[Çözüldü] Ubuntu 10.10 Kurulum Sırasında Şifre Ekranından sonra Devam etmiyor.

Başlatan wua, 13 Şubat 2011 - 22:04:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wua

Arkadaşlar bu ekranda bilgileri tamamen girdiğim halde "İleri" tuşu aktif değil. Öylece kaldım.

Temiz ubuntu kuruyorum. Ext4 dosya sistemi ve swap alanı da belirttim. Ancak Kurulumun bu aşamasında takıldım kaldım.

asukaki

Md5 kontrolünü yaptınızmı ? Ayrıca cd'den boot ederek mi ? Kurulum yapıyorsunuz yoksa Ubuntu dene üzerinden doğru mu ? Kurulum yapıyorsunuz. Anladığım kadarıyla dene üzerinden kurulum yapıyorsunuz. Md5 kontrolünü yaptıktan sonra cd den boot ederek tekrardan deneyiziniz.
Md5 kontrolü için http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Md5_kontrol%C3%BC şu adrese göz atabilirsiniz.
Linux'la Her Şey Mümkün!

heartsmagic

Resim sana ait değil yani? Peki her şey tamam görünmekte mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

wua

Resim bana ait değil, anlatabilmek için onu koydum.

Sorunu bilgisayarı resetleyip tekrar kurmakta buldum. Ancak orada anladığım kadarıyla, kullanıcı adı kısmında büyük harf kabul etmedi. Tamamı küçük harf kullanıcı adı yazmadıkça ileri kısmı aktifleşmedi. Tekrar tekrar deneyerek ilerletebildim.

Kurulum tamamlandı ancak yarım dil desteğiyle. Tam olarak türkçeleştirebilmek için uğraşıyorum şu an...

heartsmagic

Bu durumda konumuzu kapatabiliriz. Böylece kullanıcı adı konusundaki durumu da öğrenmiş olduk. Türkçe dil meselesi forumda ilgili bölümlerde mevcut, örneğin Acemiler İçin İlk Durak bölümünde. Kolay bir şekilde halledebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.