Hangi blog hizmetinden faydalanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 27 Şubat 2011 - 23:35:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi blog hizmetinden faydalanıyorsunuz?

Blogger (Blogspot)
30 (41.7%)
Wordpress.com
16 (22.2%)
Tumblr
4 (5.6%)
My Opera
0 (0%)
Blogcu
0 (0%)
Azbuz
0 (0%)
Mynet Blog
0 (0%)
Milliyet Blog
0 (0%)
Weebly
1 (1.4%)
Wordpress, Joomla, Drupal benzeri araçlarla kendi sitemi oluşturuyorum.
19 (26.4%)
Diğer
2 (2.8%)

Toplam Oy Verenler: 72

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Aybek

Wordpress.com yeterince özelleştirme seçeneği sunmuyor. Bu sebeple Wordpress'le kendim kurulum yapıyorum. Bununla birlikte Blogger'ın özelleştirme seçenekleri oldukça hoşuma gitmekte. Tumblr ise daha minimalist olmasına rağmen oldukça kullanışlı. Özellikle reblog özelliği ile birlikte göze hoş gelen temaları tumblr'ı popülerleştiren özelliklerinden. Ancak klasik blogcular için yetersiz kalabilir.
Kişisel Blog: http://www.aybek.net || Akademik Blog: http://www.olcme.net

aynshtein

Wordpress 3.0 sürümüne geçtiğinden beri vazgeçilmezim. Kendi alanadımda Wordpress altyapısını kullanıyorum ve eklentilerle blog'un ötesinde bir site kurmak mümkün oluyor.

Ayrıca bir Tumblr hesabım da var ancak Tumblr sadece basit paylaşımlar için. Zaten microblog olarak yaygınlaşmış durumda. Bir fotoğraf ya da videonun altına 3-5 satı yazı ekleyip paylaşıyorsun. Uzun uzadıya yazılar yayınlamak için elverişli değil.
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

Monarch

tüm engellere, yasaklara, sansürlere rağmen 2004 ten beri blogger  :)

aramızda duygusal bir bağ oluştusanırım :D alternatiflerine hiç alışamadım.

dozi

Blogger kullanıyorum. Her ne kadar yasaklı olsak da... :)

XRumer

Bence en şık bloglar Blogger'da tasarlanıyor. Ayrıca Blogger'ın yönetim paneli çok iyi ve yazı yazma araçları daha kaliteli. Şu an tek sorun yasaklı olması.

microanaliz

Bunların ankete girmesi iyiolmuş derim birde şiddetle önerilenler varsa avantajları ile bizi bilgilendirirlerse anket gerçek amacına ulaşacak aradığım konu idi kim hazırlamışsa eline sağlık.
MicroAnaliz

XRumer

Blogger yakında yazı girme arayüzünü yenileyecek, yazıyı yazarken sitede nasıl göründüğü canlı görebiliyor olacağız. En azından Blogger kullanıcıları Windows Live Vriter ve Blogilo benzeri yazılımlara ihtiyaç duymayacaklar. Darısı Wordpress'in başına.

baracuda81

Joomla ile alan alip kendi adima kurdum. Fakat wordpress daha iyi gibi geliyor.

Monarch

kendi domainini kullanmak isteyenlere tumblr.com u tavsiye ederim.

emreseckin

opusxx

Alıntı yapılan: XRumer - 14 Mart 2011 - 13:27:40
Bence en şık bloglar Blogger'da tasarlanıyor. Ayrıca Blogger'ın yönetim paneli çok iyi ve yazı yazma araçları daha kaliteli. Şu an tek sorun yasaklı olması.
Alıntı yapılan: dozi - 12 Mart 2011 - 20:50:41
Blogger kullanıyorum. Her ne kadar yasaklı olsak da... :)
Blogger' ı yeni kullanmaya başladım ve bu yasaklı olayını merak ettim şimdi? O ay larda mı yasaklıydı? yoksa bilmediğim bir yasak mı söz konusu?
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

heartsmagic

Straga

Alt yapı ve tema zenginliği olarak kendi sitem olsun hazır olsun diyorsanız bence tek kelime wordpress olucaktır çünkü onun seo su yeter :)

emreseckin

Alıntı yapılan: Straga - 18 Ağustos 2011 - 12:46:36
Alt yapı ve tema zenginliği olarak kendi sitem olsun hazır olsun diyorsanız bence tek kelime wordpress olucaktır çünkü onun seo su yeter :)
Kesinlikle gerek ücretsiz olması gerek seo ile googlede çabuk indexlenmesi gerek en acemilerin bile zorluk çekmeden kullanabilmesi :) tek blog wp haksız mıyım ?

