Lütfen Okuyun

Başlatan heartsmagic, 19 Temmuz 2008 - 03:55:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Alıntı yapılan: sebatkar - 18 Ocak 2009 - 01:27:18
tabiri caizse acemıyım:) utandım mı ne

@sabatkar, farklı başlıklara anlam veremediğim yorumlar yapmışsın. Seni anlamaya çalışsam da anlayamıyorum. Lütfen gereksiz yere ileti gönderme, göndereceğin zaman da lütfen kendini tam olarak ifade et.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

jazzistan

Herkese Merhaba,

2-3 günlük daha çok yeni bir Ubuntu kullanıcısıyım. Yıllardır kullandığım diğer işletim sisteminden sonra Linux'a geçmek biraz zor gibi gözüküyordu başlangıçta ancak, bu site sayesinde takıldığım hemen hemen her konuda bir çözüm olduğunu da görmüş oldum böylelikle.

Şu an XP'yi bilgisayarımdan tamamen kaldırdım. Eğer bir problem çıkmazsa -ki umarım çıkmaz- tekrar geri dönmeyi de düşünmüyorum.

İlk kurduğum gün disk bölme konusunda yaptığım yanlışlardan dolayı defalarca yeniden yüklemiştim. Ancak dün bu konuda açtığım başlığa gelen cevaplar sayesinde yeniden ve düzgün bir şekilde diskleri bölümleyerek yüklemeyi başarabildim. Şu an gayet düzgün çalışan bir sistemim var. En azından bana öyle gözüküyor.
Problem çıkan ufak tefek bir kaç konuyla ilgili olarak da forumdan aradığım tüm cevaplara ulaştım.

Böyle bir projeyi oluşturup hayata geçirenlere, her soruyu sabırla yanıtlayıp yardımcı olmaya çalışan herkese ayrıca teşekkür etmek istedim.

heartsmagic

Karışna çıkan problemlerden yılmayıp, Ubuntu kullandığın için de biz seni tebrik ederiz.
Hoş geldin.

gkhnt

Madem bu kadar güzel bir konu açılmış ben de bir iki şey ekleyeyim acemi arkadaşlar için (bu arada ben de acemiyim daha topu topu 4 seneyi biraz geçti Linux macerama başlayalı). İlk önce büyük bir iştahla belki netten belki de bir arkadaşınızdan görüp merak ettiğiniz Linux işletim sistemine adım attınız. Lütfen önceki win sisteminizin yanına kurup ara sıra merak amacıyla girip kurcalayacağınız ve en ufak bir problemde (yeniler için genellikle çözümü en kolay olan ses veya görüntü problemi olur) çözümsüz sanıp geri dönüş yapacağınız bir işletim sistemi olarak görmeyin. İlerlemek bol araştırma ile mümkündür. Zaten artık Ubuntu' nun son sürümleri ile sizi uğraştıracak bir problem de çıkmıyor.

Diğer bir konu da görsellik takıntısıdır. Evet belki bir compiz' e veya hoşunuza giden bir dock uygulamasına vurulabilirsiniz. Hatta ilk kde ile başlamış iseniz sadece hayatınızda kde' ye yer olacaktır mantığı da size hakim olabilir. Ama inanın ki Linux' u kullandıkça görsellik ikinci plana düşüyor. Örnekleyecek olur isek bir ferrari' ye hızını veren dış görüntüsü değil; tasarım harikası olan motorudur. Bunu unutmayın. Ve öyle bir an geliyor ki; kendinizi yeterince geliştirebildiyseniz simsiyah bir shell ekranı, yazılan komutlar ve kayıp giden yazılar; ama güvenlik ve sistem olarak taş gibi olan bir sürüm bile daha cazip hale gelebiliyor. Linux' tan korkmayın, kulaktan dolma yanlış bilgilere aldanıp kendinizi yıldırmayın. Buradaki amacı sadece karşılıksız yardım olan arkadaşların varlığını yabana atmayın. Bu yararlı başlık için demek çok bencilce olur; ben tüm forumda emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyor ve Linux' a yeni adım atmış arkadaşlara da hoşgeldiniz, korkmadan bu dünyaya koşar adım girin diyorum.
Model: Hp Compaq Mini 731ET
İşlemci: Intel® Atom™ CPU N270 @ 1.60GHz × 2
Grafik: Intel® 945GME x86/MMX/SSE2
Hafıza: 2,0 Gb İşlemci Tipi: 32-bit

