[Arşiv]8.10 da neler değişti?

Başlatan 1DOST, 25 Temmuz 2008 - 12:18:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1DOST

Ubuntu 8.10 da neler değişecek peki? Bilenleriniz varsa yazabilir mi? Ekran görüntüsü de koyabilirseniz sevinirim...

immortal

Bildiğim kadarı ile kod adı "Intrepid Ibex" olacak. Ekim'de geleceği söyleniyor bir de.

heartsmagic

Gnome'un 2.23 serisin kullanması, hazırda olan paketlerin üst sürümlerinin gelmesi, renginin koyu kahverengiye çalması dışında aşırı bir değişiklik şimdilik yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aynshtein

Konuyla ilgili bir süre önce bir yazı yazmıştım. İlgilenenler http://www.gozupek.com/2008/07/ubuntu-804-ve-810-alpha-1/ adresinden gözatabilirler...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

Çağlar

rengi çok baymış bence ubuntunun şu anki sütlü kahve rengi daha bi hoş:D
We got a badass over here!

izzetguntalaz

Benim için görünümün çok önemi yok.

Stabilite benim için çok önemli.

Örneğin: 8.04 te root un çöp kutusu boşaltılamaması canımı sıkıyor.

munirekinci

Bu noktada, dağıtımdan çok dağıtımı oluşturan programların önemli olduğu açıkça ortaya çıkıyor. Hep merak etmişimdir acaba açık kaynak dünyasında yazılım gelişimi ile dağıtım gelişimi orantılı mı ilerliyor. Örneğin Ubuntu topluluğu yeni yazılımları ve her türlü yeniliği çok hızlı biçimde sisteme enterge edebilecek kapasitede ancak yazılımların ağır gelişimi Ubuntu'yu yavaşlatıyor mu? Örneğin Gnome'un gelişimi Ubuntu'nun gelişimini karşılıyor mu? Yoksa burada ayakları önde gövdesi arkada koşmaya çalışan bir işletim sisteminden mi bahsediyoruz. Bunu açıklayacak birisi var mı?

izzetguntalaz

Ben de bunu merak ettim şimdi.

Acaba Ubuntu ekibi Gnome a nekadar mudahale ediyor ?

Ya da ediyor mu ?

heartsmagic

İçinde edenler vardır muhtemelen. Ubuntu Gnome ile bütünlük içerisinde sürüm çıkartır. 6 aylık sürüm evresi bunun içindir ve bence Gnome ile en uyumlu giden dağıtım Ubuntu'dur. Şu da söylenebilir ki, dağıtımlar yazılımları ileri ne kadar götürüyorsa , yazılımlar dağıtımları bunun birkaç misli götürür. Kısacası ipi çeken bence yazılımlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.