[Çözüldü] Achilles

Başlatan asukaki, 27 Ocak 2011 - 22:53:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asukaki

Merhaba arkadaşlar Ubuntu yazılım merkezinden yüklediğim Achilles Yaşam Simülatörü oyunu açmaya çalıştığım daküçük bir pencere açılıyor içinde sarı mavi yeşil şekiller ama o kadar daha hiç bir şey yok ve sadece oyunu çarpı işaretinden kapatabiliyorum.
Konsoldan çalıştırmaya çalıştığımda;
Achilles 2, Copyright (C) 2000 Matthew Danish
Achilles comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details
read the included file 'COPYING'.  This is free software, and
you are welcome to redistribute it under certain conditions,
read the file 'COPYING' for information.

Frames per second: 149.200000
Frames per second: 160.400000
Frames per second: 158.600000
Frames per second: 159.000000
Frames per second: 158.600000
Frames per second: 158.400000

o sayılar aşağıya doğru sürekli devam ediyor. Oyunu kapatınca sayılarda duruyor ve her zaman konsolda farklı sayılar ve küçük pencerede de farklı şekiller çıkıyor oyunu oynayamıyorum.
Linux'la Her Şey Mümkün!

badhero

Uçbirim çıktısında herhangi bir hata yok gibi.

cagliari

Bu programla zamanında ben de çok uğraşmıştım. Ama bir türlü çalıştırmayı başaramamıştım. Sizin dediğiniz gibi hiçbir şey olmuyordu. Fakat internette screenshot paylaşanlar vardı. Bazılarında bir şekilde çalışıyor demek ki. Ama ben pes etmiştim, daha sonra da hiç uğraşmadım.

3 farklı blok olması gerek; kırmızı mavi ve sarı. anlamlarını öğrenmiştim, tam emin değilim ama. Kırmızı avcı türleri temsil ediyordu sanırım. Sarı besin ve ölmüş canlıları galiba. Mavi de üreyen olabilir, emin değilim. Sağ, sol tuşlarıyla görüntüyü döndürebilirsiniz. Yukarı, aşağı tuşları ise yukarı aşağı tuşları yakınlaşıp uzaklaşıyor. Page Up ve Page Down tuşlarıyla da görüntüyü aşağı yukarı hareket ettriebilirsiniz. P tuşu sözde simülasyonu donduruyor ama ben fark görememiştim :). Ayrıca başlangıç parametrelerini de kendiniz belirleyebilisiniz.

achilles -x 20 -z 20 -f 20 20
gibi...
-x ile dünyanızın genişliğini, -z ile derinliğini belirleyebilirsiniz, -f başlangıçtaki besin miktarı, en sondaki sayı ise başlangıçtaki canlı sayısı oluyor.

Bu program çok eski bir program ve tahmince kararlı sürümü bile hiç yayınlanmamış olabilir. 2001 senesinde kısa bir süre geliştirilip sonra sonlandırılmış. Farklı yaşam simülatörleri deneyebilirsin. Gerçi ben depoya baktım şimdi, dikkate değer bir simülatör de yok. Tam olarak nasıl bir program arıyorsunuz? Belki yardımcı olabiliriz.

asukaki

Oyun aslında çok meşhur bir oyun. Hemen hemen bütün flash oyun sitelerinde var. Ubuntu forumda da hakkında bir iki konu geçmiş çözünürlükle alakalı ama anladığım kadarıyla oyun zaten açılan pencereden ibaretmiş öyle oynanıyormuş yani. O küplerle birlikte. Flash sitelerinde gördüklerimizden farklıymış. :)
Her hangi bir şey aramıyorum. Aslında Sudo bir daha ki ay için inceleme yapacaktım ama. Başka bir oyuna kaldı artık.  :)
Linux'la Her Şey Mümkün!