Unity Görsel efektler ve uygulama sorunu

Başlatan gokhanyildiz, 11 Şubat 2011 - 04:52:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

10.10 sürümünden 11.04 e başarılı bir şekilde güncelleme yaptım. Unity gerçekten de hoşuma gitti yanlız çoğu yere ulaşamıyorum. Örneğin üst menüye tıkladığımda herhangi bir uygulama gelmiyor karşıma. Arama kutucuğuna yazsam da olmuyor. Solda gelen yeni menünün üstüne sağ tıkladığımda herhangi bir tepki vermiyor. Sanırım menüyü özelleştiremiyoruz. Masaüstü arkaplanını değiştir kısmında Görsel Efektler sekmesi bulunmuyor. Bu kısmı sanırım kaldırmışlar. Ayrıca herhangi bir şekilde Tercihler veya Yönetim menüsüne ulaşamıyorum.

Bu sorunları nasıl halledebilirim?

sema

Şu an Unity kurulu değil ama hatırladıklarıma cevap vereyim. Üst menuye tıkladığında bazı uygulamaların gelmesi gerekiyor, sende gelmediğine göre bir hata var ve boş geldiğine göre de arama kutusu boş yerde arama cyaptığına göre cevap da boş olur yani hiçbir şey olmuyor. Soldaki menude sağ tık çalışmıyor, bunun yerine soldaki menuye bir şeyler eklemek istiyorsan önce uygulamayı açıp sonra sol menuye yerleşen ikona sağ tık yapıp başlatıcıda bırak demen gerekiyor, eklemek istersen tabii.

Masaüstü arkaplanında efektler kısmı için Unity kullanıyorsun, dolayısıyla orası da söylediğin gibi kapalı. Tercihler ya da yönetim kısmına da uşalabilirsin ama şu an için hatırlamıyorum yerini.

Eğer istersen Unity'i bir alt panelle kullanabilirsin, alışana kadar. İlk etapta o şekilde kullanmıştım, üst paneli silip alt paneli de gizli yapmıştım, istediğim uygulamaları da alt panele eklemiştim. İyiydi.
susema

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

reis33

unity --version

çıktısını alabilir miyiz ?

reis33@reis33:~$ unity --version

Unity 0.2.46
reis33@reis33:~$

İsterseniz Unity kurulumunu -Ubuntu Yazılım Merkezi veya Synaptic ile- yeniden yapıp eksikleri giderebilirsiniz.

gokhanyildiz

Tüm yöntemleri denemiştim. Fakat olmadı. Son güncellemelerden sonra da unity sürekli çökmeye başladı. Bende 10.10 a geri döndüm. Sanırım tam sürüm çıkıncaya kadar bekleyeceğim :)