[Çözüldü] İnternet var ama giremiyorum

Başlatan mefk__, 28 Ocak 2011 - 12:01:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mefk__

Bu konuda çok fazla konu vardı inceledim ama benimkinin farklı bi konu oldugunu düşünüyorum..

İnternet ayarlarını hiç kurcalamadım..Windowsta internet var..live cd ile ubuntu açıyorum onda internet var..Ama normal kurulu ubuntumda internet yok..Dns ayarları ve modem resetlemeyi denedim bi sonuç alamadım..

ağa bağlan diyorum..çevrimdışısınız bağlanamadınız diyor..

Tuxie

Merhaba kablosuz kullanıyorsanız şifreleme yüzünden olabilir. Live cd deki ayarlara bakarak aynısını ubuntu da deneyin.

mefk__

yo kablosuz değil normal ama bi deneyeyim..

Tuxie

Pardon bu hatayı internet tarayıcısında mı alıyorsunuz yani firefox ta mı? yoksa ağ simgesinde kablosuz bağlantıya tıklayarak bağlanması gerekir.Biraz ayrıntılı verirseniz sorunu daha iyi anlayabilirz.

bytan

Elle kablolu ağa bağlanma konusunu inceleme imkanı bulabildin mi? Oradaki yönergeleri uyguladığında aldığın çıktılar ne oldu?

Konuyu da ilgili bölüme taşıyalım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Monarch

benzer sorunu ben de yaşıyorum arkadaşlar. windows 7 de sorunsuz bağlanan internet, ubuntu yüklü bilgisayarda firefox, opera, chromium ile denememe rağmen erişim yok :(

26 ocakta güncelleme yaptım, güncelleme öncesi herhangi bir sorun yokken, şimdi sadece vodafone 3g modem ile bağlanabiliyorum. kablolu modeme erişim var, modemde ve internette sorun yok ama erişim problemi var.

neyseki aynı sorunu yaşayan ben değilmişim. sorunun düzeltileceği güncelleme için konuyu takipteyim.

ubuntunun yükselişini çekemeyen yazılımcılar, ajan mı soktu nedir anlamadım gitti  :-[

bytan

Modeme erişebildiysen dışarıya bir site adına ve/veya ip adresine ping atıp atamadığına baktın mı?

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

Cii

Modem'in markasını söylersen ve benimki ile aynı ise sanırım benzer şeyi yaşamış ve çözmüş birisi olarak yardımcı olabilirim.

mefk__

Live cd deki ayarları normal ubuntuda tekrarladım Düzeldi..Çok teşekkürler :D

bytan

Başlığın çözüldüğü zaman kendin de etiketleyebilirsin.

PF @ ST