peppermint yeniden başlat sorunu

Başlatan s7e7v7e7n, 11 Şubat 2011 - 16:18:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s7e7v7e7n

merhaba netbook'uma bir peppermint birde XP kurdum peppermint de bir sorun gözükmüyor donanımsal veya yazılımsal olarak ama şöyle bir sorun var. linux u açmaya çalıştığım zaman faild isminde bir hata veriyor hızlıca geciyor göremiyorum ne yazdığını sonra acılıyor sorun yok birde yeniden başlat diyorum login isminde terminale benzer birşey çıkıyor kullanıcı ismi desktop ismi ve login: bu şekilde siyah bi ekran da yazı cıkıyor ve hiç bir şekilde yeniden başlamıyor öyle sabit duruyor. ubuntu tabanlı olduğundan ubuntunun komutlarını kabul ediyor galiba bu sorunları nasıl cözebilirim veya sistemde ne gibi sorun var sizce?
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

if

@s7e7v7e7n, bahsettiğiniz hatanın ne olduğunu göremk için /var/log dizini altındaki dmesg.log ve Xorg.log dosyalarının içeriğine bakabilirsiniz. Yeniden başlatma işlemini nasıl yapıyorsunuz?

heartsmagic

@if'e ek olarak, o kullanıcı giriş ekranı geldiğinde giriş yaparak:
sudo shutdown -r now dediğinde ne oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: if - 12 Şubat 2011 - 03:53:32
@s7e7v7e7n, bahsettiğiniz hatanın ne olduğunu göremk için /var/log dizini altındaki dmesg.log ve Xorg.log dosyalarının içeriğine bakabilirsiniz. Yeniden başlatma işlemini nasıl yapıyorsunuz?

yeniden başlatma işlemini menüden yapıyorum söylüyor oturumu kapat yeniden başlat gibi seçenekler var.
orada yeniden başlat diyorum siyah ekran geliyor karşıma kullanıcı adı ve şifre soruyor, ama gözükmüyor galiba yazdıklarım terminal gibi birşey aldığım açılış hatası ile arkadaşımın dediğine göre ekranla ilgili birşeymiş pek önemli değilmiş ama bu sorunların yanına birde şöyle bir sorunum var wicd programını kurdum kablosuz ağlara bağlanacağım ama hiç bir ağı görmüyor. başka yere gidiyorum semt olarak orda görüyor ve bağlanıyor ? benim evimin ordaki ağların hiç birini görmüyor bu nasıl birşeydir anlamadım. acaba sistemli sorunlu ben mi bişeyleri yanlış yapıyorum anlamış değilim.

müsait bir zamanda deniyeceğim dediklerinizi şuan wireless den bağlanamadıgım icin linux dan windows üzerinden yazıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Şubat 2011 - 19:33:15

peppermint cok kasıyor ya birşeyler yükliyemiyorum doğru düzgün proğramlarda kitleniyor donuyor sonra..

bana önerebileceğiniz başka bir sistem var mıdır ? 1gb ram ile kullnacağım netbook Hp için
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot