Lütfen Okuyun

Başlatan heartsmagic, 19 Temmuz 2008 - 03:55:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hit44

Merhaba
Yeni bir ubuntu (kubuntu) kullanıcısıyım. :( ilk olarak forumun bu başlığı ile başladım. Ellerinize ve emeğinize sağlık.
Saygılarımla

ihtiyar said

Alıntı yapılan: hit44 - 10 Ekim 2008 - 11:08:56
Merhaba
Yeni bir ubuntu (kubuntu) kullanıcısıyım. :( ilk olarak forumun bu başlığı ile başladım. Ellerinize ve emeğinize sağlık.
Saygılarımla

Ubuntu (Kubuntu) kullanıcısı olmaktan memnun değil gibisiniz -kullandığınız ifadeye göre-. Sebebi nedir acaba?

Ekstra: Bu mesajla 500. mesajımı yazmış oluyorum. İyice ihtiyarladım. :P Hadi bakalım hayırlısı.

mezgit

Selamlar,
Linux deneyiminin ikinci gununde, tazecik bir Ubuntu kullanicisiyim. Ilk izlenimleirim; diger harddiskte kurulu olan Windows XP´nin uzun sure orada kalmayacagi yonunde. Yine de bu optimistik yaklasimin altinda soru dolu bir mezgit var. Herkese merhabalar diyorum. Inigilizce klavye kaynakli bu karmasa icin de ozur diliyorum en bastan. :)

erginemr

Alıntı yapılan: mezgit - 24 Ekim 2008 - 21:14:42
Selamlar,
Linux deneyiminin ikinci gununde, tazecik bir Ubuntu kullanicisiyim. Ilk izlenimleirim; diger harddiskte kurulu olan Windows XP´nin uzun sure orada kalmayacagi yonunde. Yine de bu optimistik yaklasimin altinda soru dolu bir mezgit var. Herkese merhabalar diyorum. Inigilizce klavye kaynakli bu karmasa icin de ozur diliyorum en bastan. :)

Aramıza hoş geldiniz. :)

nabukadnezar43

Foruma yeni katıldım. Dolayısıyla herkese selamlar.

3 günlük Linux (Ubuntu) kullacısıyım ve umarım bir daha başka bir işletim sistemi kullanmam. ;)

heartsmagic

Alıntı yapılan: nabukadnezar43 - 30 Ekim 2008 - 21:41:03
Foruma yeni katıldım. Dolayısıyla herkese selamlar.

3 günlük Linux (Ubuntu) kullacısıyım ve umarım bir daha başka bir işletim sistemi kullanmam. ;)

Hoş geldin diyor dileğinin yerine gelmesini umuyorum :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DeFacto

Ama kesinlikle başka dağıtımları da denemeni isterim. Kesinlikle çok farklı zevklere sahip linuz yaratıcıları olduğunu farkedeceksin ki daha tema zenginliğinden bunu hissetmeye başlamışsındır ;)

grtpk

Çok güzel bir bölüm yeni başlayanları korkutmayıp aksine sevdirmeye kafalarındaki soru işaretlerini kaldırmaya yönelik bi bölüm olmuş yapanlardan Allah razı olsun süper.

casty

Bende yeni bir linux kullanıcısıyım. İki hafta kadar önce kız arkadaşımın bilgisayarına bir arkadaş yardımıyla kurmuştuk. Bugünde kendi bilgisayarıma kurdum. Aslında bir Sis ekran kartı mağduruydum ilk günden ama forumdaki arkadaşlar sayesinde kısmen hallettik problemi... Yaptığınız katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ederim. Zamanla daha sorunsuz bir linux kullanıcısı olmam dileği ile ...
NoT: Forum çok faydalı ve hızlı elinize sağlık.

hectormda

Bu konuda bize yarar sağlayacağınızdan eminim. Teşekkürler Ubuntu ailesine :)

cengom_35

Hocam sağ ol. Çok iyi oldu bu acemiler için.
...HeR Ş£y DüşL£RL£ BaŞLaR...

