[Çözüldü] 2 flash video penceresi açılınca flash player çöküyor.

Başlatan reflection, 06 Mart 2011 - 23:24:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reflection

firefox 4b13 teki adobe flash player youtube ta aynı anda birden fazla video açmak istediğim zaman çöküyor. sayfayı yeiden yüklemem gerekiyor. sorunun çözümü hakkında bilgisi olan yada daha önce başına gelenler yardımcı olabilirse sevinirim.

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

reflection

32 bitlik sürüm kullanıyorum. bazen de flash videoları pembe gösteriyor youtube da anlamadım gitti neden olduğunu
(pembe derken sanki pembe bir camın arkasından videoyu izliyormuşum gibi oluyo görüntüler)

zeitgeist

Şu komutların çıktıları nedir?

glxinfo | grep render
lspci | grep VGA
dpkg -l | grep flash
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

reflection

reflection@reflection:~$ glxinfo | grep render
'glxinfo' programı şu anda kurulu değil.  Yüklemek için şunu yazabilirsiniz:
sudo apt-get install mesa-utils
reflection@reflection:~$ lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82G33/G31 Express Integrated Graphics Controller (rev 10)
reflection@reflection:~$ dpkg -l | grep flash
ii  adobe-flashplugin                    10.2.152.27-0maverick1                                     Adobe Flash Player plugin version 10
rc  flashplugin-installer                10.2.152.27ubuntu0.10.10.1                                 Adobe Flash Player plugin installer

reflection

farkettim ki youtube dışındaki streaming video sitelerinin hiçirinde ne çökme sorunu ne de renk orunu yaşamıyorum. youtube un bu konuda farkı ne olabilir?

heartsmagic

Flash paketlerini sistemden tamamen kazıyarak yeniden kurmayı dener misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

reflection

kaldırıp yükleyince ilk açtığım video normal çalıştı fakat ondan sonra açtığım bütün videolarda aynı sorun oluştu tekrar.

heartsmagic

İlk ileti tekrar dikkatimi çekti, Firefox'un 4. sürümü öncesinde bu sorunun var mı? Yani kararlı sürümünde de bu sorunu yaşıyor musun?

reflection

3.6 sürümünü sistemden kaldıralı baya oldu ama onda böyle bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. bugün b13 ten rc1 e yükseltmem de sorunu çözmedi malesef.

heartsmagic

Bu durumda meseleyi daraltmamız zor cidden zira kararsız bir yazılım için sorun takibi elimizde olmayan bir hâl alabiliyor.

sema

susema

reflection

libmoon paketi yüklü değil malesef. benim asıl anlamadığım şey youtube un ne gibi bir farklılığı var ki bu sorun sadece orda oluşuyor?

dgtlygtabi

aynı sorun bende de mevcut hiç bir şey anlamadım açıkçası

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: reflection - 11 Mart 2011 - 10:11:14
anlamadığım şey youtube un ne gibi bir farklılığı var ki bu sorun sadece orda oluşuyor?

720p'e kadar bir çözünürlük seçeneği var,
farklı boyut/ebat'lardaki videolarda denemeler yapınız.
/.config altındaki Firefox dizinini silip,
tarayıcı geçmişini temizlermisiniz, birde. . .

reflection

Alıntı yapılan: 9N0M3 - 13 Mart 2011 - 21:49:07
720p'e kadar bir çözünürlük seçeneği var,
farklı boyut/ebat'lardaki videolarda denemeler yapınız.
/.config altındaki Firefox dizinini silip,
tarayıcı geçmişini temizlermisiniz, birde. . .
sorun tamamen çözüldü görünüşe bakılırsa. farklı çözünürlük seçeneklerinde de aynı hatayı veriyordu.  about:config de gördüm ki tweak tube denen eski youtube video downloader eklentisini kurmam ile silmem bir olmasına rağmen bütün ayarları olduğu gibi duruyordu onların hepsini sildim açtığım ilk video sorunsuz açıldı sonra tekrar hata aynı hataya döndü. tarayıcının bütün geçmişini temizledikten sonra ise hata tamamen gitti. 5 dk dır girdiğim hiç açtığım hiç bir videoda ve çözünürlük ayarlarında sorunla karşılaşmadım.
çok teşekkürler yardımlarınız için.

edit:yaptığım değişiklikler facebook ta yaşadığım bi sorunu bile ortadan kaldırmış :)