Web Tasarım ve Geliştirme için yenilikçi çözüm: Aptana

Başlatan hasantayyar, 21 Temmuz 2008 - 16:52:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canosayan

hani bu işi yapan, buradan para kazanan biri olarak arkadaşlar bence design bölümleri ile uğraşmayın. aramayın. ciddi manada yapmak istedikleriniz kod ile yapmaya çalışın.
design bölümleri genelde çok fazla miktarda kod üretiyor. ayrıca kişisel deneyimlerim browser uyumluluklarınında çok iyi olmadığı yönde.
şöyle düşünün. bütün design bölümlerinde tarayıcıda görüntüle kısmı var.  çünkü bu design bölümleri tam olarak tarayıcı çizimi yapamıyor.
Chmod bizim işimiz.

muratbastas

Alıntı yapılan: canosayan - 26 Haziran 2011 - 16:23:33
hani bu işi yapan, buradan para kazanan biri olarak arkadaşlar bence design bölümleri ile uğraşmayın. aramayın. ciddi manada yapmak istedikleriniz kod ile yapmaya çalışın.
design bölümleri genelde çok fazla miktarda kod üretiyor. ayrıca kişisel deneyimlerim browser uyumluluklarınında çok iyi olmadığı yönde.
şöyle düşünün. bütün design bölümlerinde tarayıcıda görüntüle kısmı var.  çünkü bu design bölümleri tam olarak tarayıcı çizimi yapamıyor.
@canosayan evet haklısın tabii ki ben de mümkün olduğunca kodlarımı elle yazarım. ama yoğun bir şekilde çalışıyorum. işlerimi yetiştirebilmem için hızlı olmam lazım. ben de bu artı zamanı design kodlarıyla harcamama derdindeyim. aslında olsa bile design bölümünü pek kullanmam ama hızlı kontrol için design önemli, diye düşünüyorum. bir de tabii ki dreamweaver alışkanlığımız da var. 8 sürümünden beri kullanıyorum bunu.
"Ey yüce gönüllü yalan! Gerçek hiç sana tercih edilebilecek kadar güzel olmuş mudur?"

~Jean-Jacques Rousseau~

emin.altan

heartsmagic

Alıntı yapılan: emin.altan - 18 Ocak 2013 - 18:41:50
Netbeans ve Eclipse bence daha iyi

Salt bunu söylemek yerine en azından özet olarak neden diğerlerinin daha iyi olduğunu veya neden Aptana'nın daha kötü olduğunu yazman çok faydalı olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

krwlng

@emin.altan, benim görüşüm netbeans ve eclipse uygulamalarının Aptana'dan farklı bir kategoride oldukları yönünde, yani karşılaştırılması biraz yanlış olabilir, tabi bu benim görüşüm.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

emin.altan

Aptana'yı daha önce kullandım. Tabi yeni sürümlerini bilemem ama eski sürümlerinde Pc'yi kasıyor ve uygulama kendiliğinden kapanıyordu. Bu konu hakkında araştırma yaptığımda ise bug sayısının oldukça fazla olduğunu gördüm

Netbeans diyorum çünkü;

Stabil çalışıyor.
Eğer büyük ölçekli projeler hazırlıyorsanız proje yönetiminde size kolaylık sağlıyor.
Plug-in sayısı oldukça fazla
Full open-source
Mercurial, hg commit veya svn tarzı uygulamalar için seçiminize göre tek bir plug-in ile dosya revizyonlarını görebiliyorsunuz.
ve daha fazlası...

ahmet_matematikci

Netbeans la kod yazmanktan çok keyif alıyorum.  Bir çok editörde bu keyfi bulamadım. Hele 7.2 de tamamlama özelliği o kadar gelişmiş ki netbeans da .
Notped++ da arkaplan için renklendirmeler çok kaliteli ve uyumlu kodlarla.
Hazır kod üreticilerde kolaylık açısından frontpage2003 den ötesini tanımam. Saçma sapan bir sürü kod üretsede tablo yapmak yada buton koymak sayfayı şekillendirmek çok kolaydı.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

okan_668

Linux , özgürlük,barış ve kardeşliğin simgesidir.Özgürce ekledikleriniz sizi topluma ve insanlığa bir adım daha yaklaştırmış olur.Böylece şişirilmiş olan maliyetler bir anda sıfırlar...Matematiğe gerek yok, Sıfır olan herşey ucuz, bedava ve adi anlamına gelmez,bazen başlangıcın bir adımıdır sadece...

canosayan

Aptana netbeanstan daha özelleşmiş bir yazılım web içi. Örneğin rubleslar çok daha etkin. Örneğin php için olan ruble'ı editleyerek sadece kod tamamlamanın ötesine geçebiliyorsunuz. Snippetsları düzenlemekte çok kolay. Mesela ben kullandığım frameworkun bir çok yapısını rubles içine yerleştirdim ve hızlıca ekleyebiliyorum. Sadece pag yazarak pagination sınıfımı yükleyip yapılandırma düzenini içeri aktarabiliyorum.

Ayrıca uzak sunucu yetenekleri de güçlü. İsterseniz projenizi yerel bir git yapısında da saklayabiliyorsunuz.

Netbeansta güzel. Ama aptana daha özelleşmiş bir yapı. Ve daha hızlı çalışıyor. (Gerçi 8 gb ramli ssd li bir geliştirme bilgisayarım var gerçek performansı nedir emin değiim)
Chmod bizim işimiz.