[Çözüldü] acer 5737z notebook j micron kart reader yani kart okuyucu sorunu

Başlatan delorian, 10 Şubat 2011 - 10:36:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

delorian

öncelikle burada olmak çok önemli benim için umarım burdada pardus forumlarındaki gibi destek oluruz yardım ederiz no problem deyipde sonra 10 yada 15 gün bekleyip birkaç yazı yazıp buralara bir göz atın demezsiniz arkadaşlar ve yöneticiler bu yüzden pardusu bırakdım çok mutlu olmuştum.ama eleştirilere bile dayanamayan bir ekip ve yarım kalmış bir inanç okadar soruna rağmen 32bit de 64 bitde kurdum kullandım ama gördümki KRAL NE WİNDOWS,MAC OS,PARDUS,RED HAT,MAGMA,MİNT,GENTTO,ARC VE DİĞERLERİ KENDİMİ RAHAT GÜÇLÜ VE GÜVENDE HİSSETTİĞİM TEK KRAL VAR ODA UBUNTU O GERÇEKDEN FARKLI şimdi sorunuma gelmek istiyorum kart okuyucum ne hikmetse; çalışmıyor diğer * her şey tamam ama sd,mmc ve diğer kartları takınca otomatik açılma yok neden olabilir sevgiler
KÜÇÜK BEYİNLİ İNSANLAR KİŞİLERİ,ORTA BEYİNLİ İNSANLAR.OLAYLARI,BÜYÜK BEYİNLİ İNSANLAR FİKİRLERİ TARTIŞIR

zeitgeist

Kart okuyucu kelimeleriyle forumda arama yaptıysan bir çok başlıkla karşılaşmışsındır ki aralarında pek çoğu da çözülmüş. O başlıklara bakmanda fayda var, üstesinden gelemezsen yine o konularda göreceğin üzere istediğimiz bazı çıktılar var, onları buraya aktarman gerek.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

delorian

KÜÇÜK BEYİNLİ İNSANLAR KİŞİLERİ,ORTA BEYİNLİ İNSANLAR.OLAYLARI,BÜYÜK BEYİNLİ İNSANLAR FİKİRLERİ TARTIŞIR

heartsmagic

@delorian, kendi adına Ubuntu'yu övsen bile farklı bir dağıtımı veya dağıtımları yererek devam etmeyelim lütfen iletilerimize. Zira o dağıtımlarla da mutlu olan kullanıcılar mevcut.

Gelelim sorununa. Eğer @zeitgeist'in dediğini yapıp forumda kart okuyucu ile ilgili arama yaparsan ne gibi çıktılar istendiğini görürsün.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

delorian

işte tamda ben bundan bahsediyordum bu yüzden pardusdan ve forumdan çıkdım hemen birşeylerin avukatlığına soyunan arkadaşlar var burdada varmış neyse çok şey yazıp çizmeyede gerek yok aslında birileri memnun mutlu diye o şey çok güzel harika süper olmaz olamaz kimsenin tekelinde değil birşeyi sevmek ve inanmak yeri gelince onu dürüstce eleştirebilmekdir ubuntu evet bence kral o ben bunu söylerim ama eksi yanlarıda var yokmu diğerlerindede olduğu gibi bunun neresinde yermek yerilmek sevgili arkadaşım sevgiler saygılar

heartsmagic

Sevgiler, saygılar bizden de, bence önce insan şapkasını bir önüne koyup düşünmeli. Eğer oradan da bizim verdiğimiz cevaplar türünde cevaplar aldığın için ayrıldıysan burada da fazlasını bekleme.

Dikkat ediyorsan hiçbir şeyin avukatlığına savunmadım. Sen benim o dağıtımların mükemmel olduğunu söylediğimi hangi cevabıma bakarak çıkarttın? Neyse, tartışılacak bir yanı yok bu durumun. Senin için "eleştirilere katlanamamak ve yarım kalmış inanç" sözleri yermek değilse ben sözlerimi geri aldım, söylememiş farz et.