heartsmagic

Bu güzel girizgâh için de biz teşekkür ederiz :)

sehzade64

iyi geceler arkadaşlar hepinize sevgiler saygılar şuan itibariyle en yeni üyeniz benim  :)

ben bu işletim sistemini hep merak etmişimdir  kullanmayı düşünüyorum umarim sitemizde ki konular bana yardımcı olur şimdiden emeği geçen herkese teşekkürler.:)

tonytr

Alıntı yapılan: xwes - 05 Şubat 2009 - 18:02:39
Rapid uyeligin ile ilgili olarak buraya bakabilirsin;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4094.0.html

Program kurulumuna gelince; heralde .exe dosyalari ile program kurmaya çalişmiyorsunuz degil mi?

umarım burası doğru yerdir burda JDownloader  indirdim açtımiçini ancak kuramıyorum neye tıklıyacam anlamadım .exe uzantılı dosya çıktı içinden vede anlamadığım uzantılı bir sürrü şey...

heartsmagic

Maalesef yeri doğru değil sorunun. Jdownloader için zaten bir başlığımız var orada dile getirebilirsin sorunu. Kaldı ki .exe ile uğraşmana gerek yok. Lütfen diğer başlıklardan devam edelim.

Not: @xwes'in sana önerisi bu bölümü okuyup, sorunlarını diğer uygun bölümlerde dile getirmenmiş.

astek2840

selamlar..
aranıza yeni geldim  ;) ubuntu 8.10 versiyonunu deniyorum... tabi biraz alışık olmadığım görsellik söz konusu ama çabuk ısındım... Hemen konuya gireyim ubuntu 'da program nasıl kuruluyor  :-[ uçbirim diye bi şey söz konusu bu nedir açıklarsanız sevinirim.. Tekrar saygılar...

ihtiyar said

Alıntı yapılan: astek2840 - 06 Şubat 2009 - 19:08:47
selamlar..
aranıza yeni geldim  ;) ubuntu 8.10 versiyonunu deniyorum... tabi biraz alışık olmadığım görsellik söz konusu ama çabuk ısındım... Hemen konuya gireyim ubuntu 'da program nasıl kuruluyor  :-[ uçbirim diye bi şey söz konusu bu nedir açıklarsanız sevinirim.. Tekrar saygılar...

Hoş geldiniz. :) Şimdi ilk olarak söylediklerinizi forumda aramanızı tavsiye ediyorum. Hepsi güzel güzel açıklanmış. ;)

Araştırarak öğrenirseniz daha kalıcı olur. :)

astek2840

Araştırmaya acemilerden başlıyorum  :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: astek2840 - 06 Şubat 2009 - 20:49:02
Araştırmaya acemilerden başlıyorum  :)

Güzel seçim. ;) Forumu biraz dikkatli bir şekilde incelerseniz, birçok sorunuzu sormadan cevabınızı alabilirsiniz.

ubuntuki lilith

merhaba çok önceden ubuntu almıştım.bende ubuntu 7.10 var.onu yükledim tekrardan.şimdi windowsu tamamen kaldırdım ve ubuntuyu yükledim.lazkin nvidia kart yükleyecek miyim ki beceremedim yapmayı.version N4.11.1 yazıyor üzerinde.bir de a4tech web kameram var onu da yükleyemedim.lüften anlayacağım dilden birisi bana yardımcı olursa sevinirim.yeniden windowsa dönmek zorunda kalmak istemiyorum.şimdiden teşekkür ederim

