Şahsi bilgisayarınızın görüntüleri

Başlatan x x x x, 20 Şubat 2011 - 21:25:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

x x x x

Kullandığınız masaüstü  bilgisayarın görüntülerini paylaşalım nasıl bi düzen oluşturdunuz odada sisteminiz neylerden oluşuyor ne tür ram anakart ekran kartı kombinasyonları yaptınız kullandığınız sistem nedir capslı olarak bunları burada paylaşabilirsiniz.

ilk ben başlıyım =))

Acınası bir sistem ama ne istersem karşılıyor :D  720p 5.1 film izleyebiliyorum arkadaşım :P

-İntel P4 3.0 - 3 mb
-oem 2 GB ram
-seaget 250 gb hdd
-Geforce 256 mb ekran kartı
-Harici WD 1 TB hdd
-Creative 5.1
-Ubuntu 10.04 LTS
-Xfce 4.6.2

sem

Konu güzel olmuş... Bir ara etrafı toparlarsam eğer ben de paylaşabilirim =) Toplayana kadar askıya alıyorum paylaşım işini =)

Ufak bir düzeltme yapmak istedim sadece başlıkta.... PC'miz zaten şahsi bilgisayarımız oluyor... Affınıza sığınarak bu ufak düzeltmeyi dile getirip, kurmuş olduğunuz düzeni de çok beğendiğimi söylerek iyi akşamlar diliyorum =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

DoGuKaN

Canavarımın özellikleri özelllikleri:

Intel® Core™ i7 860 İşlemci
MSI P55-CD53 Anakart
Zotac GTX 260 Ekran kartı
2 tane 2GB Patriot DDR3 1600MHz Ram
Corsair HX620W Güç Kaynağı
Logitech X-540 5.1 ses sistemi
620 GB WD + 120 GB Seagate + 80 GB Samsung Sabit Disk
1 TB WD harici disk

İşletim sistemi: Gentoo + Ubuntu + Windows 7

Başka sayacak özellik bulamadım :) monitörün tepesindeki hoparlörün kötü durduğunu biliyorum. Yeni masa alınca onun da çaresine bakmayı planlıyorum. Monitörün sağındaki aparata da genelde cep telefonumu koyuyorum. Resmi cep telefonumdan çektiğimden telefon yok orada :D

Ayrıca masanın en sağında, telefonun önünde duran ve can sıkıntısından yaptığım kağıttan Stormtrooper ve Darth Vader figürlerini görebilirsiniz  :P

Sherlock Holmes

Bende'ki,

Düzen;
Laptop Packard Bell TJ65
Altındaki
Zallman Notebook Cooler ZM-NC1000
Solunda duran vantilatör
Platoon Fan PL-9919
Sağında bulunan Hdd
WD 5000BEV External 2.00
Joypad'ler
Tasco Wireless(pilli)
Kulaklık
Sennheiser HD 201
Klavye + fare
Microsoft 2.4GHz Transceiver v6.0 3000

DoGuKaN

Laptop çok feci ısınıyor anlaşılan, hem vantilatör hem de soğutucu olduğuna göre  :D

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: DoGuKaN - 20 Şubat 2011 - 22:10:23
Laptop çok feci ısınıyor anlaşılan, hem vantilatör hem de soğutucu olduğuna göre 

Oyunların etkisi ile,
birde yazın sıcağı eklenirse "evet" Laptop'un kendi fanı bazen devreye giriyor. . . (-:

cemoli

Benimkide bööle bişi :D
Tee geçen yaz çekmiştim :D
Ekranda görülen şeye aldırmayın :D
O aslında Arch Linux

Exper marka
İntel pentium dual core 2.50 ghz
kingston 1gb bellek
ecs anakart
samsung 320 gb hdd
lg 19" wide screen monitor

idare ediyor işte :D
Linux'u Seviyoruuuuuuum ;D

kalkan1973

DELL İNSPİRİO 1545 LAPTOP BROTHER HL 2040 YAZICI...
Evde İşte her yerde Linux

Gombrich

furkankalkan

Pardusla tanıştığım günlerden kalma :D masaüstüm biraz dağınık gelebilir size fakat dağınıklıkta daha iyi çalışıyorum nedense :D
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

badhero

x x x x

Sherlock Holmes

firetux

Casper marka
İntel pentinium işlemci
865gbHDD
Ati radeon 2400 hd pro Ekran kartı
:) Geçinip gidiyoruz

karboran

Telefonuda sattım :D kamera yok olsa :D bende göndermek isterdim , sefil öğrenci evime kurduğum şahane sistemi :)

Lenovo z570
i7 işlemci
6gb ram
2gb ekran kartı
750 gb harddisk
lonevo exstra ses sistemi + logitech dizüstü hoparlorleri
logitech harici fan
microsoft usb mause klavye
2. el spottan bulduğum koskaca işyeri masası :D
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

eronis

i3-2100
4GB DDR3 1333Mhz
ATİ HD 5670
Asus N13 Wifi Adaptörü

Yakın zamanda donanımımı yenilemem gerekiyor ama bir daha masaüstü almam :D
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ahmet_matematikci

@eronis Hoca m ne yapiyirsun da i3 yetmiyor oyun falan mi seviyorsun. Bu arada masaustu i3 dizustu i5 den daha randimanli calisir
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

eronis

Nvidia'lı alacağım, steam'de bir sürü beğendiğim oyun var :) Ayrıca bu bilgisayarın ekranı çok kötü, gözümü acıtıyor. Kasa çok ses çıkarıyor. i5'den kastım i5-5200U yada i5-6200U gibi bir şey. Gidip H serisi yada 4-8 çekirdek falan almayacağım. Maksimum 2000TL limit koydum. Bu makinenin normalde yetmediği bir şey yok ama misal geçen bir elektrik kesildi, saatlerce çalıştığım sunum boşa gitti. Kaydedemedim, yeniden başlamam gerekti ve bu saatlerimi aldı. Eğer laptop olsaydı o 1 saniyeden kısa süren elektrik kesintisi benim sunumu son dakikada yetiştirmeme neden olmayacaktı. Baya terlemiştim o gün -_-

Kısaca batayası, ekranı, klavyesi genel olarak güzel ve oyunları medium'da akıcı olarak oynatabilecek bir şey alacağım.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

MuhbirKedi

@eronis monitörün yenileme hızı 60 Hz'den yüksek olsun yoksa cidden gözleriniz acıyabilir. Oyun içinde 60 Hz üstü önemli yoksa yırtılmalar oluyor.
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

eronis

Yırtılma derken hocam ? Monitör ayarlarında 60hz görüyorum ? Gözümü daha az acıtmasını nasıl sağlarım ?

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: eronis - 16 Ocak 2016 - 19:26:49
Yırtılma derken hocam ? Monitör ayarlarında 60hz görüyorum ? Gözümü daha az acıtmasını nasıl sağlarım ?
Yeni bir monitör alacaksanız diye hatırlatayım dedim. Oyunlarda mutlaka yıtlılmaları önlemek için SYNC (Dikey Senkronizasyon) açınız.
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

cokomoko

Benden de bir öneri tam sanallaştırma desteği için işlemcinin hem VT-d hem de VT-x desteği yani iommu desteği olsun.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...