Lütfen Okuyun

Başlatan heartsmagic, 19 Temmuz 2008 - 03:55:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Mayıs 2014 - 12:46:05
Başlığın ilk iletisinden:
Alıntı YapLütfen bu bölüm altında soru sormayın.

vince carter

Aslinda forum kulturum vardir baska alanlarin forumunda cok takildim ama insan yeni olunca cidden zorluk yasiyor. Bodoslama iki gereksiz konuyla basladim mesela foruma. 

Ama hem forum hem uyeler o kadar kaliteliki bikmadan usanmadan bunca uyeye yardim ediyolar. Cok iyi bi olusum. Emegi olan herkese tesekkurler
You'll never walk alone.

heartsmagic

Ne kadar tecrübeli olsak da bazen yabancı bir ortama gittiğimizde bazen sıkııntı çekebiliyoruz, mesele kolay uyum sağlayabilmek :)
Teşekkürler güzel sözlerin için @vince carter.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokcedadas

Slm ubuntuda yeniyim tlf bozuldu yazılımını yüklemem için ubuntu kurmam ve onun üzerinden işlem yapmam gerikiyor. pc me ubuntu kurdum aşağıdaki adresteki işlemleri gerçekleştirmem lazım. bu konuda bana yardık edebilecek birileri varsa sevinirim.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2582142

umutubuntu

@gokcedadas lütfen sorununuz ile ilgili başlık açın.
İlk mesajda da yazdığı gibi '' Lütfen bu bölüm altında soru sormayın.''

bourkai

Herkese selamlar ...ilk kez Linux platformuna geçtim.vmware de ubuntu kurarak deneme ve öğrenme isteğindeyim. daha önce Windows desktop ve server işletim sistemleriyle çalıştım.umarım iyi bir Linux kullanıcısı olurum.yardımlarınızı bekliyorum.

heartsmagic

Hoş geldin @bourkai, sıkıntı yaşadığın konularda elden geldiğince elbette yardımcı olmaya çalışırız. Forum birçok soru ve sorunu arşivlemiş durumda. Önce arama yapman sana vakit kazandırır, aklında bulunsun diye söyleyeyim. Öteki türlü herkes vakti ölçüsünde sana yardım edecektir elbette.

omercetin78

Eskiden beri Ubuntu ile az da olsa haşır neşir olmaya çalışıyordum. Bundan sonra daha fazla kullanmaya çalışacağım inşallah. Tabi bunu yaparken forumu da takip etmeye devam. Faydalı bilgiler öğrenmek temennisiyle...

heartsmagic

@baskentegitim, merhaba. Farklı bir evrene gelmiş olduğunu fark edip, başlıkları okumaya başladıysan işin büyük kısmını halletmişsin demektir :)

er82

Herkese merhaba. Ben 2 günlük ubuntu 10.10 kullanıcısıyım.  İnşallah bu sistemi öğrenmek  ve  kullanmak istiyorum.   

heartsmagic

10.10 çok ama çok eski bir sürüm ve destek verilmiyor artık. Vakit çok geç olmadan güncel sürüm olan 14.04'ü indirip kurabilirsin. Eğer makinen çok eskiyse, bellek (RAM) miktarı da düşükse Xubunu, Lubuntu gibi dağıtımları deneyebilirsin.

er82

lubuntu 14.04 (32 bit)  indirdim kalıp olarak dvdye açtım. Boot ederken Biostan "Disk Boot Failure İnsert System Disk And Press Enter" mesajı çıkıyor.  Birkaç DVD yazdım aynı mesajla karşılaşıyorum. Başka bir kaynaktan tekrar mı ind

heartsmagic

@er82, bu başlıkta sorunları konuşmayalım. Sorununu çözemezsen lütfen yeni bir başlık aç.

jkdtime

Merhaba arkadaşlar. Ben de yeni Ubuntu kullanıcısıyım. Ubuntu yu Windows işletim sistemiyle beraber kullanmak istiyorum. Tercih sebebim ise açık kaynak kodlu olmasıdır. Sistemi kurmayı birkaç defa denedim, kurma işlemi başarılı fakat açma işlemi başarısız oldu ve çok araştırdım ama işin içinden çıkamıyorum. Bunun nedeni de muhtemelen bilgisizlikten kaynaklanıyordur. Umarım bana yardımcı olabilirsiniz.
Bilgisayarım........: Asus N550JV notebook
İşletim Sistemi....: Windows 8.1 single language 64 bit
İşlemci...............: İntel Core i7-4700 HQ--2.40 Ghz
BIOS sürümü......: N550JV.208
Security boot==Disabled
Son çarem bu forum umarım yardımcı olursunuz teşekkür ederim...

