Pidgin ile çevrimiçi görünememe sorunu

Başlatan Zorba58, 10 Ocak 2011 - 00:41:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zorba58

Arkadaşlar Pidgin kullanıyorum.Bugun arkadaşım bana neden çevrimdışısın deyince şaşırdım birden çünkü Çevrimiçi görünüyordum.Birkaç kişiye daha sordum herkes çevrimdışı görünüyorsun dedi.Hesabı yeniden düzenle aç-kapat derken.Kurulu olan Emphaty'yi denedim.Onda da aynı.Kopete kurdum yine aynı.Arkadaşlar sorunu anladınız Çevrimiçiyim ama çevrimdışı görünüyorum  :D Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı?Forumda bulamadım
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

sema

İlginçmiş. Programları uçbirimden çalıştırınca hata çıktısı veriyorlar mı? Bir de diğer durumlarda nasıl görünüyorsun, meşgulken, görünmezken..vs?
susema

Sherlock Holmes

Durumunuzu Panel'deki kullanıcı isminizi tıklayarak'mı ayarlıyorsunuz.?

Zorba58

Bilgisayarı yeniden başlattığımda böyle bir sorun yoktu arkadaşlar.Çevrimiçi görünüyordum.Teşekkür ederim ilginiz için.
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Zorba58

Alıntı yapılan: zeitgeist - 12 Ocak 2011 - 23:10:26
Alıntı yapılan: Zorba58 - 12 Ocak 2011 - 23:04:39
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,24735.msg297024.html
Bu başlığı açabilir miyiz?Sorun yeniden başladı..

Teşekkürler Zeitgeist..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ocak 2011 - 23:23:51

Hala Pidgin kullanıyorum kopeteyi kaldırmıştım ama emphaty ile de aynı sorunu yaşadım.Çevrimiçi de olsam meşgul de olsam durumum ne olursa olsun karşı tarafa çevrimdışı görünüyorum bir fikri olan var mı acaba?
                                                            Bertrand Russell

zeitgeist

Pek bilgim yok anlık mesajlaşma uygulamalarıyla ilgili ama farklı uygulamalarda da aynı sorun varsa kullanıcı hesabıyla ilgili bir ayar soruna neden oluyor olabilir mi? Kullanıcı hesabından kastım aliayşe@hotmail.com gibi.

gokhanyildiz

Bu genellikle tüm messengerlarda görünen bir olay. Hattın yavaşlığından ya da dns karışıklığından kaynaklanıyor. Modemi kapatıp açsarsanız veya messenger uygulamasından tamamiyle çıkıp tekrar açarsanız sorun düzelir.

Zorba58

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 13 Ocak 2011 - 08:33:37
Bu genellikle tüm messengerlarda görünen bir olay. Hattın yavaşlığından ya da dns karışıklığından kaynaklanıyor. Modemi kapatıp açsarsanız veya messenger uygulamasından tamamiyle çıkıp tekrar açarsanız sorun düzelir.
Kapatıp açsamda aynı şey oluyor.Çok nadir çevrimiçi görünüyorum.Şu yazıyı yazarken bile pidgin "Çevrimiçi" göstermesine rağmen diğer odadaki kardeşime çevrimdışı görünüyorum.

@zeitgeist e-mail hesabında bir problem oldugunu düşünmüyorum çünkü windows tarafında böyle bir sıkıntı olmuyor.
                                                            Bertrand Russell

sema

Peki panelde durumun nasıl gözüküyor?
susema

Zorba58

Bertrand Russell

sema

Kişileri listeden kaldırıp (silip) yeniden eklemek çözüm olabilir.
susema

Zorba58

Alıntı yapılan: sema - 14 Ocak 2011 - 01:50:30
Kişileri listeden kaldırıp (silip) yeniden eklemek çözüm olabilir.
bütün kişileri tek tek silip yeniden mi eklemek meşakkatli benim hesap söz konusuysa ama  :(
                                                            Bertrand Russell

zeitgeist

Öncelikle sorunu saptamak lazım, onun için de aklıma şunlar geliyor:

1-Bahsi geçen sorunlu uygulamaları konsoldan çalıştırmak ve olası hata çıktılarını yorumlamak.

2-Ubuntu'da yeni bir kullanıcı hesabı oluşturup uygulamalarda yine hata olup olmadığını gözlemlemek.

sema

Alıntı yapılan: Zorba58 - 14 Ocak 2011 - 03:57:30
bütün kişileri tek tek silip yeniden mi eklemek meşakkatli benim hesap söz konusuysa ama  :(

Deneme amaçlı birkaç kişide deneyebilirsin, sorunu anlamamıza yardımcı olacak. Zaten sorunun kesin bundan kaynaklandığını bilmediğimiz için hepsini değiştirmek saçma olur.
susema