Ubuntu Netbook Edition'ın Sonu

Başlatan utdmr, 09 Mart 2011 - 21:39:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

utdmr

Ubuntu 10.04'ten itibaren, "Ubuntu Netbook Edition" isimli bir dağıtım olmayacak artık. Basitçe tek bir Ubuntu üzerinden yürütülecek her şey. Nedeni olarak da artık kullanılacak olan Shell'in Desktop'ta da, Netbook'ta da verimli olarak kullanılabilmesi söyleniyor.

Kaynak: http://www.omgubuntu.co.uk/2011/03/the-end-of-ubuntu-netbook-edition-the-return-of-ubuntu
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

eribol

Yerinde karar. Unity her iki ortam içinde uygun.

Warlord

Zaten hiçbir fark yok KDE gibi bi ortam kurmadıkca hemen hemen bütün dağıtımlar rahat çalışıyor netbooklarda.
Xubuntu, Mandriva, Linux Mint 10, LMDE, Jolicoud , Pardus 2009 hepsini netbooka kurdum. Pardus biraz kasıyor oda KDE biraz fazla sistem istediği için.
Compiz bile çok rahat çalışıyor.
Özüne gelince çok doğru bi karar olmuş.

DoGuKaN

Unity'i netbook üzerinde hiç beğenmedim. Aşırı zorluyor makinayı. En azından benim Netbook'u.

Warlord

Alıntı yapılan: DoGuKaN - 10 Mart 2011 - 00:35:14
Unity'i netbook üzerinde hiç beğenmedim. Aşırı zorluyor makinayı. En azından benim Netbook'u.
Bence onu düzeltirler yeni sürümde.

s7e7v7e7n

aslında Unity hiç olmasa daha iyi olmaz mı normal eski hali daha iyi duruyor ?
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

heartsmagic

Alıntı yapılan: s7e7v7e7n - 13 Mart 2011 - 15:35:26

Canonical'ın yeri yurdu belli, Mark'ın da :)
Sesli düşünüyorsan bilemiyorum da eğer öneri için söylüyorsan yanlış sularda geziniyorsun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gkhnt

JoliCloud 1.2 sürümü 9 Mart 2011 günü resmi olarak duyuruldu. Geniş bilgiye ve yeni düzenlemeler ile alakalı ekran görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz. Netbooklarında hafif ve ubuntu tabanlı bir işletim sistemi kullanmak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim. Bir iletimde de LinuxMint LXDE sürümünü deneyeceğimi söylemiştim. Onu da açıklayım. Wireless problemimin yanı sıra herhangi bir uygulamayı kapattığımda veya wireless aktif olamadı uyarısından sonra masaüstü donuyor ve netbookumu resetlemek durumunda kalıyordum. MArkası Hp Compaq 731ET... Kısacası JoliCloud şu an diğerlerine göre benim gönlümde açık ara önde. 1.2 sürümündeki yeniliklere bakacak olursak;

- Arayüz ve tema daha da görselleştirilmiş.
- Boot ekranı grafiksel yönden makyajlanmış.
- Artık kullanıcı adı ve şifre satırları tek tek değil; tek bir pencere içerisinde geliyor. Öncesinde ilk önce kullanıcı adı onaylandıktan sonra şifre girilebiliyordu.
- Otomatik giriş artık kullanılabiliyor.
- JoliOS masaüstündeki eklentiler daha görselleştirilmiş ve ikonlar üzerindeki beğenme, bilgi, vb. gibi seçenekler zenginleştirilmiş.
- Ve Google Chrome 10 sürümü kullanılıyor. (10.0.648.82 (75062) Built on Joli OS 1.2, running on Joli OS 1.2)...
- Birçok paket de güncellendi.
Model: Hp Compaq Mini 731ET
İşlemci: Intel® Atom™ CPU N270 @ 1.60GHz × 2
Grafik: Intel® 945GME x86/MMX/SSE2
Hafıza: 2,0 Gb İşlemci Tipi: 32-bit

DoGuKaN

Evet Joli OS netbook'lar için gerçekten güzel bir dağıtım.

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Mart 2011 - 00:49:37
Alıntı yapılan: s7e7v7e7n - 13 Mart 2011 - 15:35:26

Canonical'ın yeri yurdu belli, Mark'ın da :)
Sesli düşünüyorsan bilemiyorum da eğer öneri için söylüyorsan yanlış sularda geziniyorsun.

nereye başvurmamız gerekiyor :) ingilizce bilmedigim icin nereye gideceğimi bilmiyorum yol gösterirsen öneride bulunabilirim.
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

heartsmagic

@s7e7v7e7n, bu türden kullanıcı yakınmaları zatan fazlasıyla mevcut etrafta. Canonical zaten haberdardır bu yakınmalardan. Fakat sen böyle düşünüyorsun da başkaları Unity'yi seviyorlar. Bu nedenle nereye gidersen git, bu öneri iş görmeyecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.