Ubuntu 10.10 & Y530 Ses sorunu ve Patch yapma

Başlatan Selo, 14 Mart 2011 - 21:21:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Selo

Arkadaşlar merhaba,

Ubuntu'ya yeniyim ve Lenovo Y530 laptop'uma kurulum yaptım. Hoperlörlerimden sadece ikisi çalışıyordu ve internette yaptığım araştırmalar sonucunda şu patch'leri buldum.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/662009 (Sayfanın en sonunda)

Ancak uygulamaya çalıştığımda aşağıdaki sorunları alıyorum.

Daha önce hiç patch yapmadım o yüzden nerede hata yaptığımdan emin olamıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım.

heartsmagic

@Selo, aynı makineye sahibiz. Ben de aslında bir süredir bunu düşünüyordum ancak hiç kurcalamak kısmet olmamıştı.
Oradaki yamaları muhtemelen Alsa paketlerine yapacaksın, ancak bir süre beklersen yamalara gerek olmadan depolara düşebilir ilgili güncellemeler. Doğrudan kurup kullanma şansımız olur. Yine de bu başlığı favorilerim arasına alayım, bir ara geniş vakit bulup denemeye çalışırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Selo

Bende bir süredir siteye bağlanamayınca Ubuntu 10.04 kurdum.  modprobe'a "options snd-hda-intel model=lenovo-sky" satırını ekledim ve şuan ses sorunsuz çalışıyor. Blutooth ve Suspend to Ram sorunlarını da çözdüm. Şimdilik geriye sadece Hibernation sorunu kaldı. Aslında makineyi uykuya geçirebiliyorum ve pc kapanıyor ama geri geldikten sonra takas(swap)'ın dosya sistemi bozuluyor. Bakalım bunun da çaresine bakıcaz.

heartsmagic

Geri bildirim için teşekkürler. Ben ne yazık ki vakit bulamadığım için deneme fırtası bulamadım hâlâ bu yamayı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mihtaroglu

11.04 ve yeni kernel ile ses sorunu ortadan kalktı. Ve ayrıca wifi kartı n-draft 'ın 150mb/s olarak çekim gücüde artmış bulunuyor.