Microsoft Office Web Apps

Başlatan XRumer, 10 Şubat 2011 - 11:03:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Openoffice ve Libreoffice'in MS Office ile henüz tam uyumlu olmaması birinde hazırlanan belgelerin diğerinde sorunlu görüntülenmesine neden oluyor. Bu nedenle Wine ile MS Office kurmak zorunda kalan arkadaşlar var. MS Office'in web üzerinden çalışan ve belge oluşturubileceğiniz bir versiyonu da mevcut. üstelik ücretsiz. Fakat baştan belirteyim, eksikleri de oldukça fazla. Ne de olsa Microsoft, Ofis'i web üzerinden tam haliyle çalışır hale getirirse ekmek teknesini kaybedebilir. Bu nedenle oldukça kısıtlanmış. Office Web Apps'ın avantajlarına ve eksiklerine bir bakalım.

Artıları
* Office Web Apps ile oluşturulan belgeler Microsoft Office ile tam uyumlu.
* Ribbon(şerit) arayüzüne sahip.
* Belgeler web üzerinden doğrudan paylaşıma açılabiliyor.

Eksileri
* Özellikleri çok kısıtlı. Basit işler yapanlara yönelik.
* Skydrive'a yüklenen belgeleri açmıyor, sadece yeni belge oluşturabiliyor.

http://office.microsoft.com/tr-tr/web-apps/ Adresine Msn hesabınızla giriş yaparak kullanabilirsiniz.

memt_cekimler

Ben de MS office kurmamak ve kurdurtmamak için elimden geleni yapıyorum. Kurmamak için tek alternatif yol olan bu microsoftun kendi resmi Online Web apps'inin basit dosyaları dahi açamadığını gördüm.

Sadece saf text'ten ve bir resimden oluşan bir dosya oluşturdum windows'ta ms office ile. Dosya Online Web apps'ta görüntülemeye gelince düzgün açılıyor. Fakat "düzenlenebilir" modda açtığınızda dosyadaki resim kayıyor. Kendi resmi uygulaması bile, kendi dosyalarını açamıyor bu adamların...