[çözüldü]debian açılmıyor

Başlatan asukaki, 21 Şubat 2011 - 13:05:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asukaki

İyi günler arkadaşlar. Cheesy Yine yeni bir sorunla daha karşınızdayım Cheesy Bilgisayarımı açtım. İnce ayarlamaları yaptım. Yani gconf hatası,iceweasel eklenti,flash,java gibi en son ekran kartını kurayım dedim denedim baktım yine aynı hatayı (başlık olarak açılmış)alıyorum bıraktım bende bir video izleyeyim dedim baktım ses yok dedim her halde biraz uğraştım bir reboot yapayım kendine gelir dedim. Bilgisayarımı yeniden başlattım. Debianı seçtim normal yazılar akıyor ekranda herhangi bir hata veren yok normal akıyor akıyor tam yazılar kayboluyor gdm ekranının geleceği sırada sim siyah bir ekranda imlec böyle mors alfabesi gibi yanıp sönüyordu.
Recoveryden açtım onda da aynı ctrl-d yapın diyor yapıyorum normal akıyor yine imleç aynı şekilde kalıyor.
Ekran kartı kurulumunuda burada ki wiki de ki gibi yapmaya çalıştım ve bir şeyde yapmadım. Kerneli indirdim kara konsola düşüp gdm yi durdurdum sh nvidia verdim bunu yaptım yani başka bir şey yapmadım. Birde engin kuzu debian kurulumunda ki konsol çıktılarını renklerdirmeyi yaptım gerçi oda olmadıydı galiba renkli çıktılar alamıyordum Cheesy

Biliyorum debianda çok sorun yaşıyorum Cheesy ama ben ve benim gibiler kullanıp sorun yaşamasa nasıl aktif bir topluluk olacak ki Cheesy şaka yapıyorum Smiley
Linux'la Her Şey Mümkün!

Yiğit Ateş

Herhangi bir hata iletisi de mi döndürmüyor?

asukaki

Hayır bütün döngüler normal her hangi bir hata iletisi vermiyor normal açılır gibi açılıyor. Her hangi bir hata iletisi göstermiyor.
Linux'la Her Şey Mümkün!

Yiğit Ateş

asukaki

Komut verilmiyor ki imleç yanıp sönüyor ama her hangi bir yazı yazamıyorum. Sadece siyah ekranda imleç yanıp sönüyor bir şey yazılmıyor kurtarma modunda da aynı şekilde.
Linux'la Her Şey Mümkün!

heartsmagic

Ctrl+Alt+F1 ile yarıyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

asukaki

Yaramıyordu heartsmagic arkadaşım. Her şeyi deniyordum ama yok. Garip bir şekilde bu sabah kalktım bilgisayarın açma tuşuna bastım açıldı :) Normal şekilde. Sesi çıkmıyordu onu baktım ses ayarlarından sesi kesilmişti. Şuan düzeldi kendi kendine ve kendi kendini düzelten sistem debian diyorum :)
Linux'la Her Şey Mümkün!