MMC kartıma slax kurdum sorularım var.

Başlatan s7e7v7e7n, 13 Ocak 2011 - 00:40:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s7e7v7e7n

merhaba MMC hafıza kartına slax'ı kurdum çalıştırdım ama ingilizce olarak gözüküyor sistem türkçe dil paketini nasıl yükleyebilirim ona nerden ayarlamasını yapmam gerekiyor birde nete Wireless ile direk bağlanıyorum Ethernet ile falan değil o yüzden slax üzerinde direk wireless icin program varmı varsa programı nasıl kullanabilirim.
bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

XRumer

Wireless konusunda hepimiz aynı dertten muzdaripiz ben de o soruna çözüm arıyorum ama henüz bir şey bulamadım. Türkçe konusuna gelince, Türkçe modülünü kurmalısınız. Şu adrese bakın: http://slaxgunlugu.wordpress.com/2010/11/01/trke-modl/

s7e7v7e7n

evet ama bu modülü nasıl kuracağım onu anlamadım net yok zaten acaba telefondan bağlasak internet girer mi ? yazılım vb birşey kullanmadan direk usb girişinden sonra sitesinden modülü indirip kur mu diyeceğim yoksa komut ile falan mı yapmam gerekiyor.

XRumer

Alıntı yapılan: s7e7v7e7n - 13 Ocak 2011 - 01:10:36
evet ama bu modülü nasıl kuracağım onu anlamadım net yok zaten acaba telefondan bağlasak internet girer mi ? yazılım vb * bir şey kullanmadan direk usb girişinden sonra sitesinden modülü indirip kur mu diyeceğim yoksa komut ile falan mı yapmam gerekiyor.

Verdiğim adreste dolaşın ya da bu forumda arama yapın modülün nasıl kurulduğunu anlatan çok yazı var.

s7e7v7e7n

evet bakıyorum incelicem acaba böyle slax gibi onun boyutlarında işimizi görecek bir sistem mevcut mu peki ? yardımlarınız için teşekkür ederim.

XRumer

Alıntı yapılan: s7e7v7e7n - 13 Ocak 2011 - 01:30:25
evet bakıyorum incelicem acaba böyle slax gibi onun boyutlarında işimizi görecek bir sistem mevcut mu peki ? yardımlarınız için teşekkür ederim.
Burak Sezer tarafından hadron adında bir dağıtım geliştiriliyordu ama Slax'tan çok çok farklı. Ayrıca istediğiniz dağıtımı USB ya da MMC kartınıza yazdırarak zaten Slax gibi kullanabilirsiniz.

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: XRumer - 13 Ocak 2011 - 01:40:45
Alıntı yapılan: s7e7v7e7n - 13 Ocak 2011 - 01:30:25
Burak Sezer tarafından hadron adında bir dağıtım geliştiriliyordu ama Slax'tan çok çok farklı. Ayrıca istediğiniz dağıtımı USB ya da MMC kartınıza yazdırarak zaten Slax gibi kullanabilirsiniz.

Slax a benzer birşey olmalı gündelik işleri yapmak virüs vs temizlemek için. Hafıza boyutu 512Mb ondan hafif birşey bakıyorum. yani benim bilmedigim iş gören 200 250mb lık vs bi linux varsa kullanmak istiyorum.

XRumer

Kapladığı alan bakımından Slax'a yakın ve ondan daha hafif dağıtımlar var ama hiçbiri Slax'a benzemiyor. Zaten Slax benzersiz bir dağıtımdır.

s7e7v7e7n

ama işte slax dada dil paketi ve wireless vb sorunlar var. slax gibi önerilecek başka bir sistem yok sanırım cünkü onlara benzer dağıtımları okudum onlardada şuan yaşadıgımız sorunlar var dsl puppy falan.

anlaşılan bir linux kuramıcam MMC kartıma.

XRumer

Alıntı yapılan: s7e7v7e7n - 13 Ocak 2011 - 02:11:15
ama işte slax dada dil paketi ve wireless vb sorunlar var. slax gibi önerilecek başka bir sistem yok sanırım cünkü onlara benzer dağıtımları okudum onlardada şuan yaşadıgımız sorunlar var dsl puppy falan.

anlaşılan bir linux kuramıcam MMC kartıma.

Size katılıyorum. Bu arada küçük bir düzeltme yapayım Slax'ta wireless sorunu var ama dil sorunu yok. Türkçe modülünü eklediğiniz zaman Slax Türkçe çalışmaktadır.

Aslında MMC kart değil de şöyle boyutu büyük bir flash diskiniz varsa Ubuntu ya da türevlerinden birini kurabilirsiniz. Ne yazık ki ben başka bir alternatif öneremiyorum. Eğer bilen bir arkadaş varsa yakın zamanda bu başlığa cevap yazacaktır.

s7e7v7e7n

flash disk kullanmak istemiyorum bunun icin MMC kart benim için en uygunu, şuan flash belleğimi başka şeyler için kullanıyorum, başka sistem önerebilecek kişiler varsa çok sevinirim.

türkçe olan kısmı biraz okuyayım bakalım yapabilecek miyim