Super Butonuna Basınca Star Menü Açılsın

Başlatan yakusha, 17 Ocak 2011 - 18:51:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

Start veya Super butonu denilen güzel bir butonumuz var... kimi klavyelerde bu butonun üstünde wintost logosu yerleşik olarak geliyor... ve tıkladığınızda başlangıç menüsü açılıyor...

bu özelliği ubuntu üstünde nasıl yaparım diye aranırken bir yazı içinde şu komutların önerildiğini gördüm...

denedim çalışıyor...

terminale girmeniz yeterlidir.

gconftool-2 --set /apps/metacity/global_keybindings/panel_main_menu --type string "Super_L"
Artık bu forumu kullanmıyor.

Warlord

Peki bir şey sormak istiyorum. Compizde "Super" tuşunu kullanıyor. Bi karışıklık olurmu?
Çok güzel bi konu olmuş. Bende ne zamandır bunu istiyordum.
Teşekkürler.

Göktürk

çok teşekkür ederim sağolasın güzel oldu valla :)
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

Zorba58

Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

sem

Teşekkürler paylaşım için. Ben de alternatif sunayım; bu verilen ip ucunu terminalden halletmek istemeyen arkadaşlar SUDO 26. sayı ipuçlarına bakabilir (2. ipucu). İstediğimiz tuşa görev atamak için bir başka alternatif ipucuna da SUDO 25. Sayı İpuçlarından ulaşabilirsiniz =)

Reklam gibi oldu biraz ama...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Warlord

Emeğine sağlık çok faydalı bir bilgi olmuş.
Windoz tuşu bi işe yaradı sonunda :):)

sayz

ben win+D'yi masaüstünü göster'e atadığım için bunu kullanamıyorum. zaten pek de işime yarayacak bir kısayol değil. ama kullanmak isteyenler için güzel bi paylaşım...

neneki

çok hoş parmaklarına sağlık dost. yakında super tuşumuzun üzerindeki logoyuda değiştirmek için adım atmak lazım. misal ispirtolu kalem :)

sayz

Alıntı yapılan: neneki - 21 Ocak 2011 - 02:05:38
çok hoş parmaklarına sağlık dost. yakında super tuşumuzun üzerindeki logoyuda değiştirmek için adım atmak lazım. misal ispirtolu kalem :)
ben debian logosunun stiker'ını yapıştırdım :-)

yakusha

ben de önceki gün çıktım laptop üstünde sticker gibi gelen vista uyumludur logosunu kaldırdım :)

aslında ubuntu uyumludur diye bir sticker olsa güzel olurdu....
Artık bu forumu kullanmıyor.

sem

Vista Uyumludur, XP uyumludur, 7 uyumludur ... Bunları kim "uyduruyor" anlamadım... Bu bilgisayarlar Linux ile de gayet hoş hatta daha verimli çalışıyor... Kendi bilgisayarım için konuşmuş olayım...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

XRumer

Yaptım ama vazgeçtim bu ayarı geri almak istiyorum. Süper tuşuna verdiğim bu görevi kaldırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

sayz

Alıntı yapılan: XRumer - 22 Ocak 2011 - 01:14:45
Yaptım ama vazgeçtim bu ayarı geri almak istiyorum. Süper tuşuna verdiğim bu görevi kaldırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
klavye kısayollarından Super_L'ye boş bir kısayol atayın bence.

fallofahero

Alıntı yapılan: XRumer - 22 Ocak 2011 - 01:14:45

Tercihler > Klavye Kısa Yolları içinde "Masaüstü" eylemleri içinde "Panel ana menüsünü göster" satırındaki kısa yolu değiştirirsen hem istediğin bir tuşu yada tuş kombinasyonunu menüyü açmak için kullanabilir hem super tuşunu boşa çıkarırsın

XRumer

kalkan1973

Ben yaptım ama çalışmıyor... KDE masaüstünde geçersiz mi acaba...?
Evde İşte her yerde Linux

freekoray

Hemen çalıştı ancak ekranı kilitle özelliği kayboldu, komutu nasıl geri alabiliriz acaba?

fallofahero