Masaüstü ortamım kullanılmaz bir hal aldı :(

Başlatan mesuutt, 15 Şubat 2011 - 13:32:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mesuutt

Merhaba arkadaşlar

Ben Debian kullanıcısıyım ve dun guncellemeler var diye gunceledim fakat çekirdeği falan herşeyi güncelledi.Pc yi yeniden başlattım fakat giriş ekranı gelmeden cant open file /usr/share/themes/debian-moreblue/debian-moreblue.xml hatası alıyorum ve bundanmı kaynaklanıyor bilmiyorum ama şuan Bir pencere açtiğimda pencereyi saga sola taşıyamıyorum,kapatıp açamıyorum,Deleteye basark dosyayı silemiyorum,masaustunu goster butonuna tıklıyorum "Pencere yöneticiniz masaüstünü gösterme düğmesini desteklemiyor,veya bir pencere bir pencere yöneticisi çalıştırmıyorsunuz hatası alıyorum. ALT+F2  bastıgımda komut çalıştır ekranı gelmiyor,gconf-editor e giremiyorum,gksu nautilus yapamiyorum vb. birsuru hata var.Ne yapsam düzeltenilirim sizce.Tekrardan Sistemi kurabilirim ama birsürü programı tekrardan kurmak bayağı zamanımı alıcaktır.Acaba çekirdek ile alakalı birşeymi?Bu hatalar neyden kaynaklı olabilir.

Bir pencere açınca kapatma,buytme butonlarının oldugu yer gelirse hepsi çözulcek sanırım.O işi hangi program yapıyor olabilir?

Teşekkür ederim.
--> [ mesuutt  ] <--

reis33

Açılışta "Recovery Mode" ile "Bozuk Paketleri Onar" seçeneğine gelebiliyor musun?

mesuutt

Valla boot ekranını diyorsan eger orada hiçbir seçeneği seçemiyorum.Bİr kaç ay önce grub ile ugraşmıştım,windows disklerimi biçimlemiştim ozamandan beri hiçbir seçenek seçemiyorum fakat giriş ekranını diyorsan  onarım modunda falan açabiliyorum sistemi.
--> [ mesuutt  ] <--

reis33

Recovery Mode açılabiliyorsa "Bozuk Peketleri Onar" seçeneği ile devam edebilir miyiz ?

mesuutt

--> [ mesuutt  ] <--

mesuutt

Yok orada hiçbirini seçemiyorum.grub u yeniden kurabilirsem belki o seçenekler tekrardan aktif olabilir belki değilmi?
Grub u tekrardan kurmayı deneyebilirim
--> [ mesuutt  ] <--

reis33

Seçim yapılamadığına göre önce grub güncellemesi ile başlamak gerek.
Çalışan CD ile başlatıp grub güncellemesi yapabiliriz.

mesuutt

CD yi denicem peki düzelirmi ?
Benim grub da bir giriş yaptığım mod birde single user mode var.Recovery mode yok.
--> [ mesuutt  ] <--

sema

Kesin düzelir denemez ama konsola düşünce bir şeyler denenebilir, en azından. Örneğin yüklenenler kaldırılmaya çalışılır. Arkadaşların söylediği gibi bozuk paketler onarılabilir vs..

Grub, Debian'da da Ubuntu gibiyse kurulumdan sonra grub seçenekleri gelmesi gerek.
susema

mesuutt

yüklenenleri kaldırabileceğimi sanmıoyrum çünkü çekirdeği bile derledi onunda eski haline geleceğini sanmıyorum ve bu birde sistem debian ise daha da zor olur.Nabalım şans diyip tekrar format atıcam :)
Başka şansım kalmadı heradeki.
--> [ mesuutt  ] <--