wi-fi bağlantı sorunu..sürekli şifre soruyor?

Başlatan matchmaker, 22 Ocak 2011 - 22:39:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

matchmaker

herkese iyi akşamlar..evimde 2 tane bilgisayar var ikisinden wifi ile bağlanıyorum..ikiside sorunsuz çalışıyordu..birisiyle internette gezinirken bi anda net gitti..acaba internet mi gitti sandım modemi kapatıp açtım..sonra bi türlü bağlanamadım..bağlan dediğimde bağlanmaya çalışıyor sonra tekrar şifre istiyor şifreyi doğruca giriyorum yine bağlanmaya çalışıyor ve tekrar şifre istiyor. anlamadım gitti..şu an öteki bilg ile bağlanıyorum forumda baktım bulamadım çözüm..ping atayım dedim bağlantı ulaşılamaz gibisinden uyarı veriyor..lütfen yardım edin..

kaos_07

root şifresini gir açılır
bende pc yi açıp kapatınca hep soruyor root şifresini girince bağlanıyor

matchmaker

Alıntı yapılan: kaos_07 - 22 Ocak 2011 - 23:28:29
root şifresini gir açılır
bende pc yi açıp kapatınca hep soruyor root şifresini girince bağlanıyor

root şifresini zaten giriyorum..sorun zaten durmadan doğru şifreyi istemesi..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ocak 2011 - 23:52:27

şifreyi kaldırdım ağın ama bağlan dediğimde bağlanmaya çalışıyor sonra bağlantı kesildi çevrimdışı oldunuz yazıyor  anlamadım nasıl bişeydir bu

cce

sistem /tercihler / parolalar şifreleme anahtarları na gir.kayıtlı parolaların tümünü kaldır.tekrar başlat.ağ bağlantılarından wirelessi manuel kur.

kaos_07

Alıntı yapılan: cce - 22 Ocak 2011 - 23:54:53
sistem /tercihler / parolalar şifreleme anahtarları na gir.kayıtlı parolaların tümünü kaldır.tekrar başlat.ağ bağlantılarından wirelessi manuel kur.

bunu yap ve tekrar wifi şifreni gir
sonra senden şifre ve doğrulama istiyor oraları boş bırakıp tamam de
sana şifrelere klasörlere erişimi olan kullanıcılar erişebilir gibi birşeyler çıkacak
şifreleri güvenli olmayan şekilde depola ya tıkla
bir daha sormaz
ben öyle yaptım her defasında kendisi bağlanıyor

matchmaker

dün akşam o sinirle bilg kapattıktan sonra şimdi açtım bilg tık diye bağlandı anlamadım gitti..herkese iyi akşamlar teşekkürler ilginiz için

Yiğit Ateş

Ağa bağlanırken Gnome Keyring'de depolamak için şifre istediğinde iptal derseniz bir daha şifre sormuyordu diye hatırlıyorum.

kaos_07

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 23 Ocak 2011 - 21:30:47
Ağa bağlanırken Gnome Keyring'de depolamak için şifre istediğinde iptal derseniz bir daha şifre sormuyordu diye hatırlıyorum.
bende biraz araştırdım bu yöntemi uygulayınca işe yaramıştı