eDergi İndirme Betiği

Başlatan jayw, 22 Şubat 2011 - 23:42:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sem

Elinize sağlık diyorum =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

jayw

Alıntı yapılan: hitokiri - 02 Nisan 2011 - 17:00:07
Ellerine sağlık @jayw yardım bile sayılmaz benim yaptığım sadece biraz zaman kazandırdım son halide epey hoş olmuş :)

Önerileriniz ve yardımlarınız sayesinde :)

Alıntı yapılan: sem0900 - 02 Nisan 2011 - 17:01:39
Elinize sağlık diyorum =)

Ben de teşekkür ediyorum :) Gerçi kodlarım biraz acemice ama olsun, ben Uygulama Geliştirme Tayfası'nda değilim. Ama her zaman dediğim gibi öneri ve yardımlarınıza açığım :)

sem

Ben UGT'de C ekibindeyim... Fakat sizin Bash bilgi düzeyiniz benim C bilgimden daha üst düzeyde gibi. UGT'ye de bekleriz =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Ozgurluk

e-lapis elektronik dergi varmış. debian özel eki olsun, firefox özel eki olsun. linkleri bulamadım ama birilerinde mutlaka vardır. e-lapisin sayılarınıda ekliyelim hepsi tek betik altında olsun. Zaten ücretsiz dağıtılan dergiler. İnsanlar kolayca e-lapisin sayılarınada buradan ulaşabilsin.

ardes

Benim ihtiyacım olan bir betikti, ellerinize sağlık.

jayw

Alıntı yapılan: sem0900 - 02 Nisan 2011 - 19:02:04
Ben UGT'de C ekibindeyim... Fakat sizin Bash bilgi düzeyiniz benim C bilgimden daha üst düzeyde gibi. UGT'ye de bekleriz =)

Bash bilgimin çok iyi olduğu söylenemez, belki zaman içerisinde kendimi geliştirebilirsem zevkle ekibe iştirak etmek isterim :)

Alıntı yapılan: Ozgurluk - 02 Nisan 2011 - 20:26:32
e-lapis elektronik dergi varmış. debian özel eki olsun, firefox özel eki olsun. linkleri bulamadım ama birilerinde mutlaka vardır. e-lapisin sayılarınıda ekliyelim hepsi tek betik altında olsun. Zaten ücretsiz dağıtılan dergiler. İnsanlar kolayca e-lapisin sayılarınada buradan ulaşabilsin.

Bahsettiğiniz üzere e-lapis dergilerinin indirildiği http://www.e-lapis.org/ alan adı kullanımda değil, ayrıca proje de devam etmiyor sanırım. E-lapis dergileri elinde mevcut olan arkadaşlar Dropbox gibi bir yere yüklerse onları da ekleyebiliriz belki.

Alıntı yapılan: ardes - 02 Nisan 2011 - 22:15:22
Benim ihtiyacım olan bir betikti, ellerinize sağlık.

İşinize yaramasına sevindim, güle güle kullanın.

heartsmagic

@jayw, 19. sayıyı indiremedim ben betikle, bir bildireyim istedim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

jayw

Sudo'nun 19, 20 ve 21. sayılarının indirme bağlantılarında problem vardı. İndirme bağlantıları tarafınızdan yeniden düzenlenmiş, teşekkürler. Ben bu düzenlemeleri yaklaşık 1 saat önce Dropbox hesabındaki listelere ekleme fırsatı bulabildim. Şu anda indirilebiliyor olması lazım. Şu anda problem var mı?

Neden olduğunu bilmiyorum ama Natty üzerinde 19. sayı indiriliyor yazıp yanıp sönüyor, yüzde göstermiyor (en azından bende öyle oldu az önce). Buna rağmen dergiyi indirdi.

heartsmagic

Öhöm, ben betiği pek inceleyemediğim için aslında sistem nasıl işliyor bilmiyordum. Sen doğrudan bizim sunucudan mı çektiriyordun :) Ben Dropbox falan denince senin oradaki hesabında dergiler yüklü sanmıştım.

