Ekran Kartı

Başlatan lseker, 24 Mart 2008 - 11:31:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lseker

Merhaba arkadaşlar..
Ubuntu 7.10 yükledim ancak yükleme sonrası film oynatıcı ve müzik çalar başlatılıyor demesine rağmen açılmıyor. MPlayer de problem yok ancak Kaffeine oynatıcı da ses var görüntü yok.
Bir de Ati Radeon 9250 ekran kartını tanıtmadan da Compiz-manager kurup kullanmaya başladım.
yinede ekran kartını tanıtmak için Envy kurmaya çalıştım ancak hata verdi..
yukarıda yazdıgım problemin ekran kartı ile ilgili olup olmayacağı hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar..
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

munirekinci

"Kısıtlanmış Sürücüler" ile ekran kartı sürücünü yükleyip aktif et.

System / Administration / Restricted Drivers Manager
Sistem /  Yönetim / Kısıtlanmış Sürücüler

http://www.michaellarabel.com/index.php?k=blog&i=114

Totem isimli video oynatma yazılımı Ubuntu 7.10 üzerinde Türkçe kullanıldığı zaman açılmamaktadır.

munirekinci

Ayrıca media codeclerini baştan kurmayı deneyin.

https://help.ubuntu.com/ubuntu/desktopguide/C/codecs.html

lseker

Arkadaşlar..
Sistem > Yönetim > Kısıtlanmış Sürücü Yönetici dediğimde Root şifresinin ardından " Donanımızın herhangi bir kısıtlanmış sürücüye ihtiyacı yoktur " diye mesaj alıyorum. Ne yapmalı ?
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

Sypro

ya da bu bir sorun mu?

donanımın sürücüye ihtiyacı olmaması bence sorun değil avantaj çünkü de..

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

lseker

Alıntı yapılan: Sypro - 31 Mart 2008 - 01:55:00
ya da bu bir sorun mu?

donanımın sürücüye ihtiyacı olmaması bence sorun değil avantaj çünkü de..

Bencede avantajmış. Güncelemelerden sonra Compiz'i kullanamamaya başladım. Sorunu grafik kartları bölümü Ati kısmına yazdım.
Teşekkürler..

savvase

env LC_CTYPE="en_US.UTF-8 totem
komutu ile türkçe dil paketinde totem kullanılabiliniyor.