alquirel

Tarih sırasıyla

Konu: Web Sitesi Hazırlama Programı ve Hazır Şablon Tavsiyesi
Alıntı yapılan: emreseckin - 07 Ağustos 2011 - 21:30:57
Aslında PHP ve MYSQL öğrenseniz tasarım içinde CSS bilseniz ne JOOMLA ne WORDPRESS hiçbirine bakmazsınız :D

Konu: Hangi blog hizmetinden faydalanıyorsunuz?
Alıntı yapılan: emreseckin - 07 Ağustos 2011 - 21:44:03
Blogger (Blogspot)

Konu: Hangi blog hizmetinden faydalanıyorsunuz?
Alıntı yapılan: emreseckin - 18 Ağustos 2011 - 23:43:28
Kesinlikle gerek ücretsiz olması gerek seo ile googlede çabuk indexlenmesi gerek en acemilerin bile zorluk çekmeden kullanabilmesi :) tek blog wp haksız mıyım ?

Aynı kişiye ait bu üç iletideki çelişkiyi sadece ben mi görüyorum yoksa ortada cidden "ileti olsun da ne olursa olsun" durumu mu var?

emreseckin

Demek İlk mesajda vermek istediğim mesaj bağlı kalmayın demekti çünkü Wordpress kullanmıyordum.
Wordpres yükledim ilk defa hayatım boyunca wordpress kullandım basit paneli ile hiç zorluk çektirmeyen teması tasarımı güzel olan ve açıkları olmayan açık kaynaklı bir script wordpress hatam varsa affola 2.Mesajım ise Blogger önceden blog hesaplarım vardı emreseckin.blogspot diye aratırsanız görebilirsiniz (reklam olmaz inş) bu arada blogger'ı olanlar wordpress in bir eklentisi blogger import özelliği ile blogger yazılarını wordpress'e aktarabilirler saygılar :)

alquirel

Demek ki ilk iletinizde bilginizin olmadığı bir konu hakkında kesin bir hüküm belirtmişsiniz.
Bu benim gözümde iletilerinizdeki "kaydadeğer"liği "güvenilir"liği ciddi manada zedelemekte.

Üçüncü iletinizde de sanki bir öncekinde blogspot yazan siz değilmişsiniz gibi Wordpress'i yerlere göklere sığdıramamışsınız.
Ve kendi kendinize adeta "bir önceki iletimi öylesine yazdım ona bakmayın der" gibisiniz.

Son olarak bir iletide blogspot yazıp diğer bir iletide yeni tanıştım tarzı bir ifade bir belirtme olmaksızın "tek blog wp" yazmanız yine benim gözümdeki "kaydadeğer"liğinizi ve "güvenilir"liğinizi derinden zedeliyor.

Saygılarımla...

emreseckin

Benim gözümde şuan için bloggerların değeri yok :) çünkü wordpress varken herkesin kendi görüşleri farklıdır :) siz SMF seversiniz ben Vbulletin severim siz C# kullanırsınız ben PHP kullanırım ;)

heartsmagic

@emreseckin, @alquirel'in anlatmak istediği senin son iletinle alakalı değil. Kimin neyi sevdiğini anlatmıyor kendisi, üç farklı iletinin nasıl bu şekilde üç farklı şekilde ancak aynı kişi tarafından atılabildiğini sorguluyor. Özenli olmak lazım.

XRumer

Blogger'ın yeni kumanda paneli ve yazı yazma bölümü muhteşem olmuş. Blogilo ve Windows Live Writer gibi yazılımlara ihtiyacımı ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Bu yeni kumanda paneli resmi olarak hizmete girmedi ama şu adrese girerek kullanabilirsiniz. http://draft.blogger.com/

lener49fi