Yardım edebilirseniz sevinirim.

decent

AWN uygulaması -Lucido biçemi- tema sekmesine gelerek arşiv içindeki AWN-DivergenceIV.tgz veya AWN-OldStyle.tgz temalarını yükleyebilirsiniz.

Forumda AWN, Lucido gibi kelimelerle arama yaparsanız daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

kiragazerock

GNUbuntu

Teşekkürler @decent. gnome-look.org'da ilk sıralarda görünüyor. Bir iki kere denedim ama paketi tümüyle kurmamıştım. Sadece gtk temasını kurunca pencere çubuğundaki siyah bölge sol tarafta oluyor. Sağ tarafa almak için demek emerald ile kullanmak lazımmış. :)

Temaya ismini veren kült film Star Wars: Episode IV - A New Hope. Tüm seriyi daha yeni, üç günde izledim de.  :) 4. Bölüm'ün ilk önce çekildiğini yeni öğrendim. Düşünsenize, Filmin 1.Bölümü bundan 22 yıl sonra çekilmiş. Bunu bilseydim filmi başka bir gözle izlerdim.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Y%C4%B1ld%C4%B1z_Sava%C5%9Flar%C4%B1:_B%C3%B6l%C3%BCm_IV_-_Yeni_Bir_Umut
Önce Saygı...

kiragazerock

Tema gerçekten mükemmel. Görselliği mükemmel ve hiç bir şekilde kasma vs.. yapmıyor. İnanılmaz seri. Ben de bi ekran grüntüsü göndermek isterim:

Fatih Doğdu

Bu tema istenildiği gibi görünmeyecek çünkü simge teması 'Faenza Dark' kurulu değil

Aldığım hata bu :S Görünüm Tercihlerinde bu hata var

bytan

Faenza Dark temasını kurmayı denedin mi?

sudo add-apt-repository ppa:tiheum/equinox

https://launchpad.net/~tiheum/+archive/equinox
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Fatih Doğdu

Alıntı yapılan: bytan - 13 Nisan 2011 - 21:22:20

Hayır denemedim zaten şu an istesemde deniyemem. Arkadaşın direktiflerini yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım. Fakat msdos ekrarnına benzer bir olayla karşılaştım. Bende hem ubuntunun 10 serisine geçmeyi hemde wubi olarak değilde normal kurmaya karar verdim  :-\

kamboccia

Ubuntuyu dahada bir güzelleştiriyor ilk paylaşılan tema :)

Fatih Doğdu

Bir wubi kurulumu ile kurduğum linuxun canına okuduktan sonra tekrardan ubuntu kurdum ve tekrardan yaptım. Fakat senin aldığın neticeyi alamadım. Dediklerini aşağıda kodda verdiğim yere kadar  yaptım kodda olan yerler dahil değil. Neden olabilir acaba ? Size bir iki tane screen de vereyim belki anlamanıza yardımcı olur.

Ve tercihe göre,
CoverGloobus 1.7.6

ve Themes klasorunden tema editliyorum sonra save diyorum fakat düzelmiyor :S  Ok tuşuna bastıktan sonra eski halini alıyor :S

Linuxu sağlam ve grafikleri güzel olan arayüzleri için kurdum fakat hala masaüstü özelleştirmeleri için * bir şey yapamadım. Biri bana yardımcı olsa çok iyi olur  :-[

decent

Alıntı yapılan: Fatih Doğdu - 13 Nisan 2011 - 21:54:16
...
Bende hem ubuntunun 10 serisine geçmeyi hemde wubi olarak değilde normal kurmaya karar verdim  :-\

Yukarıdaki her şey normal kurulumda yapıldı.
Sadece bir defa Wubi kurulum yaptığımı hatırlıyorum tarihte..

Bugün yayınlanacak olan Natty Narwhal RC sürümünü yüklemenizi öneririm.

Fatih Doğdu

Alıntı yapılan: decent - 14 Nisan 2011 - 01:11:50
...
Bende hem ubuntunun 10 serisine geçmeyi hemde wubi olarak değilde normal kurmaya karar verdim  :-\

Yukarıdaki her şey normal kurulumda yapıldı.
Sadece bir defa Wubi kurulum yaptığımı hatırlıyorum tarihte..

Bugün yayınlanacak olan Natty Narwhal RC sürümünü yüklemenizi öneririm.

normal kurulumlada yapamadım. windowsda profosyenelim ama linux beni çok zorluyor. Herhalde yeni olduğum için  ::) Bu önerdiğiniz sürümün bana katkıları nedir?

sema

Aslında yeni biri bence Natty'i şu aşamada yüklememeli, az da olsa (ço da olabilir) sorunlar çıkarabilir. Zaten çok kısa bir süre sonra kararlı sürümü çıkacak Natty'nin. O zamana kadar bekleyemezseniz 10.10 tavsiye ederim.
susema

muzir

Sistemimde Ubuntu 10.10 yüklü bu temayı kurmayı denerken az da olsa sistemin çökme ihtimali var mı? Soru mantıklı mı bilemiyorum ama şu an benim için kritik bir dönem ve Ubuntu'da yaptığım uzun kurulumlar var, bu temayı denemek bu açıdan riskli midir? Teşekkürler.
Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

Yiğit Ateş

muzir

Alıntı yapılan: bytan - 13 Nisan 2011 - 21:22:20

Hayır denemedim zaten şu an istesemde deniyemem. Arkadaşın direktiflerini yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım. Fakat msdos ekrarnına benzer bir olayla karşılaştım. Bende hem ubuntunun 10 serisine geçmeyi hemde wubi olarak değilde normal kurmaya karar verdim  :-\

Peki bu arkadaş bu sorunla nasıl karşılaşmış.
Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

ebualos

Tema çok güzel.   Şu an bilgisayarda 11.04 beta üzerine Gnome3 kurulu. Bu durumda bu temayı kurabilirmiyim?