deadking

Herkese merhaba,
Pencereye gıcık olan birisi olarak 2 yıldır pardus kullanıyordum. Son kullanıcı olarak pardusta yaşadığım bazı sorunlar beni arayışa itti ve bugün ilk defa birkaç saat önce ubuntuya merhaba dedim ve ilk işim de buraya kaydolup ubuntu ailesine merhaba demek oldu. Arayüzü de hoşuma giden ubuntuya umarım uzun seneler devam ederim. Evvelden de gördüğüm üzere linux tabanlı işletim sistemi kulanıcılarının samimiyeti ve birbirine olan saygı-sevgisi çizginin oldukça üzerindeydi. Bu forumda da aynı şeyleri bulacağıma inanıyorum.
Umarım her şey güzel olur. Saygı ve sevgilerimle.
KAFANDA 500 PLANLA GÖMÜVERİRLER BİGÜN...

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: deadking - 02 Aralık 2008 - 21:16:33
herkese merhaba,
pencereye gıcık olan birisi olarak 2 yıldır pardus kullanıyordum. son kullanıcı olarak pardusta yaşadığım bazı sorunlar beni arayışa itti ve bugün ilk defa birkaç saat önce ubuntuya merhaba dedim ve ilk işim de buraya kaydolup ubuntu ailesine merhaba demek oldu. arayüzü de hoşuma giden ubuntuya umarım uzun seneler devam ederim. evvelden de gördüğüm üzere linux tabanlı işletim sistemi kulanıcılarının samimiyeti ve birbirine olan saygı-sevgisi çizginin oldukça üzerindeydi. bu forumda da aynı şeyleri bulacağıma inanıyorum.
umarım * her şey güzel olur..saygı ve sevgilerimle..
Aramıza hoşgeldin.:D

heartsmagic

Biz de sana hoşgeldin diyelim o zaman @deadking. Seviye ve samimiyet hepimizin amaçladığı iki güzel haslettir. Umarım aradığın ortamı ve hatta daha güzelini burada bulursun. 

deliver

Merhaba, taze kullanıcı olarak ubuntuyu 2-3 aydır kullanıyorum. PC de yaşadığım problemler yüzünden henüz iyice karıştırabilmiş değilim ama çok hoşuma gittiği bir kesin.
Bu forum tam benlik olmuş çünkü zamanlaması benim açımdan müthiş, sormak ve öğrenmek istediğim o kadar şeyin bir forumda olması beni şimdiden heyecanlandırdı.
Kolay gelsin, teşekkür ederim.

Ya bir dk, ben e-dergi gibi forumda yeni sanmıştım :D
Biraz gezdim tekrar geldim :)
Kolay gelsin.

MmSeyfi

Arkadaşlar bence kime ne ad takılmış pek bir önemi yok, olmadığı gibi böyle bir yakıştırmaya lüzum da yok. Zaten her birimiz hayatımızın belli yerlerinde ''acemi'' olduk.. Bence buradaki asıl mevzu alışılmış, kalıplaşmış alışkanlıklarımızın dışına çıkmamızı sağlayabilmemiz için -görüldüğü üzere- emeklerini esirgemeyip bizimle paylaşan bu arkadaşların böyle mükemmel bir adım atmış olmaları.
Şahsen bir Windows kullanıcısı olmakla birlikte 2-3 aydır ubuntu'ya geçmeyi düşünmekteydim; ama sadece adını ve bazı video paylaşım sitelerinden gördüğüm videolardan başka hakkında bişey bilmediğim ubuntuya geçebilmem için sınırsız kaynak ve bilgi sunan, forumumuzun kurulmasında ve gelişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim..

Ellerinize sağlık...

heartsmagic

@MmSeyfi, tüm forum adına hoş geldin diyeyim o zaman. Umarım Ubuntu'da aradığını bulursun.

RexWolker

Merhaba arkadaşlar Windows'tan çektiklerimden bıktığım İçin özgürce bilgisayara hükmetmek için 9 senelik kullanıcı olduğum Windows'a "remove" zamanının geldiğini düşündüm ve yaklaşık 1 ay öncesine kadar belki 15 belki 20 kez Linux'u denemeye kalktım her denememde en fazla 1 haftada caymıştım Linux'tan. @malzeme_mühendisi  tavsiyesi ile Ubuntu'ya geçiş yaptım ve ilk defa bu kadar uzun süre Linux kullanmış oldum. @heartsmagic'in yardımlarıyla bazı sorunlarımı gidermeye calıştım ve en sonunda kendime Linux arşivi oluşturdum artık Windows'a geri dönmeyeceğim garantileşti böylelikle:)

