Lütfen Okuyun

Başlatan heartsmagic, 19 Temmuz 2008 - 03:55:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Miss_Ubuntu

Linuxa ubuntuyla başladım ve zorlaniyorum yardımcı olabilir misiniz?_
Öğrenmem gereken cok şey varmış ya..Bu siteyi inceledikten sonra anladım gercek ubuntu ustaları burdaymış..aranıza katılabilirmiyim bir acemi olarak?
Hayatımdaki ''geri dönüşüm kutusu'' acıLmaz hic benim...Tek biLdiğim; Bi kerede siLdiğim !

bytan

Burada aradığınız her türlü bilgiyi bulabileceğinize inanıyorum. Özellikle Acemiler Bölümündeki her konunun çok yardımı olacaktır.

Hoş geldiniz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Miss_Ubuntu

Teşekkür ederim, hoşbulduk... Umarım.
Hayatımdaki ''geri dönüşüm kutusu'' acıLmaz hic benim...Tek biLdiğim; Bi kerede siLdiğim !

suskun

Teşekkürler İyi bir başlangıç oldu..

Kubilay Akkoç

Ustalara ve benim gibi acemilere selam olsun ubuntuyu yeni kurdum ama hoşuma gitti daha fazla öğrenmek ve öğrendikçe bildiklerimi paylaşmak isterim formu ilk açtığımda ACEMi bölümü olrak burayı hemen gördüm güzel ve faydalı teşekkürler

garafatma

Aramıza hoş geldiniz :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

delphinone

merhaba

aslında yaklaşık 3 yıldır windows pro kulanıyordum.yiğenim cdler getirmişti.kubuntu ve edubuntu kurulum cdleri.pc ye kurmuştu ama.bana tuhaf geliyordu.zaman içinde pc ye format atmak için cd bulamadığım oldu hdd leri uçurdum.bir 200gb lik hddyide yaktım bu yüzden.geçen internetten indirdim.kurdum.ama kodlamalrı bilmediğim için ordan burdan şeylerle yaptım.sonra sıkıldım yine windowsu kurdum.ama linux beni çağırıyordu.yine yanyana ubuntu kurdum.sonra ışık yandı.ve windowsu sildim.2 gün açmadım.ubuntuyu.ama gel bana diyordyu sanki:)))))))))).en son bugün ele ladım snyaptic paket uç birim felan.artık bende ubuntucuyum.windowsa   ölüüüüüüüüüüüümm:)))

maxxblade

aramıza hoşgeldin   ;)

ByCoder

Arkadaşlar ubuntu bence Windows ve Vistadan daha iyi ben yeni Ubuntu kullanmayabaşlıyorum Forumda ihtiyaçlarıma bakıyorum forumunuz bence çok güzel...

Bu Forumu kurana çok Teşekkürler

berkan402

4gb ram kullanıyorum..swap ve ext3 değerlerini ne yapmamı önerirsiniz?

bytan

Askıya alma, hazırda bekletme ve render işlemleri gibi ihtiyaçlarınız yoksa, 500 mb ilâ 1 gb arası takas alanı yeterlidir. Kök dizin (/) için ise kabaca 8-10 gb yetiyor. (Tabii /home için ayrı bir bölümleme oluşturacağınızı varsayıyorum.)

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

berkan402

Banz

Daha 1 yada 2 saatlik ubuntu kullanıcısıyım :D
Biraz garip gelsede hoşuma gitti gerçekten.
En güzel özelliği ubuntu kurulduktan sonra zamanınızı program aramakla harcamamak sanırım.
Her şey hazır olarak geliyor.

Gerçekten benim gibi acemiler için güzel bir site olmuş.
Umarım yakın zamanda tam anlamıyla kullanmayı öğrenirim.

bytan

Alıntı yapılan: Banz - 05 Ağustos 2009 - 04:49:41
En güzel özelliği ubuntu kurulduktan sonra zamanınızı program aramakla harcamamak sanırım.

O saatte bilgisayar başında Ubuntu'ya vakit ayırdığınıza göre, bundan eminim.  8)
Ubuntu'ya hoşgeldiniz.

PF @ ST

ihtiyar said

Alıntı yapılan: bytan - 05 Ağustos 2009 - 12:54:56
Alıntı yapılan: Banz - 05 Ağustos 2009 - 04:49:41

O saatte bilgisayar başında Ubuntu'ya vakit ayırdığınıza göre, bundan eminim.  8)
Ubuntu'ya hoşgeldiniz.

