DRUPAL SEMİNERİ - ODTÜ BİLGİSAYAR TOPLULUĞU

Başlatan aysel_aksu, 31 Aralık 2010 - 00:08:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aysel_aksu

ODTÜ Bilgisayar Topluluğu olarak web tabanlı içerik yönetim sistemi olan  Drupal ile ilgili 5 Ocak'ta bir seminer ve 6 Ocak'ta da atölye çalışması düzenliyoruz. Drupal geliştiricileri Tugay İltuş, Işıl Çiçekdal ve Yasemin Barutçu da seminere konuşmacı olarak katılıyor.

Seminerin içeriği:

1- Drupal Nedir?
2- Neden Drupal?
3- Kimler Drupal Kullanıyor
4- Views
5- CCK
6- Panels
7- Taxonomy nedir
8- Zor terimler
9- Drupal ÖĞRENMEK
10- Drupal KAYNAKÇALARI
11- DrupalAPI
12- En çok kullanılan eklentiler
13- Drupal 7

Atölye çalışması:

1- Drupal 7 tanıtımı.
2- Drupal 6 , views ve cck uygulamaları.

Etkinlikler saat 18.00'da BMB1 amfisinde başlayacaktır. Herkesi bekleriz :) katılım ücretsizdir.
BMB1 Amfisi ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği içerisinde bulunmaktadır.

sem

Teşekkürler duyuru için...  Özellikle Ankara'da olan arkadaşların ilgisini çekeceğini tahmin ediyorum...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

aysel_aksu

Herksesi bekleriz seminerimize. :) 

Büyük küçük bilgisayar bölümünde olun ya da olmayın.

Web iile ilgilenen herkes katılabilir. Katılım ücretsiz.

İsteyen seminerden birkaç saat önce gelip ODTÜ de gezme imkanını da kullanabilir.

Geldiğinde ben SUDO dan geliorum derseniz ben de özel olarak ilgilenirim. Çünkü gelen herkesi tanımadığımız için pek özel bir tavrımız olmayacaktır. BÖTE nin önde hocalaraı da katılacak seyirciler arasına.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ocak 2011 - 02:03:22

Gelebilme ihtimali olan arkadaşlar buradan haber verirlerse ben de katılımı hesap edebilirim . Şimdiden teşekkürler

Ubuntgy

Merhaba arkadaşlar ben Tugay İLTUŞ.

Tanıtımı burada görmek güzel oldu. Hele ki Drupal kitabinın çıktığı şu günlerde, böylesine güzel etkinliklerin olması sevindirici.

Herkesi bekliyoruz :)

jayw

Alıntı yapılan: aysel_aksu - 31 Aralık 2010 - 15:21:05
Geldiğinde ben SUDO dan geliorum derseniz ben de özel olarak ilgilenirim. Çünkü gelen herkesi tanımadığımız için pek özel bir tavrımız olmayacaktır. BÖTE nin önde hocalaraı da katılacak seyirciler arasına.

Bir aksilik olmazsa katılmaya çalışacağım. Yalnız "Ubuntu Çeviri Tayfası" desem olmaz mı (SUDO'cu arkadaşlar kızacak ama olsun :) ). Şaka bir yana güzel bir etkinlik olacağını düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum.

Alıntı yapılan: Ubuntgy - 01 Ocak 2011 - 16:23:23
Merhaba arkadaşlar ben Tugay İLTUŞ.
Tanıtımı burada görmek güzel oldu. Hele ki Drupal kitabinın çıktığı şu günlerde, böylesine güzel etkinliklerin olması sevindirici.
Herkesi bekliyoruz :)

Sizinle tanışmak da güzel oldu, seminerde görüşmek üzere diyelim o halde :)

canosayan

açıkçası bir kaç kişi ile konuşmam lazım. çünkü bizim için hiç fena olmayacak bir seminer. her ne kadar bizim anasayfayı drupaldan wordpress'e geçiren ben olsamda drupal'a saygımız büyük.

eğer uygun olur da gelebilirsem ben ne desem?
Chmod bizim işimiz.