Evet indirme bağlantıları düzenlendi sitemizde, şu an sorun olmaması lazım. Ne yazık ki sadece o üç sayı değil, sayılarımızın neredeyse %90'ı indirilemez durumdaydı. Hemen hepsini elden geçirdim, buradan da belirtmiş olayım.

Bende 19. sayı için de yüzdesel hesap verdi indirme işlemi. Tekrar eline sağlık @jayw.

jayw

Sudo'yu sunucu yerine Dropbox hesabından indiricek şekilde düzenlerim eğer sunucu için yük oluyorsa :)

Daha önce bir başlıkta da belirttiğim gibi sudo.ubuntu-tr.net adresi ile başlayan 19, 20 ve 21. sayılarda bir sorun vardı, diğerlerinin betikteki adresi çalışıyordu fakat tekrar kontrol ederim.

heartsmagic

Şu an hemen hepsinin indirme adresi değişti :) Sende doğru olanlar varsa bilemiyorum.

Açıkçası indirme işlemleri sunucuyu yoruyor, fakat bu haliyle senin çözeceğin bir durum değil çünkü SUDO'nun sitesi orada duruyor :) İndiren oradan da indirecek, sunucuyu yine yoracak. Ancak zahmete girip farklı kaynaklara yükleyebilirsek çok ama çok minnete geçer.

heartsmagic

jayw

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Nisan 2011 - 01:09:45
Şu an hemen hepsinin indirme adresi değişti :) Sende doğru olanlar varsa bilemiyorum.

Açıkçası indirme işlemleri sunucuyu yoruyor, fakat bu haliyle senin çözeceğin bir durum değil çünkü SUDO'nun sitesi orada duruyor :) İndiren oradan da indirecek, sunucuyu yine yoracak. Ancak zahmete girip farklı kaynaklara yükleyebilirsek çok ama çok minnete geçer.

Aslında dergileri Dropbox'a aktarmıştım, hatta Yiğit'te aktarmıştı sağolsun. Betiği hazırlarken bütün dergilerin kendi sitelerinden indirilmesini amaçlamıştım fakat sunucuyu meşgul etmesin diye Sudo listesini değiştireceğiz mecburen :) Sudo dergileri listesini Dropbox hesabındakilerde en kısa sürede güncelleyeceğim.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Nisan 2011 - 01:55:31
Bu arada bilgi olarak şu başlığı da geçeyim buraya:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,26354.0.html

Müsadenizle bu iletinizi de ilk sayfaya aktarıyorum, haberiniz olsun :)

heartsmagic

İlk iletiye eklediğin için asıl biz teşekkür ederiz, müsaade ne demek :)
Ayrıca Dropbox'a yönlendirme yaptığın için de çok sağ ol.

XRumer

Fakat bu pakette 24 tane sayı çıktı. 29 tane göremiyorum ben.

Ozgurluk

http://www.truvalinux.org.tr/e-dergi/temmuz-2007.pdf
ekliyelim betiğe lütfen...
http://cayfer.bilkent.edu.tr/~cayfer/e-lapis/e-Lapis.2005-1.pdf
e-lapis

Truvalinux e dergi'de linux hakkında başlangıç yapıcaklar için güzel makale olarak görülebilir. E dergi tek sayı olarak çıkmış lakin Truva linux projesi devam etmektde. Belki dergiyide devam ettirirler. Betiğe ekliyelim. Kayseri Erciyes Üniversite'sinin pardus dergileri de güzele benziyor lakin tüm sayılara ulaşamadık.

Şimdi ulaşmaya çalıştığımız Dergiler için elinde download linki olanlar varsa, paylaşsınlar.

