Nexenta OS

Başlatan Ongan, 24 Mart 2008 - 00:31:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Khan

Bende RC_1 sürümü var; ancak sanal makinaya(VirtualBox'a) kuramıyorum. Kuruluma başladığında hiç ilerlemiyor. Öylece kalıyor. Gerçek makinaya kurmak istediğimde ise bütün HDD'yi silmeden kurulmuyor. Bölümlendirme gibi bir seçenek yok.

agritux

Alıntı yapılan: maxxblade - 12 Haziran 2009 - 09:05:09
ben pazar günü kuracağım ve haberleri vermeye başladım zaten...

ee sunum bekliyoruz :)

maxxblade

Alıntı yapılan: sessizce - 25 Haziran 2009 - 15:42:58
Alıntı yapılan: maxxblade - 12 Haziran 2009 - 09:05:09
ben pazar günü kuracağım ve haberleri vermeye başladım zaten...

ee sunum bekliyoruz :)
yeni sistem gelsin  ;)

matador

Nexenta os kurdum ama bana çok yavaş geldi. 2 GB Ram var ama pc çok yavaş kaldı java tabanlı olması sistemi etkiliyor herhalde veya bir donanım sorunu oldu. Destek almakta çok zor açtığınız konulara bakan olmuyor.

umutubuntu

Alıntı yapılan: matador - 06 Aralık 2009 - 01:15:36
Nexenta os kurdum ama bana çok yavaş geldi. 2 GB Ram var ama pc çok yavaş kaldı java tabanlı olması sistemi etkiliyor herhalde veya bir donanım sorunu oldu. Destek almakta çok zor açtığınız konulara bakan olmuyor.
Sorunu olan olmadığı için bakanda olmuyordur, bu da kuvvetle muhtemel kurup kullanan sayısı ya hiç yok ya da sisteminden çok memnun :)

plymouth

Bazı problemler yaşasamda gidişatımız iyi. 320 Gbyte hdd üzerinde opensolaris9.06, solaris10, debian5, redhat-el-5, ubuntu9.04 ve nexenta2.0 kurulu.Nexenta solaris5.11.104 çekirdeği ve ubuntu 8.04 hardy heron yapısı ile gerçekten güzel. Bazı farklılıklar yok değil. Mesela menu.lst dosyası nerede bulamadım (opensolaris ve nexenta). Zira bu dosya önemli çünkü open solaris ve nexeanta yeni kernel güncellemesi kurduğunuzda grubun değişeceğini size bildiriyor ancak ben tüm bu işletim sistemlerini bir arada kullandığım için (grub yetkisi ubuntu da) güncellenen menu.lst dosyalarını bulup kernel ve root parametrelerini gruba kataramıyorum. Aranızda opensolaris ve nexenta üzerinde menu.lst nerede bilen var mı?
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

Ozmo

peki sun kernel ile linux kernelinin farkları nedir ???

agritux

java? yavaş? :D
Ayrıca bildiğim kadarıyla tamamı java değil. Çok az bir kısmı java.

Sherlock Holmes

Sun çekirdeği; SPARC platformu için tasarlanmış.
Ayrıca Linux'tan 8 sene öncesi var ve ücretsiz bir yazılım olarak başlamış,
buna nazaran Linux açık kaynak olarak başlayıp, sürdürmektedir.

vaillante

Hocam ben tez ödevim için Nexenta ve Nexenta OS sürümlerimi bilgisayarıma yükledim.. Ancak kurulumdan sonra siyah ekranda kullanıcı girişini yapıyorum.. ve yine siyah ekranda kalıyorum..
Sorunum ise masaüstüne nasıl ulaşabilirim? 
yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler..

heartsmagic

@vaillante, aynı soruyu başka bir başlıkta daha sormuşsun, oradan devam edilir artık.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.