Ekran kartı Tamir

Başlatan Gunef, 16 Şubat 2011 - 19:47:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gunef

Elimde ati radeon 2600 pro ekran kartı var boş boş durmasın kullanayım dedim fan ı çalışmıyor tamire vereceğim fakat yaptırılabilir mi bir bilgim yok burada sorayım dedim

fanını çıkarıp yeni bir fan takılabilir mi şimdiye kadar böyle bir şey yapan veya duyan varsa bilgilendirirse sevinirim bir de herhangi bir bilgisayarcıya götürsem yapar mı bilgilendirirseniz sevinirim.
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

umutubuntu

Fan yuvası ya da ayakları uygunsa çıkartılıp tamir edilebilir ya da yenisi takılabilir.

Ozmo

Alıntı yapılan: Gunef - 16 Şubat 2011 - 19:47:46
Elimde ati radeon 2600 pro ekran kartı var boş boş durmasın kullanayım dedim fan ı çalışmıyor tamire vereceğim fakat yaptırılabilir mi bir bilgim yok burada sorayım dedim

fanını çıkarıp yeni bir fan takılabilir mi şimdiye kadar böyle bir şey yapan veya duyan varsa bilgilendirirse sevinirim bir de herhangi bir bilgisayarcıya götürsem yapar mı bilgilendirirseniz sevinirim.

kondansitörleri cuflamiş ekran karti yaptik arkadaş ile fanmı değişmeyecek :)

krwlng

İyi ararsanız fanın yenisini bulabilirsiniz, hem bilgisayarcılarda hem internette vardır mutlaka. Tamiri konusuna gelince, kesinlikle elinizi dahi dokunmayın derim, fanlar manyetik alan mantığı ile çalıştığı için bir kere sorun çıktımı bir daha kolay kolay düzen tutmaz, ben çok bozuk fanı tamir etmeye çalışan insan gördüm ama başarılı olan görmedim, çalışan fan da en fazla bir iki gün sonra daha saçma sorunlar çıkarıyor.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Gunef

Cevaplar için çok teşekkürler internetten fan aramaya başladım

@krwlng tam söyleyeceğim şeyin cevabı olmuş direk bilgisayarcıda yaptıracağım :) teşekkürler tekrar

Sherlock Holmes

Yardım olarak, VGA-Fan konusunda pek bir tecrübem yok,
yinede eski Dizüstümün tamirinde işimi gören bir video vasıtası ile halletiğimi belirteyim.
http://www.youtube.com/watch?v=bnkQNmKauEc
Belki sizde sorunuzu düzeltebileceğiniz bir görsel rehber bulabilirsiniz. . .

Gunef

@9N0M3 arıyorum şu an için bulamadım ancak biraz daha araştırayım belki bir sonuç elde ederim

zeitgeist

Şu an kullandığım ekran kartının fanı bozuk. Eski işlemci fanının üst kısmını sökerek ekran kartı fanının üzerine lastikle sabitledim. Orjinal fanıyla 50 derece olan sıcaklık işlemci fanıyla 40 dereceyi kolay kolay geçmiyor.) Demem o ki öyle aman aman sorun değil fan, mühim olan yongaları bozulmasın. Karta uygun bir fan da alabilirsin tabi.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Gunef

@zeitgeist  senin yorumunu okuyunca aklıma geldi fan da mı sorun var da çalışmıyor yoksa ekran kartında mı sorun var da fan çalışmıyor tam emin değilim şimdi aklımdakileri tam anlatabildiğimden de emin değilim şu an :)

zeitgeist

Eğer ekran kartı fanın güç çıkışları yeni nesil kartlarda olduğu gibi ekran kartının üzerinedeki yuvalardan besleniyorsa ya fan bozuktur ya da ekran kartı güç çıkışları bozuktur. Tabi bunu bahsettiğin ekran kartından görüntü aldığını varsayarak söylüyorum. Fan bozuksa da ekran kartının çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsin. Yalnızca dikkat etmen gereken kartı kısa bir süre için kullanmak çünkü fansız 5-10 dakika kullanırsan bios ayarlarına bağlı olarak ya sistem kapanacaktır ya da ekran kartı zarar görecektir. İlk iletinden anladığım kadarıyla, sorun sadece fanın çalışmaması ise denildiği üzere kart modeline uygun bir fan satın alıp takabilirsin ya da benim gibi eğreti çözümler uygulayabilirsin.  ;)

Gunef

hehe sabah taktığımda 5 dakika sonra bilgisayar kapandı ekran kartını yakmış olabilme ihtimalim de şuan söz konusu sanırım :)

şu an sahibinden de denk geldiğim bir ekran kartı buldum  HİS X1650 PRO 1024 MB 128 BIT yazıyor fan falan uğraşmadan direk yeni ekran kartı mı alsam diye düşündüm fakat HİS nedir bilmiyorum yeni başlık açmadan buradan yadım edebilir misiniz acaba ubuntu ile uyuşmama gibi bir problem olur mu nette arattığımda His yerine ati x1650 pro gibi sonuçlar alıyorum o yüzden emin olamadım çalışmama gibi bir problemi olabilir mi?

zeitgeist

Ekran kartı görüntü vermiyorsa durum kötü.

Bahsettiğin His kartın markasıdır sanırım. Herhalde kart da Ati x1650. Emin değilim ama.

Gunef

ilk taktığımda görüntü alıyordum pc otomatik kapatınca çok ısınmıştı ekran kartı ben de söktüm tekrar denemek biraz korkutuyor açıkçası o yüzden bulaşmak istemiyorum :)

His i iyice araştırayım o zaman  yardımlar için teşekkürler :)