Pardus e-dergi (Kayseri Erciyes Üniversi'tesi)
E-lapis 1.ci sayı dışında ki diğer tüm sayılar... (Firefox ve Debian özel sayıları ile)

heartsmagic

Alıntı yapılan: XRumer - 04 Nisan 2011 - 16:03:41

Yüklediğim gün denetlemek için indirmiş ve 29 sayının da başarılı bir şekilde açıldığını görmüştüm. Kaldı ki sunucudaki paketin boyutu baytı baytına uyuyor yereldeki arşivle.
Sen böyle söyleyince tekrar indirdim ve yine 29 sayı başarılı bir şekilde çıkartıldı.

XRumer

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Nisan 2011 - 20:06:51
Alıntı yapılan: XRumer - 04 Nisan 2011 - 16:03:41

Yüklediğim gün denetlemek için indirmiş ve 29 sayının da başarılı bir şekilde açıldığını görmüştüm. Kaldı ki sunucudaki paketin boyutu baytı baytına uyuyor yereldeki arşivle.
Sen böyle söyleyince tekrar indirdim ve yine 29 sayı başarılı bir şekilde çıkartıldı.

enteresan bir problem. acaba paketi açarken mi hata oldu. bir daha bakayım.

heartsmagic

Ben ikinci indirmeyi farklı bir yerden yaptım, kısacası ikinci teyit de halledilmiş oldu. Ancak yine de bir başkasından teyit alabilirsek güzel olur.

sema

Ben de indirdim, 29 derginin 29'u da indi. Eline sağlık bu arada (yalnız senin tek paket hâline getirdiğin yeri kastediyorum, betiği denemedim şimdi).
susema

heartsmagic

Teşekkürler, zaten @XRumer'ın belirttiği benim yüklediğim arşivdi.

jayw

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Nisan 2011 - 21:26:31
Ben ikinci indirmeyi farklı bir yerden yaptım, kısacası ikinci teyit de halledilmiş oldu. Ancak yine de bir başkasından teyit alabilirsek güzel olur.

3. teyit olsun, bugün 2 kere indirdim, her ikisinde de 29 sayı çıktı. Arşivle ilgili problem yok. Hatta arşivden çıkan dergileri Dropbox hesabına yükledim ve şu anda betikteki Sudo dergileri arşivdekilerle aynı.

Bu arada betikteki Sudo ile ilgili bağlantılar Dropbox hesabına yönlendirildi.

Alıntı yapılan: Ozgurluk - 04 Nisan 2011 - 17:37:52
http://www.truvalinux.org.tr/e-dergi/temmuz-2007.pdf
ekliyelim betiğe lütfen...
http://cayfer.bilkent.edu.tr/~cayfer/e-lapis/e-Lapis.2005-1.pdf
e-lapis

Truvalinux e dergi'de linux hakkında başlangıç yapıcaklar için güzel makale olarak görülebilir. E dergi tek sayı olarak çıkmış lakin Truva linux projesi devam etmektde. Belki dergiyide devam ettirirler. Betiğe ekliyelim. Kayseri Erciyes Üniversite'sinin pardus dergileri de güzele benziyor lakin tüm sayılara ulaşamadık.

Şimdi ulaşmaya çalıştığımız Dergiler için elinde download linki olanlar varsa, paylaşsınlar.

Pardus e-dergi (Kayseri Erciyes Üniversi'tesi)
E-lapis 1.ci sayı dışında ki diğer tüm sayılar... (Firefox ve Debian özel sayıları ile)

Bu dergilere ait bir kaç sayı daha bulduktan sonra ekleyelim. Eğer bulamazsak bu dergileri "Diğer" gibi bir başlık altında ekleriz. Bu arada olası silinme sorunlarına karşı verdiğiniz bağlantılardaki dergileri indirdim, ileride eklersek problem oluşmaz bu sayede.

heartsmagic

@jayw, teşekkürler senle beraber teyit satımız dört oldu sanırım, beni iki kere sayın :)

decent

jayw

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Nisan 2011 - 02:05:06
@jayw, teşekkürler senle beraber teyit satımız dört oldu sanırım, beni iki kere sayın :)

:) Evet ben gözden kaçırmışım, toplamda dört olmuş...