Ubuntgy

Alıntı Yap

Sizinle tanışmak da güzel oldu, seminerde görüşmek üzere diyelim o halde :)

Görüşelim tabii ki, umarım faydalı olacak. Atolya çalışmasını baştan sona ben yapacağım, sunumu ise ekipteki arkadaşlarla paylaşacağız. Benim ve katılan tüm arkadaşlar için faydalı olur umarım.

Alıntı Yap
açıkçası bir kaç kişi ile konuşmam lazım. çünkü bizim için hiç fena olmayacak bir seminer. her ne kadar bizim anasayfayı Drupal'den Wordpress'e geçiren ben olsamda drupal'a saygımız büyük.

Drupal'e ihanet eden kişyim deyin. :P

canosayan

Alıntı yapılan: Ubuntgy - 01 Ocak 2011 - 17:15:51
Alıntı Yap
açıkçası bir kaç kişi ile konuşmam lazım. çünkü bizim için hiç fena olmayacak bir seminer. her ne kadar bizim anasayfayı Drupal'den Wordpress'e geçiren ben olsamda drupal'a saygımız büyük.

Drupal'e ihanet eden kişyim deyin. :P

tamam aklımda bulunsun
Chmod bizim işimiz.

aysel_aksu

Ayy özür dilerim :)bir anlık için dergi hakkında konuşuyormuşuz gibi geldi yazarken. :))

İstediğinizi diyebilirsiniz tabii ki de önemli olan geldiğinizde hani benim sizin buradan olduğunuzu bilmem. :) tabii soylemeseniz de olur :=) hani buradaki insanları çok tanımadığımdan dolayı hem tanışmış da oluruz diye düşünmmüştüm :)

hem sizin beni tanımanız o kadar zor olmayacaktır. ortalıkta koşuşturacak olan iki kızdan uzun ve zayıf olanı ben olacağımdır. Toplulukta da bölümdeki gibi ve buradaki gibi azınlıktayız.  :)

sem

Alıntı yapılan: aysel_aksu - 02 Ocak 2011 - 18:29:42
Ayy özür dilerim :)bir anlık için dergi hakkında konuşuyormuşuz gibi geldi yazarken. :))

=)=)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

ubuntu90

Muğla Üniversitesi'nde Drupal seminerine gitmiştim. Madem bizim bölümün topluluğu düzenliyor bir daha giderim.  ;)

lener49fi

Sabırsızlanmaya başladım. Umarım 5 ocakta girebiliriz.. ;) 

Ubuntgy

Ankara'ya geldim arkadaşlar, saatler kala konuyu canlandırayım istedim :)

canosayan

sunumlar falan sonrasında yayınlacak mı? mevcut iş yükümüz pek katılmaya imkan vermiyor görünüyor.
Chmod bizim işimiz.

aysel_aksu

bildiğime göre yayınlanmayacak :( Çünkü biz öğrenciler vermiyoruz semineri. Direk Drupal üreticilerigelecek. Ama sizin için sunumları isterim.  Ama bugün olmazsa yarın mutlaka gelin.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ocak 2011 - 12:23:36

arkadaşlar ben birazdan derse gireceğim. Akşam seminerde görüşmek üzere. Eğer varsa sorunuz şimdi yanıtlayabilirm. Saat 1 den sonra cevap veremeyeceğim çünkü 17:30 a kadar derste olacağım. 

Ubuntgy

Görüntüleri çekiyoruz fakat yayınlanmıyruz. Etik olarak oradakilerin de iznini almamız gerekiyor bu tarz durumlarda.

Bunun dışında sunumlar içinse neler yapabilirim, bakayım.

jayw

Alıntı yapılan: Ubuntgy - 05 Ocak 2011 - 13:12:42
Görüntüleri çekiyoruz fakat yayınlanmıyruz. Etik olarak oradakilerin de iznini almamız gerekiyor bu tarz durumlarda.
Bunun dışında sunumlar içinse neler yapabilirim, bakayım.

En azından sunum notlarının yayınlanması çok güzel olurdu. Eğer yapacak bir şey varsa seviniriz, yoksa da sağlık olsun :)

Ubuntgy

@Jayw gözlerim seni aradı. Nerelerdeydin ? :)

İlk gün çok güzel geçti yarın atolye çalışmamız var.

bekleriz, bekleriz, bekleriz..

