[Çözüldü]Realtek HD Sürücüleri Nasıl Yüklenir

Başlatan MrPerFormance, 07 Mart 2011 - 11:05:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MrPerFormance

Dizüstü bilgisayarıma kubuntu kurdum ve bütün güncellemeleri yaptım. Sonrasında gnome masaüstünü kurdum ve mac os x temasını kurdum. Fakat mac os x temasının seslerinden olsa gerek ki sistemde ike bir ses geliyor esasında sistem ile ilgili bir kısa melodi fakat sadece bu melodide ses girişi cızırtılı oluyor. Müzik dinlemede yada diğer seslerde bir problem bulunmamakta. Bu amaçla dedim realtek in kendi sitesinden indirdiğim sürücüleri yükleyebilirsem daha iyi ses alabilirim ve bu cızırtı sorunuda ortadan kalkabilir. Sürücüyü indirdim fakat yükleyemedim. Foruma biraz baktım ama bunun tem detaylı anlatılmış şeklini göremedim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

sema

@heartsmagic, Realtek'ten indirilen paketlerin Alsa paketleri olduğunu söylemişti, haliyle alsa başlığına bakılabilir. Ayrıca indirdiğiniz paketin içinde nasıl kurulduğu ile ilgili belgeler de vardır sanırım, readme gibi.
susema

MrPerFormance

Cevap için teşekkür ederim. Sesteki sorun mac os temasından değil emesene mesenger programının uyarı seslerinden birinde yapıyormuş. onu kapatınca sorun kalktı.