playlinux wine'e alternatif!

Başlatan komikimben, 21 Temmuz 2008 - 11:52:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

komikimben

Windows oyunlarını, linux üzerinde oynamak isteyenlere yardımcı olacak bir yazılım olan playonlinux, ücretsiz ve gnu/linux lisansı altında dağıtılıyor.

bilgisayarınıza indirmek için download sayfasına uğramanız ve size uygun sürümü seçmeniz yeterli.

tüm oyunların desteklenmediği ancak manuel kurulum yapma imkanınız olduğu söyleniyor. ayrıca, linux üzerindeki bazı masaüstü gelişmiş kompozit efektlerin kapatılmasını öneriyorlar. (Compiz, Kwin gibi.)

kaynak : http://www.bildirgec.org/yazi/playlinux-ile-windows-oyunlarini-linux

matafleur

playlinux wine'e alternatif!  derken?

Ben mi karıştırıyorum yoksa zaten wine üzerinde çalışmıyormu?

heartsmagic

Evet aynen öyle. Playlinux Wine ile işleri biraz daha kolaylaştırıyor, o nedenle sanırım başlığın değişmesi lazım. Bildirgeç sağ olsun yeni haberlermiş gibi bazı şeyleri pompalayıp duruyor.

O değil her pompalandığında da illa ki bir anti-Linux'cu arkadaş gelip ahkam kesiyor ya, avamca "tav oluyorum".

Alıntı YapÇok sorunlu bir sistem.

Bu söz Linux için söyleniyor dikkat edelim, dağıtım için değil. Sonra sorun çıktığında kod yazmaktan falan bahsedilmiş. Arkadaş sanırım kernelde sorun olunca açıp "hackliyor" kerneli.

Evet evet Windows'un kerneli süper ötesi çalışıyor, hatta zamanında sıkılmayalım diye bizi bol bol Mavi Yolculuğa çıkartırdı....
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

munirekinci

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=38.0

Alıntı Yapayrıca ubuntu zıvırtı ve saire kefere linuxlarıyla uğraşıcağınıza bilgisayarda 80 milyon türk gücündeki Anadolu panteri Pardus'u deneyin ;)

Birde böle ırkçı, makromilliyetçi, lamerler var.

eren

Cedega'ya alternatif olmasın sakın? :)
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Çağlar

bende gnu lisanslıların cedegaya kafa tutuşu olsa gerek:D
We got a badass over here!

ufuk_k

Bu forumda daha önce tartışılan, Mebuntu'nun tanıttığı PlayonLinux değilmi? Yoksa farklı bir şey de ben mi karıştırıyorum.

MeBuNtU

Evet bunu ben anlatmıştım da neyse.