Bu arada Aysel arkadaşımıza teşekkürler, iyi ağırladı. Murat AYDOZ isimli arkadaşa ve diğer arkadaşlara da teşekkürler.

Yarın blog da tüm notları yazacağım, yayınlamaya çalışacağım. :)

ubuntupardus

Eğer Ankara da oturuyor olsaydım giderdim.

Ama maalesef ki sadece haberi okumakla yetiniyorum... Neyse Darısı Kocaelinin başına diyeyim :D

aysel_aksu

:) ne demek hiç önemi yok.
:) bence de çok çok güzel bir seminerdi. Hele ki Drupal öğrenmeye başlamak için bahane aradığım bir zaman diliminde olması çok daha ,iyi oldu. :)

Tuga ya biz de teşekkür borçluyuz sanırım :)

Teşekkürler TUGA :)

aysel_aksu

Arkadaşlar çok güzel iki günlük bir seminer dizisine ev sahipliği ettik.

Bizi kırmayıp da Edirne gibi Ankara'ya uzak bir ilden gelen arkadaşımız Tugay'a çok teşekkür ediyorum buradan.

Yine ışıl arkadaşımıza da ulaşımda ve iletişim konusunda sağladığı katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Bu semineri kaçıranlar arkadaşlarımız için bir etkinlik daha yapmayı planlıyoruz fakatkesin bir tarih yok şu an .

jayw

Birinci gün etkinliğe iştirak edemesem de ikinci gün katılabildim. Gayet eğlenceli ve güzel bir çalışmaydı. Özellikle @Ubuntgy (Tugay) arkadaşımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz tekrar, ne kadar çok şey öğretsem o kadar kârdır prensibiyle, bize bir şeyler öğretebilmek için elinden gelen her şeyi yaptı :) Yalnız koskoca forumdan sadece @aysel_aksu arkadaşımızı görmek beni üzdü açıkçası, ben bir kaç arkadaşımızla daha tanışırız diye umutlanmıştım. Neyse sağlık olsun, başka bir etkinlikte inşallah :)

Bu güzel organizasyon için @aysel_aksu vasıtasıyla ODTÜ Bilgisayar Topluluğu'na; Drupal geliştiricileri Tugay İltuş, Işıl Çiçekdal ve Yasemin Barutçu arkadaşlarımıza gönülden teşekkür  ederiz. Etkinliklerin devamı dileğiyle...

Ubuntgy

Teşekkür ederim arkadaşlar. Benim TUGA bundan sonra :)

Emre hocam, öncelikle seni ( sizi demiyorum artık :p ) tanıdığım için çok mutlu oldum. Edirne'ye mutlaka bekliyorum! Sutlu tavuk yapacağız. Bu arada sorum için bir makale isterim :)

Aysel arkadaşımıza sonsuz şükranlarımı sunarım. Her ne kadar Emre ile Aysel, ön taraflarda kaynatsalar da iyi katılım sağladılar. :)

heartsmagic

Her ne kadar katılamamış olsam da teşekkürü borç bilirim :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

jayw

Alıntı yapılan: Ubuntgy - 07 Ocak 2011 - 15:04:26
Emre hocam, öncelikle seni ( sizi demiyorum artık :p ) tanıdığım için çok mutlu oldum. Edirne'ye mutlaka bekliyorum! Sutlu tavuk yapacağız. Bu arada sorum için bir makale isterim :)

Ben de çok memnun oldum :) Ankara'daki konuşmamızdan sonra sütlü tavuğu gerçekten merak ettim, bugüne kadar duymadığım / tatmadığım için kendimden utandım desem yalan olmaz :) Soru meselesine gelince, sorun değil ;)

Alıntı yapılan: Ubuntgy - 07 Ocak 2011 - 15:04:26
Aysel arkadaşımıza sonsuz şükranlarımı sunarım. Her ne kadar Emre ile Aysel, ön taraflarda kaynatsalar da iyi katılım sağladılar. :)

Ama en çok soruyu biz sorduk, demek ki en çok biz anladık Aysel ile :)

Şaka bir yana tekrar tekrar teşekkür ederim. Güzel bir etkinlik oldu. İkinizi tanımak da bu etkinliğe ayrı bir güzellik kattı :)