İnternete giremiyorum

Başlatan Gunef, 16 Ocak 2011 - 15:09:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FıratikUS

Sorununuzla alakalı olabilir, olmayabilir ama benim de başıma buna benzer bir sorun gelmişti.
Modemle kablolu olarak bağlanıyorum. İki tane modemim var arada bir değiştirerek kullanıyorum.

Modemlerden birinde ethernet ışığı yanıyor ama diğerini taktığımda ondaki ethernet ışığı yanmıyordu.
Bende arada bir sorunları çözen ram sökme yöntemini denedim.

İşlemciye yakın olan yerden söküp diğerine taktım .Kablolu olarak sorunsuzca bağlandım.
Sizin sorununuzu çözmeye bilir belki ama buna benzer bir sorun yaşayanların şu ram' lere bakmalarını öneririm.
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

sema

Şunu dener misin, sorduğu soruya evet diyeceksin;

sudo pppoeconf

Ek yapayım, internet kullanıcı adı ve şifresini isterse gireceksiniz.
susema

Gunef

Arkadaşlar uğraştırdım sizi ama kusura bakmayın daha fazla dayanamayıp wireless adaptör aldım

@sema hala denememi istiyorsan deneyebilirim

Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

Exper

Kablosuz olarak internete giremiyorum. Bağlantı hatası diyor. Wicd de kurulu ama çıkamadım işin içinden. Buraları da okudum ama gene çıkış yolu bulamadım. Ubuntu'da da yeniyim. Ne olacak anlamadım? Beni, internete kablo olmaksızın kavuşturacak bir yardım eline ihtiyacım var..!

sema

@Gunef, mümkünse denemeni isteyeceğim, bir zararı yok ama yararı olabilir ve sonucu merak ediyorum açıkçası.

@Exper,bağlanmaya çalıştığın tüm bağlantıları /-ayarlarını silip yeniden bağlanmaya çalışır mısın?
susema

heartsmagic

@Exper, mümkünse senin sorununa farklı bir başlıktan devam edelim, zira konular karışmasın. O başlığa bu bölümde gördüğün başlıklarda kullanıcı arkadaşlardan istediğimiz çıktıları da eklersen çok güzel olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.