[ÇÖZÜLDÜ] Swich le Ağ Bağlantısında Kesinti

Başlatan grayloop, 07 Mart 2011 - 23:16:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Alıntı yapılan: gridongu - 23 Mart 2011 - 20:28:02
Buldum ve uyguladım, ..

Ne kadar özlemişim şu cümleyi :) Genelde bizim iletilerimizden sonra "bir zahmet bağlantısını verir misin" sorusu geldiği için garip geldi böyle bir cümle :)
Sorun çözülür mü bilemiyorum ancak sana içten teşekkürlerimi sunuyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

grayloop

İşinizin ne kadar özveri gerektirdiğini anlıyorum. [Yıllardır eş-dost bilgisayarlarıyla uğraştığım ve elimden geldiğince de yardım etmeye çalıştığım için (hatta birtakım problemler çıktığında ilk sorumlu olarak gösterildiğim zamanlar da çok oldu :) ) ne kadar sabır gerektirdiğini anlıyorum.] Keşke bilgim yeterli olabilseydi de ben de bazı konularda yardımcı olabilseydim. Şimdilik okuyup öğreniyor, bilgisayarlara Ubuntu, Pardus yüklüyorum, İnşallah yardım edebileceğim günler de gelir. Ancak bu özveri olmazsa biz bu w ortamına bağımlılıktan kimseyi kurtaramayız. Yürekten iyi çalışmalar diliyorum.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

heartsmagic

Bir süre sonra sen de yardım edecekler listesine gireceksin @gridongu, bundan eminim :)

grayloop

Sorunu tespit ettikten sonra araştırdım. http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/KTorrent adresinde anlatılıyor:

Alıntı Yap
# KTorrent isterseniz ağır bir şekilde İnternet bağlantınıza yüklenirYani.Uygun şekilde hem internette sörf yapmak hem de KTorrent'i kullanmak için KTorrent simgesine tıklayıp İndirim hız limitini ayarla>20 kb/sn olarak ayarlayabilirsiniz.
# ADSL'in çalışma prensipleri nedeniyle eğer yükleme hızınız bağlantınızın limitine yaklaşırsa (Örneğin bir megabitlik bir bağlantı için 30 kb/sn civarı) tüm İnternet trafiğiniz felce uğrayabilir. Bu yüzden yükleme hızını her zaman limitinizin %70'i civarında tutmanız bir yandan indirme/yüklemi işlemi yaparken bir yanda İnternet ile ilgili diğer fonksiyonları kullanmanıza yardımcı olur.
şeklinde.

Sanırım bizim problemimiz de Ktorrent'de indirme limitini sınırsız yapmak olmuş. Ben gerekli ayarları yapıp tekrar deneyeceğim. Ama elimizde bundan başka çözüm de kalmamış göründüğü için konuyu ÇÖZÜLDÜ şeklinde işaretleyeceğim. İyi çalışmalar.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

heartsmagic

Bu söylenenler bağlantının tamamının kullanılması ve diğer işlemler için bu bağlantının yetersiz kalması için doğru olabilir, fakat yeniden başlatma sonrası ağa bağlanamama için sorun teşkil etmemesi gerekir. Eğer konu bu şekilde çözülürse cidden garip bir hâl alacak demektir :)