Internet Explorer Sorunu

Başlatan fthkrkmz, 18 Ocak 2011 - 19:09:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fthkrkmz

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle kirlilik ürettiğim için yönetici arkadaşlardan özür dilerim.Sabit konuyu incelememe rağmen ubuntu 10.10 dağıtımıma IE 6 veya 7 yüklemeyi başaramadım.

IE6 yüklediğimde adres çubuğu çıkmıyor arkadaşların yönergelerinide izledim ama herhangi bir düzelme olmadı

yardım edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim

reis33

Bu yazılıma neden ihtiyaç duyuyoruz Linux üzerinde ?
Sebep "bazı açılmayan siteler" değildir herhalde...

fthkrkmz

İşim gereği kullanmam gereken bir internet sitesi var ve sadece internet explorer kullanılarak girilebiliyor. Tüm alternatifleri denedim fakat sonuç elde edemedim

guestwho

@fthkrkmz, şu bağlantıdaki Firefox eklentisi işini görüyor mu bir denesene:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/user-agent-switcher/

Sonuç alamazsan sanal makina içinde Windows kurulumu da yapabilirsin...
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

reis33

Yüklü wine sürümünü değiştirerek yeniden yüklemeyi deneyebiliriz..

badhero

Forumda kurulumu ile ilgili farklı başlıklar var. Ben de ilk seferde çalıştıramamıştım ama alternatif bir yol ile sorun hallolmuştu.

fthkrkmz

@guestwho - Önermiş olduğun FF eklentisi ile denedim ucube bir sayfa ortaya çıktı (başbakan'la alakam yoktur :) )

@reis33 - wine versionunu değiştirmeyi deneyeceğim

@badhero - senin çözüme ulaştığın yolu banada bildirebilirmisin belki bendede çalışır

badhero

Başlığı tam olarak hatırlamıyorum ama yine bu forumda olduğuna eminim. Biraz daha arama yapmalısınız bence. Siz hangi yöntemle/yönlendirmelerle kurulum yapmayı denediniz?

fthkrkmz

@badhero yardımların için teşekkür ederim. Playonlinux üzerinden IE7 yükledim fakat girmek istediğim siteyi tıkladığımda aşağıdaki resimde görülen hatayı alıyorum bunu çözebilirsem sorun kalmayacak

[img=http://img1.loadtr.com/k-662668-ekran.jpg][/img]

fthkrkmz

Oracle Virtualbox 4.0 kurarak sorunumu hallettim.

Fikirleriyle destek olan tüm arkadaşlara teşekkürler  :D