Vatana millete hayırlı olsun diyecektim bir Linux'lu daha piyasada türedi. ;)

Tabi türemesi özellikle @heartsmagic ve Ubuntu sevenlerinin başını ağrıtacağa benziyor :)

Düzenleme notu : Mesajlarınızda noktalama işaretlerine dikkat etmenizi ve her kelimeye büyük harfle başlamamanızı rica ediyoruz.
REXWOLKER
EXWOLKER
XWOLKER
WOLKER OLKER LKER KER ER R

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: o2hrea - 11 Aralık 2008 - 17:25:53
Merhaba arkadaşlar Windows'tan çektiklerimden bıktığım İçin özgürce bilgisayara hükmetmek için 9 senelik kullanıcı olduğum Windows'a "remove" zamanının geldiğini düşündüm ve yaklaşık 1 ay öncesine kadar belki 15 belki 20 kez Linux'u denemeye kalktım her denememde en fazla 1 haftada caymıştım Linux'tan. @malzeme_mühendisi  tavsiyesi ile Ubuntu'ya geçiş yaptım ve ilk defa bu kadar uzun süre Linux kullanmış oldum. @heartsmagic'in yardımlarıyla bazı sorunlarımı gidermeye calıştım ve en sonunda kendime Linux arşivi oluşturdum artık Windows'a geri dönmeyeceğim garantileşti böylelikle:)

Vatana millete hayırlı olsun diyecektim bir Linux'lu daha piyasada türedi. ;)

Tabi türemesi özellikle @heartsmagic ve Ubuntu sevenlerinin başını ağrıtacağa benziyor :)

Düzenleme notu : Mesajlarınızda noktalama işaretlerine dikkat etmenizi ve her kelimeye büyük harfle başlamamanızı rica ediyoruz.

Öncelikle hoşgeldiniz diyorum.
Şunu unutmayınız ki Linux demek paylaşmak demektir. Sadece kullanmak değil.
Bildiklerinizi öğrendiklerinizi paylaşınız. Linux için sizde bir şeyler yapın. Yeni kullanıcılara yardım edin. Hata bildirimi yapın. Arkadaşlarınıza veya çevrenizdeki insanlara açık kaynak kodlu programları önerin. Mesela Smplayer kullanın veya Firefox kullanın diyebilirsiniz. Kolay gelsin.

syhbyz

merhaba bende yeni bir kullanıcıyım daha daha doğrusu adayı diyelim.daha kuramadım heralde bu sevdadan vaz geçeceğim.ubuntu beni mahvetti.30 senedir okumadım kadar forum okudum bu kadar yeter.6 adet çeşitli versiyonlarını indirdim hepsi hüsran belki yanlış yaptım. o yüzden orjinal cd bulunca devam edeceğim.
teşekkürler

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: syhbyz - 28 Aralık 2008 - 00:56:25
merhaba bende yeni bir kullanıcıyım daha daha doğrusu adayı diyelim.daha kuramadım heralde bu sevdadan vaz geçeceğim.ubuntu beni mahvetti.30 senedir okumadım kadar forum okudum bu kadar yeter.6 adet çeşitli versiyonlarını indirdim hepsi hüsran belki yanlış yaptım. o yüzden orjinal cd bulunca devam edeceğim.
teşekkürler

Nerede hüsran olduğunu bildirirseniz size seve seve yardımda bulunurum.

syhbyz

ilgin için teşekkür ederim
nasıl oldu bilmiyorum ama yüklemeyi başardım
initramfs yazısının sonuna exit yazdım tamam deyince düzeldi
şu an ubuntunu yüklenmiş halinden yazıyorum
iyi forumlar dilerim

lifelesskill

umarım linux u çözerim ve kullanabilirim
herkese merhaba

heartsmagic

Alıntı yapılan: lifelesskill - 03 Ocak 2009 - 17:54:23
umarım linux u çözerim ve kullanabilirim
herkese merhaba

Merhaba ve hoş geldin. Yeterli vaktin ve hevesin varsa çözmen işten bile değil.

sebatkar

tabiri caizse acemıyım:) utandım mı ne