2010 Okuyucu Seçim Ödülü

Başlatan Warlord, 27 Ocak 2011 - 16:18:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Warlord

eribol

5. sırada Pardus var, demek gerçekten gelişiyor. Ubuntu, PcLinuxOS, Debian, Fedora ve Pardus. Bu dağıtımlar arasına girebilmiş ise iş var demektir.

Warlord

Belki KDE'i başarılı bir şekilde sunmasınında payı vardır diye düşünüyorum.

eribol

O da olabilir ama daha çok pisi paket yöneticisinden dolayı olduğunu düşünüyorum ben. Kendi kategorisinde amarok birinci sırada, kaçtır açıyorum geriliyorum ve geri kapatıyorum. Ama birinci sırada yine de. Ustaya saygı diye mi yapıyorlar nedir :)

Warlord

:)
İşin aslını söylemek gerekirse bana göre Ubuntu Yazılım Merkezi daha hoşuma gidiyor. Mesela Uygulamarın çoğunda resim falan var. En azından ön bilgi oluyor. Dahası Uygulamaların çoğunun simgesi var. :)

eribol

Ubuntu Yazılım Merkezi baya baya gelişmiş bir program. Sadece apt değil diğer paket yöneticileri de port edilebilir mesela. Daha bir çok özelliği var. Synaptic bile yanına yaklaşamaz diye düşünüyorum.

stratovarius

Bu haber daha öncede forumda konuşulmuş olması lazım. Pardus ilk beşte tarzında.

Amarok özellikle son sürümle liderliğine devam edecek anlaşılan. Son sürümle ciddi performans artışı sağlanmış, bu şekilde devam ederlerse eski görkemli günleri yakın gibi duruyor.

Warlord

Ben bi ara pardus kullandım. Ama amarok kullanamamıştım. Gnome Player kullanıyordum. Hem rythmbox gayet iyi ve işimi görüyor :)
Şöyle Winamp gibi bi program olsa çok şahane olurdu. :) Winamp'ın yeri bende bi ayrı :)