sitemizde android içinde bir bölüm oluşturmak mümkün mü

Başlatan sireno52, 27 Şubat 2011 - 19:07:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar burda android içinde bir bölüm oluşturulsa iyi olmazmı sonuçta oda linux
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

superjax

android GPL lisanslı mıdır?
özgür müdür?
arkasında tamamen google mu var?

DoGuKaN

Alıntı yapılan: superjax - 27 Şubat 2011 - 19:10:58
android GPL lisanslı mıdır?
özgür müdür?
arkasında tamamen google mu var?

Evet Android özgür yazılım. Arkasında tamamen Google var. Ayrıca sireno52'ye katılıyorum. Bir Android bölümü fena olmazdı.

sireno52

bu gün bircok sitede teknik destek bilgi verenler var  neden burdada böyle bir bölüm oluşturulmasın sonuçta linux benimsiyen bir gurubuz  :D bence en iyi bilgi ve desteği ni burası verir burda muhakkak anlayan birileri cıkar ve birbirimize  yardımcı oluruz herkonuda aynı ubuntuda olduğu gibi :) bu gün android linux tabanlı  kendi işletim sistemini geliştirdi ve piyasaya sundu cok tutuldu  uzun zamandan beri ubuntuda bu piyasada keşke ubuntu kendi mobil işletim sistemini geliştirseydi :(
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

superjax

android sırf linux diye forumun bence karıştırılması saçma.
debian da,linux mint de linux ama hepsinin ayrı forumu,blogu,wikisi var.
android bence burada olmamalı.kaldık ki google gibi şirketin(kendisinin mantıken pek de microsoft dan arda kalır bi yanı yok) arkasında olması bile bence linux ve ubuntu felsefesine pek de yakın değil

sireno52

neden konulmasın bunda sitenin bi zararı varmı veya bi yararı varm

DoGuKaN

Alıntı yapılan: superjax - 27 Şubat 2011 - 20:48:20
google gibi şirketin(kendisinin mantıken pek de microsoft dan arda kalır bi yanı yok)

Bir dakika, Google'ı Microsoft'un nasıl seviyesine nasıl düşürebildiniz? Google yaptığı uygulamaların çoğunun kaynak kodunu açan bir şirket. Ayrıca çeşitli özgür yazılım projelerini ister maddi isterse manevi olarak desteklemesi de cabası.

heartsmagic

Konu Windows/Google savaşına dönmeden önce ben ufak bir yorum getireyim. Android bölümü belki olabilir ancak ileride düşünebiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hakperest

Henüz bir şeyler üretilmeden, kategori/bölüm açılması garip olur. Öncelikle, böyle bir talep var mı, varsa ne yoğunlukta? Bunu belirlemek üzere "Hangi mobil işletim sistemini kullanıyorsunuz?" gibi genel bir anket ya da "Android'li bir cihaz kullanıyor musunuz?" gibi özel bir anket açılıp, durum değerlendirmesi yapılabilir.
Küçük bir anketimiz var, katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz. Anketimize http://h2b.co/anket adresinden ulaşabilirsiniz.

http://mustafaalkan.kimdir.com

XRumer

Eğer böyle bir bölüm açılacaksa genel olarak Cep Linux diye bir bölüm açılsa ve bunun da Android, Meego, Bada diye alt bölümleri olsa daha iyi olur.

Tabii açılırsa. Ben gerekli olduğunu düşünmüyorum. Ne de olsa Android, Meego ve Bada ile ilgili siteler mevcut. Bu forumun diğer dağıtımlar bölümü de kullanılabilir.

superjax

@dogukan
google açık kaynak koda mali yada manevi destek veriyor olsun,uygulamaları istediği kadar açık kaynak kodlu olsun...bu onun google üretim ürünleriyle pazarı,tüketiciyi ele geçirmeye çalışmadığnı, microsft vari hareketler de bulunmadığını yada bulunma potasiyelinin olmadığını göstermez.(bence bu potansiyel var)
kaldı ki google chrome mun kullanıcı bilgilerini,kullanıcının gezdiği siteleri,yaptığı downloadları kısacası özel hayatını google şirketine gizli gizli gönderdiğini biliyoruz.hiç bir şekilde bu istatistiklerin gönderilmesi ve kullanılmasını iznini kullacınıdan alamadan yapıyor chrome bunu.(bu bir iddaa değildir her konuşulan bir konudur)
bu sebeptendir ki yıllardır güvenmediğim chrome yerine güvendiğim mozilla kullanılırım.
biz bu forumda deyim yerindeyse kendi yağımızla kavruluyor,kendi sistemimize ait sorunları ancak forumun taşıdığı ve kullanıcıların bilgisinin çözdüğü yere kadar götürebiliyoruz.android adında bir bölümün açılması bence formun olmayan karmaşasının başlaması için bir adım olur.

sireno52

açılsada canınız sağolsun açılmasada canınız sağolsun ne diyeyim bir fikirdi benim için olmazsa olmaz ben burda sizden daha tecrübeli değilm bir sakıncası var ise o zaman açmıyalım :)