linux %100 uyumlu laptop tavsiyesi

Başlatan x.dr, 22 Şubat 2011 - 21:42:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

x.dr

arkadaşlar gene bu forum içinde bazı arkadaşlar linu yuklu bilgisayar tavsiyesi filen istemiş. Ancak ben bilgisayarın linux yüklü olup olmadığı pek önemli değil. Sadece driverların özellikle ekran kartı v.b linu ile uyumlu modell olmalaırnı istiyorum. evimdeki masaüstüne krdum linux ama bir çok driver linux için yok üreticinin. Ben tüm driverleri linux için olan bi laptop arıyorum.. min 512 ekran kartı min 2gb ram ... acaba bana ne önerirsiniz bütçem 1200 tl civarı
bozuk düzende sağlam çark olmaz... p.sultan abdal

Yiğit Ateş

heartsmagic

Her bir markanın tavsiye başlığını inceleyebilirsin bizim forumda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rakkoc

hp'nin notebooklarinda sorun gormedim hic. calistigim sirket uzerinde 4 kisi notebooklarinda ubuntu kullaniyor sorun fonksion tuslari calismiyordu eskiden ama 10.4 de updateleri yaptiktan sonra sorun cikartmamaya basladi. 10.10'a gecince ztn cok daha rahatladi
windows'tan ubuntu'ya yol aliyorum, her adimda ozgurlugumu tekrar tadiyorum.

shey mujuk yeaap gibi abidik kubidik kelimeler kullanmam ve sevmem. ama gocmen olmamdan kaynakli turkcem cok iyi degildir.
Yazim hatalari ve Devrik kurdugum cumleler icin simdiden butun arkadaslardan ozur dilerim.

Yiğit Ateş

HP'nin her modeli uyumlu olacak diye bir şey yok, ben sorunlu iki üç modelini gördüm. Marka yerine model üzerinden araştırılması daha uygun.

XRumer

%100 değil de %95 desek olur mu?

Samsung R580'in Nvidia ve ATI'li iki ayrı modeli var. Ben Nvidia kullanan modelini kullanıyorum ve çok memnunum.

İşlemci çok iyi hem 32 hem 64 bit çalıştırabiliyor. 4 GB ram var. Ekran kartı sorunsuz çalışıyor. (Parlaklık sorununun çözümü de mevcut) Kamera çalışıyor, USB girişleri DVD yazıcı çok iyi çalışıyor. HDMI girişi çalışıyor.

Sadece kart okuyucular çalışmıyor ama gelecekte onun da çözümü bulunacaktır.

if

Bu tür soruları konuşmak için yeni bir başlık açılmıştır: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29219.0

O başlıktan devam edelim lütfen. Bu konuyu kilitliyorum.