[Çözüldü] Şifreyi girdikten sonra hiç bir şey olmuyor

Başlatan Zorba58, 05 Şubat 2011 - 02:56:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zorba58

Arkadaşlar böyle başlık mı olur diyeceksiniz belki ama şu an kardeşimin windowsundayım. Başlığı düzelteceğim. Sanırsam temizlik programlarının kurbanı oldum. Şifre kısmını yazdıktan sonra şöyle bir hata alıyorum:
There is a problem with configuration server.(/usr/lib/libgconf2-4/gconf-sanity-check-2 exited with status 256)
Close diyorum sonra şu yazıyor ve hiç bir şey olmuyor yani Kde resmi duvarkağıdı bana bakıyor ben ona,
Kurulum problemi gnome güç yöneticisi için öntanımlı yapılandırma mevcut değil.Lütfen bilgisayar yöneticisi ile iletişime geçin.
Umarım bu gece çözeriz bunu  :'(
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

sem

Kubuntu için Gnome hataları garip geldi... Gnome yanında mı KDE kullanıyorsunuz merak ettim?

Alıntı YapThere is a problem with configuration server.(/usr/lib/libgconf2-4/gconf-sanity-check-2 exited with status 256)

Alıntıdaki hatayı bir sitede şu şekilde çözmüşler, komuttan önce siteyi vereyim;

http://forumubuntusoftware.info/viewtopic.php?f=46&t=2550

sudo chown -Rc your_username_here /home/your_username_here

Kullanıcı isimleri yerine dikkat edin.

Bu sitede ise;

http://art.ubuntuforums.org/showthread.php?p=10414802

ls -la /var/lib/gdm

Komutunun çıktısı kontrol edilerek eğer dosya sahiplikleri root'a aitse gdm olarak değiştirilimiş... Bu yöntemi KDE'ye uyarlamayı deneyebilirsiniz. Sizde verilen komutun çıktısı nedir? Hiç KDE kullanmadım fakat komuttaki "gdm" yerine "kdm" gelecek diye tahmin ediyorum...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Zorba58

@sem0900 canlı cd ile açtım
ilk verdiğiniz kod ile şu:
sudo chown -Rc okan/home/okan
chown: missing operand after `okan/home/okan'
Try `chown --help' for more information.

ikincisi ile şunu gördüm:
ls -la /var/lib/kdm
total 0
drwxr-xr-x  2 kdm  root   3 2010-10-04 12:58 .
drwxr-xr-x 70 root root 340 2010-10-07 16:46 ..

@bytan verdiğiniz linkleri inceledim.Bir öneri vardı .gconf-.gconfd ve .config dosyalarının silinmesi ile ilgili ama canlı cd ile silemedim.
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

bytan

Komutu yazarken yanlış yazıyorsun. Arada boşluk bırakmamışsın. Açtığın oturuma göre sudo kullanarak veya kullanmayarak alttakilerden birini yürütebilirsin:

sudo chown -R okan /home/okan
sudo chown -R okan:okan /home/okan

O belirttiğin dosyaları neden silemedin? Ne şekilde silmeye çalıştın ve ne tür tepki verdi? Ayrıca o başlıklardaki diğer öneriler ve durumları kendi sisteminde kontrol ettin mi? Bu konularda da bilgi vermemişsin.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

Zorba58

Alıntı yapılan: bytan - 05 Şubat 2011 - 11:35:29
Komutu yazarken yanlış yazıyorsun. Arada boşluk bırakmamışsın. Açtığın oturuma göre sudo kullanarak veya kullanmayarak alttakilerden birini yürütebilirsin:

sudo chown -R okan /home/okan
sudo chown -R okan:okan /home/okan

O belirttiğin dosyaları neden silemedin? Ne şekilde silmeye çalıştın ve ne tür tepki verdi? Ayrıca o başlıklardaki diğer öneriler ve durumları kendi sisteminde kontrol ettin mi? Bu konularda da bilgi vermemişsin.

Tamamdır .Silebildim o dosyaları. gconf .gconfd ve .config silince düzeldi. Teşekkür ederim etiketliyorum.
                                                            Bertrand Russell

bytan

Sanırım etiketleme fırsatın olmadı. Etiketleyerek kapatıyorum.

PF @ ST