Angry birds

Başlatan Gunef, 20 Ocak 2011 - 19:23:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gunef

Arkadaşlar angry birds exe ye tıklıyorum bir şey yükleniyormuş gibi mouse dönüyor fakat sonrasında hiç bir şey olmuyor neden böyle olduğunu bilen var mı?
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

bytan

En güzeli uçbirimden uygulamayı çalıştırmak ve ne olduğunu görmeye çalışmak. Bulunduğu dizinde:

Alıntı Yapwine angry.exe
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Gunef

özür dilerim ama tam olarak anlayamadım olayı :)

burk

Alıntı yapılan: Gunef - 20 Ocak 2011 - 22:46:54
özür dilerim ama tam olarak anlayamadım olayı :)

Gunef sana diyor ki Angry Birds'ün yükleme dosyasının ( örneğin angry.exe) içinde bulunduğu dizini örneğin;
/gunef/Masaüstü wine angry.exe
şeklinde uçbirime(ctrl+alt+t) yaz, bu şekilde yükle.

Gunef

denedim fakat olmadı yeri /gunef/Masaüstü/Angry Birds/ wine AngryBirds.exe

öyle bir dizin yok diyor

burk

Alıntı yapılan: Gunef - 20 Ocak 2011 - 23:45:12
denedim fakat olmadı yeri /gunef/Masaüstü/Angry Birds/ wine AngryBirds.exe

öyle bir dizin yok diyor

.exe dosyasını sürükleyip uçbirime atar mısın? Dizin ne görünüyor tam olarak?

Gunef

pardon klasör ismini değiştirmiştim unutmuşum

/home/gunef/Masaüstü/ggh/wine AngryBirds.exe  yazdım fakat sadece ">" işareti çıktı hiç bir şey olmadı

burk

Aslında ben bytan'ın komutunu bilmiyorum, sadece anladığım kadarını sana anlatmaya çalıştım, olayı doğru şekilde yapmak önemlidir, sanırım senin şunu yapman lazım;
önce .exe dosyasını tut masaüstüne sürükle, ondan sonra uçbirimde
cd Masaüstü
yaz sonra da
wine angry.exe
komutunu ver, bir de bunu deneyelim.
--------
edit
son adımdaki kod şu olsun;
wine angrybirds.exe

Gunef

fixme:actctx:parse_depend_manifests Could not find dependent assembly L"Microsoft.VC80.CRT" (8.0.50727.4053)
err:module:import_dll Library AppUpWrapper.dll (which is needed by L"Z:\\home\\gunef\\Masa\00fcst\00fc\\AngryBirds.exe") not found
err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"Z:\\home\\gunef\\Masa\00fcst\00fc\\AngryBirds.exe" failed, status c0000135

Diyor

burk

@Gunef tam olarak dediğimi yaptın değil mi? Komutlardan sonuncusunu editledim, eğer böyle yaptıysan başka diyecek bir şeyim yok maalesef, dediğim gibi ben sadece bytan'ı anlamadığın noktada yardımcı olmaya çalıştım.

Gunef

angrybirds olarak da denedim hatta AngryBirds yazdığı için o harfleri de büyük yazdım yinede olmadı malesef

burk

@Gunef
Üzgünüm, çıktı sonucu yorumlayacak kadar bilgi sahibi değilim, daha iyi bilen birilerinin dönüş yapması gerekecek, kolay gelsin size. ;)

Gunef

en azından denedik sağolasın :)

GAREZ

ona sağ tıkla özellikler erişim falan kısmında program gibi çalıştıra işaret tamam... sağ tıkla wine ile çalıştır... oldu oldu yoksa PlayOnLinux ile dene nasıl deme google amca anlatır...

Gunef

onu yaptım zaten ona rağmen çalışmadığı için anlam veremedim playonlinux la nasıl kuruluyor araştıracağım hemen sağolun

eribol

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=590030

Diskte yüklü windows var ise, AppUpWrapper.dll dosyasını bulup /home/<username>/.wine/drive_c/windows/system32 dizinine atmak sorunu çözebilir.

Gunef

sadece ubuntu yüklü bilgisayarımda

guestwho

You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

eribol

Oyunu bilmiyorum esasında sadece hatayı arattım ama bağlantılar kaçak yollarla temin edilmesi gerektiğini söylüyor :) Doğru mu anlamışım @guestwho :)

guestwho

Aynen öyle. :) Zaten torrent sitelerine düşmüş bile, anlaşılan talep bir hayli yoğun. :D
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

Gunef

baya zevkli bir oyun önceden hiç wine kullanmadığım için ben de anlamıyorum ilk defa bir oyun yükleyeyim dedim onda da böyle oldu

Zorba58

Angry Birds'ü şu an için çalıştırmıyor wine.Ben de deneyince anladım.Zaten aslında bir iPhone oyunu idi.PC versiyonu daha yeni diye biliyorum.şu an windowsta oynuyorum
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

Gunef

uğraştım ben de yapamadım bıraktım peşini bekleyeceğiz sanırım yapacak birşey kalmadı