önlü arkalı yazdırma mümkün mü?

Başlatan cyclone81, 19 Temmuz 2008 - 20:46:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cyclone81

Acaba daha az kağıt tüketimi için Linux işletim sistemlerinde hp psc 1310 ile önlü arkalı  yazdırmak mümkün mü? Yardımcı olursanız sevinirim.

heartsmagic

Bu soru daha önce de sorulmuşdu sanırım, ancak cevap alabilmiş miydik hatırlamıyorum. Bilen ya da uygulayan birileri anlatabilirse cidden güzel olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hit44

YAzıcının özelliklerine bakın, eğer varsa oradan ayarlaya bilirsiniz.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: cyclone81 - 19 Temmuz 2008 - 20:46:16
Acaba daha az kağıt tüketimi için Linux işletim sistemlerinde hp psc 1310 ile önlü arkalı  yazdırmak mümkün mü? Yardımcı olursanız sevinirim.
Selam
Geçen 200 sayfaya arkalı önlü baskı yaptım. önce tek sayfaları yazdır, sonra çift sayılı sayfaları yazdır. Çift sayılı sayfaları yazdırmaya başlamadan önce  yazılan yığını ters çevir diğer tarafına yazsın..
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

btermeli

yabanci bir forum sitesinde soyle yaziyor;

1. libgnomeprint yuklu olmasi gerekli

eger calismazsa;

2. olarak
Alıntı YapCan you open the printer setup tool (system-config-printer, gnome-cups-manager, CUPS web interface http://localhost:631/) and check the option settings? In a group "Installable options" there should be an option to tell whether you have a duplex unit installed. Set this to "Yes" or "Installed" and then all printing dialogs should allow you to print duplex.

Tercumesi: yazici ayarlarini acarak (system-config-printer, gnome-cups-manager, CUPS web interface http://localhost:631/ komutlarindan birini kullanarak) secenek ayarlarini kontrol edebiliyor musun?  "Yuklenebilir Secenekler"de  cift tarafli yazma secenegi yuklu olmali.
Eger degilse bunu "Evet" veya "Yuklu" olarak ayarla. Bundan sonraki tum yazici diyaloglarinda cift tarafli yazma seceneginin gorunuyor olmasi lazim.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???