(çözüldü) XBMC media center sorunu

Başlatan ghostyy, 15 Aralık 2010 - 23:07:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ghostyy

herkese iyi geceler. bugün kafaya xbmc yi kurmayı taktım fakat bir türlü başaramadım. nette araştırma da yaptım. depoların eklenmesi gerektiği söylenmiş ve ben de öyle yaptım ama bir türlü kuramadım.
bir de şöyle bir sorun ortaya çıktı resimdeki gibi. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Yakmadan önce yanmak lazım değil mi yeğen..............

krwlng

XBMC portable sürümü var, denemek için güzel oluyor tek dosya tıkla çalıştır şeklinde, normal kurulumdan farkı yok, arama sitelerinde aratırsanız bulabilirsiniz, bu arada ben ekran görüntülerini göremiyorum sorun benim makinede mi acaba?
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

sema

sudo apt-get install python-software-properties pkg-config

sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc

Sonra, Sistem >> Yönetim >> Sinaptik >> Ayarlar >> Depolar >> Dİğer Kaynaklar

Sonra team-xbmc için ilk sıradakini Düzenle deyin ve dağıtım olarak Lucid'le değiştirin. Tamam deyin.

team-xbmc için 2. seçeneği de aynı şekilde Lucid yapın.

sudo apt-get update && sudo apt-get install xbmc xbmc-standalone && sudo apt-get update

http://ubuntuforums.org/showpost.php?s=42263dae95d4e7c6aa0da92301f7e62c&p=10017277&postcount=10
susema

heartsmagic

Ayrıntıları görebilseydik keşke.
Hangi Ubuntu sürümünü kullanıyorsun, hangi depoları ekledin?

Not: Benden önce cevap gelmiş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ghostyy

depoları hemen ekliyorum .bu arada ubuntu 10.10 sürümünü kullanıyorum. diğer yazılanları da yaptım ama olmadı.

sema

@ghostyy ama team-xbmc hâlâ Maverick gözüküyor. Resmin en alttaki son iki seçeneği, onları düzenle de ve maverick yazılanları lucid'e çevir, sonra verdiğim  son kodu tekrar gir.
susema

ghostyy

oldu. hepinize yardımlarınız için teşekkürler..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Aralık 2010 - 20:00:10

buna uygun temaları sitesinden indiremedim acaba ne yapmalıyım.

sema

Alıntı yapılan: ghostyy - 16 Aralık 2010 - 19:12:14
buna uygun temaları sitesinden indiremedim acaba ne yapmalıyım.

Hangi siteden, siteyi de söylersen bakabiliriz neden indiremediğine?
susema

heartsmagic

Ayrıca 10.10 kullanıyorsan depolarından lucid'leri çıkart. Daha doğrusu eski sürümleri çıkartmaya bak bir an önce.

ghostyy

heartsmagic arkadaşım bunu nasıl yapabilirim ve neden bir an önce kaldırmalıyım. bir açıklama yapabilir misin?

if

Sistem>Yönetim>Güncelleme Yöneticisi>Sol Alt Köşede Ayarlar>Diğer Yazılımlar yolunu izleyerek açacağınız pencereden Lucid yazan depoların önündeki işareti kaldırarak yapabilirsiniz. *

*Düzeltme: @sema'nın bu uyarısını dikkate alarak düzenleme yapınız.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ghostyy - 19 Aralık 2010 - 22:58:17
heartsmagic arkadaşım bunu nasıl yapabilirim ve neden bir an önce kaldırmalıyım. bir açıklama yapabilir misin?

Elle eklediysen eklediğin şekilde kaldır, Yazılım Yönetici'sinden eklediysen @if'in tarifini takip et.
Neden? Çünkü her sürüm en sağlıklı kendi depolarıyla çalışır. Eski depoları kullanman bazı sorunlar yaşamana sebep olabilir.

sema

@ghostyy, yukarıda xbmc için maverick yerine lucid yazdık, onun dışındakileri değiştirebilirsin aynı şekilde, onu değiştirme çünkü güncelleme alamazsın bu şekilde.
susema

resler

Yeni konu açmak yerine eski tarihli olmasına rağmen bu konuya yazmayı uygun gördüm.

Az önce ubuntu 10.10 kurdum. Önceki mesajlardan anladığım kadarıyla XBMC kurulumu için o tarihlerde depoların değiştirilmesi gerekiyormuş. Güncel olarak XBMC kurulumunda farklı bir şeyler yapmak gerekiyor mu, yoksa üçüncü cevaptaki yükleme yöntemi hala geçerli mi?

Teşekkürler.

heartsmagic

10.10 deposunda xmbc-standalone paketi yok, tek paket altına alınmış olabilir. Depo ekleme yolu aynı ancak orada görünen tek paket xmbc'nin kendisi.

resler

Yukarıdaki adımlarını uyguladım sorunsuz olarak yüklendi ve çalıştı. Daha sonra depola ayarlarında yaptığım değişiklikleri geri aldım.

Teşekkürler.