heartsmagic

@jkdtime, zaten yeni bir başlık açmışsın, buradan devam etmeyelim. Açmasan da buradan devam etmek makul olmazdı.

bozturk

Bu bölümü açmakla daha şimdi bismillah demiş ben gibi bir çok kişiye büyük bi katkı sağladınız sağolun

heartsmagic

Rica ederiz @bozkurt. Bu arada ilk iletiye bir ekleme yaptık, Viki bağlantısı iliştirildi konuya. Geçiş yapan arkadaşların yararlanacağı mükemmel bir maddedir kendisi. Viki'ye katkı yapan arkadaşlar sağ olsun.

ata

kadir@korkmaz bende yenıyım ama arkadaslar bıkmadan usanmaadan canla basla yardıma gelıyorlar sagolsunlar
fakat bazı kullanıcılar nette bulabıleceklerı enbasıt konuları bıle hıc ıncelemeden sorun olarak yazıyorlar arkadas bu tur konuya acıklık getırmıs
olayın tamamı budur benım sahsı kanaatım
Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir.

heartsmagic

@ata, çok fazla baskıcı olmak istemiyorum ancak lütfen Türkçe konusunu tekrar düşün. Cidden okumak çok zor oluyor. Noktalama işaretleri olmadan, cümle başlangıç ve bitişlerine dikkat edilmeden bu iş böyle yürümez.

emrullah

Okuyan bilir. Wiki kaynaktir.  :) Ellerinize saglik..
Darül emandır bu gönül. Lakin giren milyonda bir..

rbkhjn34

Faydalı bilgiler için Teşekkürler.

heartsmagic

@rbkhjn34, imzandaki ve web sitesi bölümündeki bilgileri kaldırdım. Bizleri reklam aracı olarak görmezsen seviniriz. Şu an için Linux'u bilip bilmediğinden emin olmadığım için yasaklama yapmıyorum. İlerleyen günlerde başlıklara sadece teşekkür için uğramaz ve farklı konulara da yorum yaparsan forumda güzel güzel takılabilirsin.

ErtugrulOkutan

merhaba arkadaşlar, internetten wifi kırmayla ilgili baya araştırmam oldu ancak kodlarda mı sıkıntı oluyor sistemde mi anlayamadım, ben size yaptıklarımı sırayla anlatayım sizde bana eğer gördüğünüz sorun varsa söyler misiniz, bi türlü wifi kırma aşamasına gelemedim...

teminal açılır:
..........

buraya kadar * her şey normal, ancak sonra

.......

kodunu yazıyorum handshake yakalamak için fakat uçbirim hata veriyor. Hata da şöyle ;

..........

bu neden kaynaklı olabilir acaba? buraya kadar geldim sonrası *olmuyor, birde ubuntu 14.04 kullanıyorum ve herşeyi yükledim bilgisayara yani aircrack falan yüklü eksik * bir şey yok gibi duruyor ancak sürekli hata alıyorum veya yapamıyorum şu handshake işini, bi türlü olmadı arkadaşlar, lütfen yardım...

betseg

Alıntı yapılan: Reverser - 22 Ekim 2015 - 15:41:58Merhaba, forumumuzda bu tür konular için destek vermiyoruz.

Aynısı buraya.

siberoloji

:)
@heartsmagic;
Özellikle yapıyorlar sanki.
@ErtugrulOkutan;
The quiter you become, the more you can hear.
Üstelik MAC numaralarını da yazmışsınız. Kod etiketi içine de almamışsınız.
Alıntı Yapbi türlü wifi kırma aşamasına gelemedim...
Geldiğinizde sizi bulmaları kolay olacak. 8)
Yapmayın lütfen. Bu forum bunu hak etmiyor.
Diye geçti aklımdan ve yazmaya karar verdim. İyi mi yaptım onu da bilmiyorum.