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: ubuntuki - 07 Şubat 2009 - 17:56:27
merhaba çok önceden ubuntu almıştım.bende ubuntu 7.10 var.onu yükledim tekrardan.şimdi windowsu tamamen kaldırdım ve ubuntuyu yükledim.lazkin nvidia kart yükleyecek miyim ki beceremedim yapmayı.version N4.11.1 yazıyor üzerinde.bir de a4tech web kameram var onu da yükleyemedim.lüften anlayacağım dilden birisi bana yardımcı olursa sevinirim.yeniden windowsa dönmek zorunda kalmak istemiyorum.şimdiden teşekkür ederim

Ubnutu'nun en son sürümü 8.10 bu sürümü indirip kurmanızı tavsiye ederim.

ubuntuki lilith

yükledim bile.ama ben nu msı bilmem ne ile nvdia bilmem nenin hangi versiyon olduğu da cd üzerinde yazmıyo ya da yazdığım 4.11.1 olabilir.ama oku oku anlamıyorum ben bunları

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ubuntuki - 07 Şubat 2009 - 18:26:05
yükledim bile.ama ben nu msı bilmem ne ile nvdia bilmem nenin hangi versiyon olduğu da cd üzerinde yazmıyo ya da yazdığım 4.11.1 olabilir.ama oku oku anlamıyorum ben bunları

Biraz forumda dolaşın, okumanız gereken şeyler bulacaksınız. Bilgileriniz tazelenecek, artacak. Sonra, anlamadığınız bir şey olursa arama yaparsınız. Arama sonucunda bir çözüm bulamazsanız yeni bir konu açarsınız. Forum Kuralları bölümünde bulunan İmlâ Kuralları'nı da okumanızı rica ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar. ;)

Gimp Uzmanı

Sistem -> Yönetim -> Hardware Drivers yolunu izleyin.

heartsmagic

@ubuntuki, bir iletini böldüm ve yeni bir başlık haline getirdim. Haberdar oldun o konudan, oradan devam edersek sevinirim.

pinar_222

selam arkadaşlar,
ben de yeni bir linux kullanıcısıyım ve sanırım öğrenmem gereken bir çok şey var linux hakkında,linuxe ubuntu ile başlamak istedim.umarım bu site ve arkadaşlar bana yardımcı olurlar.
herkese iyi çalışmalar...

pinar_222

bu arada,ben özellikle heartsmagic yardımlarını istiyorum bana bu konuda yardımcı olursan cok sevinirim :)

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: pinar_222 - 19 Şubat 2009 - 16:03:01
bu arada,ben özellikle heartsmagic yardımlarını istiyorum bana bu konuda yardımcı olursan cok sevinirim :)
Sorununu söylersen tabii ki yardımcı olmak isteriz.

heartsmagic

Alıntı yapılan: pinar_222 - 19 Şubat 2009 - 16:03:01

Forumda patenti bana ait olan yardım yok :)
Diğer arkdaşlar da en az benim kadar yardımcı olmuşlardır/oluyorlardır/olacaklardır. Eğer sorununun çözümünü biliyorsam onlarla beraber elbette ben de seve seve yardımcı olurum.

eren

@pinar_222

Leyla Sevmek hoştur amma, Mecnun olmak başkadır başka.
Şarap içmek hoştur amma, ayık olmak başkadır başka.

Yare varmak hoştur amma, Yaren olmak başkadır başka.
Ateş olmak hoştur amma, Yanık olmak başkadır başka.

Talip olmak hoştur amma, Dengin bulmak başkadır başka.
Aşık olmak hoştur amma, Sadık olmak başkadır başka.

Cevap vermek hoştur amma, Serkan olmak başkadır başka.

:)
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

erkuserdem

microsoft ürünlerinde eksper olup da yeni bi platforma geçip acemi olmak çok ilginç ve heyecan verici geldi bana :D  acemiyim ben acemi hehe (:

opusxx

Alıntı yapılan: erkuserdem - 29 Mart 2009 - 14:24:55
microsoft ürünlerinde eksper olup da yeni bi platforma geçip acemi olmak çok ilginç ve heyecan verici geldi bana :D  acemiyim ben acemi hehe (:

Harbiden :D
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,