Gönderen Konu: 2010 Okuyucu Seçim Ödülü  (Okunma sayısı 1379 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
İlk En iyi Beşi sıralamışlar.
http://www.linuxjournal.com/content/readers-choice-awards-2010
Tabi ki Ubuntu ilk sırada.  ;D

« Yanıtla #1 : »
5. sırada Pardus var, demek gerçekten gelişiyor. Ubuntu, PcLinuxOS, Debian, Fedora ve Pardus. Bu dağıtımlar arasına girebilmiş ise iş var demektir.

« Yanıtla #2 : »
Belki KDE'i başarılı bir şekilde sunmasınında payı vardır diye düşünüyorum.

« Yanıtla #3 : »
O da olabilir ama daha çok pisi paket yöneticisinden dolayı olduğunu düşünüyorum ben. Kendi kategorisinde amarok birinci sırada, kaçtır açıyorum geriliyorum ve geri kapatıyorum. Ama birinci sırada yine de. Ustaya saygı diye mi yapıyorlar nedir :)

« Yanıtla #4 : »
:)
İşin aslını söylemek gerekirse bana göre Ubuntu Yazılım Merkezi daha hoşuma gidiyor. Mesela Uygulamarın çoğunda resim falan var. En azından ön bilgi oluyor. Dahası Uygulamaların çoğunun simgesi var. :)

« Yanıtla #5 : »
Ubuntu Yazılım Merkezi baya baya gelişmiş bir program. Sadece apt değil diğer paket yöneticileri de port edilebilir mesela. Daha bir çok özelliği var. Synaptic bile yanına yaklaşamaz diye düşünüyorum.

« Yanıtla #6 : »
Bu haber daha öncede forumda konuşulmuş olması lazım. Pardus ilk beşte tarzında.

Amarok özellikle son sürümle liderliğine devam edecek anlaşılan. Son sürümle ciddi performans artışı sağlanmış, bu şekilde devam ederlerse eski görkemli günleri yakın gibi duruyor.

« Yanıtla #7 : »
Ben bi ara pardus kullandım. Ama amarok kullanamamıştım. Gnome Player kullanıyordum. Hem rythmbox gayet iyi ve işimi görüyor :)
Şöyle Winamp gibi bi program olsa çok şahane olurdu. :) Winamp'ın yeri bende bi ayrı :)