Hatta sitemize de hoş geldiniz. :)

Souldemon

Merhabalar Ubuntu ailesi. Ubuntuya uzun zamandır merak edıyordum. 4 gunluk çiçeği burnunda bir ubuntu kullanıcısıyım. Dk 1 gol 1 ubuntu kurdum sata disklerim kayboldu :) neyseki hallettim. Ubuntu yaşanması gereken bir zevk neden: sorunlarla uğraştırmasından bile zevk alıp başardığınızda mutlu oluyorsanız şekil 1-A ben :)söylencek bir söz kalmamıştır kullanmanız için. Sınırların olmadığı yeni bir dünya Linux . Linuxla devam  8)
Hayat; Siz Hayaller kurup planlar yaparken, başınıza gelenlerdir...

ubuntu-root

Merhabalar!

Aranıza yeni katılıyorum.Lisanslı Vista CD mi bugün paramparça ettikten sonra daha huzurluyum.İlk defa Linux kullanıyorum ve en uygun dağıtım ubuntu olduğunu biliyorum.Aranızda olmaktan çok mutluyum.

Hepinize Sevgi ve Saygılar...
Muhteşem beyinler daima sıradan beyinlerin şiddetli muhalefeti ile karşılanmışlardır.

bytan

Hoş geldiniz @ubuntu-root.

PF @ ST

sorgun

selam bende çiçeği burnunda bir ubuntu kullanıcı sayılırım. yaklaşık 3-4 yıldır duymuş olmama rağmen yeni kullanmaya başladım. siteyi beğendim çok güzel ve ayrıca bu ara tam benim istediğim şeyleri bulmam için eşsiz bir kaynak durumunda. Şuan kendi kullanımımın da ötesinde insanlara da tanıtmak için bir nevi bir fırsatım var. Bunun için üniversitede bilgisayar dersinde ubuntu işletim sistemi ile ilgili bir sunum(çok acemice olcak ama olsun) yapacağım. Ancak bunu nasıl yapacağımı tam bilmiyorum/bilmiyordum. Elbette bu siteye girene kadar.  ;D Şuan kafamda birşeyler şekillendi ancak hala yardım etmek isteyen birileri varsa yardım edebilir. Yani ubuntu konusunda acemi birisi hayatında birçoğu ubuntu kelimesini duymamış öğrencilere nasıl ubuntuyu anlatır. (ayrıca sevdirebilir). Yardım edebilen beri gelsin.

zeitgeist

@sorgun,

Öncelikle hoş geldin. Sunumunla ilgili önerileri almak için "Öteki Linux" başlığı altında bir konu açman çok daha verimli olacaktır. Sunumunla ilgili pek çok öneri gelebilir ve öyle olduğu vakit "Acemiler için" hazırlanan bu bölüm amacının dışına çıkacaktır.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ihtiyar said

Alıntı yapılan: zeitgeist - 22 Ekim 2009 - 20:38:25
@sorgun,

Öncelikle hoş geldin. Sunumunla ilgili önerileri almak için "Öteki Linux" başlığı altında bir konu açman çok daha verimli olacaktır. Sunumunla ilgili pek çok öneri gelebilir ve öyle olduğu vakit "Acemiler için" hazırlanan bu bölüm amacının dışına çıkacaktır.

Ek olarak, http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=5059.0 işine yarayabilir belki.

ubuntuki lilith

Alıntı yapılan: ubuntu-root - 01 Eylül 2009 - 17:51:04
Merhabalar!

Aranıza yeni katılıyorum.Lisanslı Vista CD mi bugün paramparça ettikten sonra daha huzurluyum.İlk defa Linux kullanıyorum ve en uygun dağıtım ubuntu olduğunu biliyorum.Aranızda olmaktan çok mutluyum.

Hepinize Sevgi ve Saygılar...

Bir de biz Ubuntucular böyle güzel yorumları okuyunca ne kadar mutlu oluyoruz bir bilseniz. Kendi adıma çok seviniyorum her yeni gelen arkadaşa. Linux'un güzelliğini herkesin yaşaması gerek.

kozanibo

windowstan tiskiniyorum :D

if

Merhaba arkadaşlar,

Ubuntu dünyasına giriş yapan kullanıcılardan biri olduğum için mutluyum. Forumumuz, ubuntuya geçmemde çok yardımcı olmuştur, bu yüzden forumdaki tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

bytan

Hoş geldin @N.G.D.G. Yeni kullanıcıları gördükçe, inan bizlerde mutlu oluyoruz.

PF @ ST