delorian

bu forum bence daha kaliteli evet yerilmek ve yermek siz böyle diyorsanız böyle olsun çünkü bazı arkadaşlar kabullenemiyorlar şimdi pardus forumlarında şu var sanki hiç windows kullanmamışlar yıllarca ve sanki işi biliyorlarmış gibi bide konuşuyorlar bu çok üzücü microsoftu seversin sevmezsin o ayrı adamlar diyorki ben kurdum kurduğuma pişman oldum niye dedim diyorki vista ve win7 çok kasıyor çok çabuk makına ısınıyor mavi ekran geliyor yok efendim dünyada 500 süper bilgisayar varmış bunların 475 tanesi lınux tabanlıymış ya iyide bunlar server * tabi ki server lınuxun ezici bir üstünlüğü var bu tartışılmaz ama ben ve benim gibi milyonlarca insan bireysel ev kullanıcısı bunlardan banane yada bizene sen bize ne yaptın yada ne yapacan onu söyle adam alışmış niye kullansın lınux ne oyun var ne başka bir şey evet güvenli doğru ama kim hemde bizim gibi tembel bir millet olunca adam konsollamı uğraşacak yada şöyle bir mantık var siz daha iyisini yapında görelim benim işim değilki bu sen yaptıysan ne mutlu sana eğerki eleştiriye açık olamayacaksan yapma arkadaşım işletim sistemi bide windowsa (b..k) çamur atma adamlar yıllardır söylüyor ama sen anlamadıysan yapacak bir şey yok sen kalkıp vistayı 512 remle kurarsan 478 pin anakartlı makinaya eee ne performans bekliyorsun böyle bir mantık olurmu ya yüksek sistem isteyen bir sistemi sen eski makınaya kur sonra konuş dur ve forum böyle boş ve mantıksız atıp tutan arkadaşlardan kurulu birde işine gelmeyince bamla at gitsin bu ne ayıp bir şey bumu özgürlük nerde hani herkes eleştirecek ben magma lınux da kurdum çok da değişik olmadığı halde ve eski olduğu halde ama sorsan yapan arkadaşlar öyle bir anlatıyorlarki sanki çok ama çok farklı bir sistem yapmışlar gibi bence asıl ayıp budur insanlar buna yapsın eleştiriyi yani yazacak çok şey var ama bu kadar anlayana yeter sevgiler saygılar

Zorba58

Alıntı yapılan: delorian - 10 Şubat 2011 - 10:36:48
öncelikle burada olmak çok önemli benim için umarım burdada pardus forumlarındaki gibi destek oluruz yardım ederiz no problem deyipde sonra 10 yada 15 gün bekleyip birkaç yazı yazıp buralara bir göz atın demezsiniz arkadaşlar ve yöneticiler bu yüzden pardusu bırakdım çok mutlu olmuştum.ama eleştirilere bile dayanamayan bir ekip ve yarım kalmış bir inanç okadar soruna rağmen 32bit de 64 bitde kurdum kullandım ama gördümki KRAL NE WİNDOWS,MAC OS,PARDUS,RED HAT,MAGMA,MİNT,GENTTO,ARC VE DİĞERLERİ KENDİMİ RAHAT GÜÇLÜ VE GÜVENDE HİSSETTİĞİM TEK KRAL VAR ODA UBUNTU O GERÇEKDEN FARKLI şimdi sorunuma gelmek istiyorum kart okuyucum ne hikmetse; çalışmıyor diğer * her şey tamam ama sd,mmc ve diğer kartları takınca otomatik açılma yok neden olabilir sevgiler
özgürlük için forumları hakkında dediklerine bende katılıyorum. Ubuntu Türkiye benim her gün ziyaret ettiğim ve çok sevdiğim sıcak bir aile. Sen de hoşgeldin. Ben acer 5635z kullanıyorum ve kart okuyucu için hiç bir şey yüklemiyorum direkt tanıyor.
lspci
ve
lsusb  çıktıları istenmiş diğer başlıklarda bunları yazarak yardım almaya başlayabilirsin. Kolay gelsin.
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

zeitgeist

@delorian,

Sen bayağı dolmuşsun bahsettiğin meseleler hakkında anlaşılan. Haklısın haksızsın bir şey demiyorum lakin söylediklerinin bu başlıkla ilgisi olmasa gerek. Kart okuyucu ile ilgili bir sorunda bahsederken diğer forumların tutumlarından, Windows/Linux karşılaştırmasından konuşur olduk. Kart okuyucu haricinde bahsettiğin meseleleri forum dışı, konu dışı, hoş sohbet gibi başlıklar altında konuşmak daha doğru olur.

Yukarıda istenen çıktıları verirsen yardımcı olmaya çalışırız kart okuyucu için.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

delorian

sorunumu hallettim teşekkürler herkesin bir düşüncesi fikri var elbet saygı duyarım bunun yeri tabiki burası değil elbet ama doluydum buda doğru bilen insan başka bilmeyen insan başka ama ayıp olan bu değil elbet benimde bilmediğim çok şey var bende lınuxda yeniyim hoşgeldin diyen arkadaşlarada teşekkürler sevgiler saygılar

heartsmagic

@delorian, sorunu nasıl çözdüğünü anlatırsan başkaları da faydalanır, anlatmazsan ya da kimse anlatmazsa bu forumun inancı da yarım kalır.

delorian

valla sorunu nasıl çözdüm bir donma felan vardı arada sırada ubuntuyu kaldırıp harddiski 2 ye böldüm birine ubuntu diğerine mac os x kurdum.sonra açtım makineyi birkaç denemeden sonra kartokuyucu çalışmaya başladı bende tam anlamadım nasıl oldu demek ilk kurulumda olmadı herhalde sonra kurunca ok bu arada herkesin kandilide mübarek olsun.