İnstantbird Mesajlaşma Aracı

Başlatan XRumer, 19 Ocak 2011 - 09:36:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

İnstantbird, Mozilla tarafından geliştiren ve Ubuntu Yazılım Merkezi'nde de bulunan bir anlık ileti aracıdır. Şu an 0.2 sürümünde olup geliştirilmektedir. Mozilla tarafından geliştiriliyor olması bazı noktalarda Firefox ve Thunderbird benzeri özelliklere sahip olmasını sağlıyor. Örneğin eklenti ekleme ekranı bu iki yazılıma çok benziyor.

İnstantbird, tıpkı Pidgin, Kopete ve Empati gibi çoklu protokol desteği sağlamaktadır. Şu protokolleri desteklemektedir:

* Msn
* Google Talk
* Yahoo
* Yahoo Japan
* Facebook Chat
* Gadu-Gadu
* Group Wise
* MySpaceIM
* Netsoul
* QQ
* Simple
* XMMP

Artıları
* Çoklu protokol desteği.
* Eklenti desteği.
* Basit, sade olması.
* Gelişmiş ayar seçenekleri. (Ayar ekranı da Firefox ve Thunderbird'in ayar ekranına benziyor)

Eksileri
* Durum seçenekleri kısıtlı. (Ben çevrimiçi ve çevrimdışı dışında seçenek göremedim)
* Kamera desteği yok.

Şunu da unutmamak gerekiyor: Bu yazılım Mozilla Vakfı tarafından geliştiriliyor, yani bence çok hızlı gelişmesi muhtemel.

Zorba58

Alıntı Yap

Eksileri
* Kamera desteği yok.

pöfff  :'(
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

Ultrastorm33

bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ?
Hayatta 2 şeye güveniyorum; biri aynaya baktığım da GÖRDÜĞÜME diğeri yukarıya baktığımda GÖREMEDİĞİME