Debian kurulumdan sonra açılmıyor.

Başlatan ethernity, 08 Ocak 2011 - 10:43:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ethernity

Arkadaşlar bende de buna benzer sorun var ama biraz farklı. Debian kurdum hiç bir sorun olmadı. Fakat kurulum bitip restart edince debian açılmadı ve şöyle bir uyarı verdi

Cannot display this video mode. Optimum resolution 1280-1024

Başka bir sorun daha GRUB`da XP`yi seçince o da açılmıyor

Filesystem unknown gibi bir hata verdi. Şimdi CD yardımıyla yazıyorum. Burdan disk bölümlerine baktım da XP`nnin bulunduğu bölüm arıza görmüş sanki. Ne yapmam gerekiyo? mümkünse XP`nin olduğu bölüme zarar gelmesin istiyorum, tüm dosyalar orda

sema

FileSystem Unknown için, MBR bozulmuş olabilir, şurası yardımcı olur;

http://www.tech-recipes.com/rx/483/xp_repair_fix_master_boot_record_recovery_console/

Diğer hata için de çözünürlüğü değiştirmen gerekiyor söylendiği üzere.
susema

ethernity

Şimdi bende garip bir durum söz konusu. Elimde bulunan XP diskinde R tuşuna basınca repair işlemi gerçekleşemiyor, biraz bekledikten sonra restart ediyor.

Çözünürlülük konusunu da araştırdım ve bulduğum çözümleri uygulamak için Debiana Consoldan giriş yapayım derken HDD hepten açılmadı. Mecburen format atıp tekrar XP kurdum. HDD`in arızalı olduğu kanaatindeyim. Her dakika başı Mavi ekran geliyor

Önceden de söylediğimi gibi Linux denemelerime verdiğim aradan sonra devam edeceğim. Konu şimdilik kapatılmasın, ben yeni sorularla tekrar geri döneceğim. İlginiz için tekrar teşekkürler