[Çözüldü] Dizüstünde kablosuz sorunu

Başlatan uyyelik, 07 Ocak 2011 - 16:10:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

uyyelik

Merhaba,

güç ayarlarında "laptop kapağını kapadığında" -hiç bir şey yapma- işaretlememe rağmen, kapağı kapattıktan bir müddet sonra internette düşüyorum,

bu sorunu nasil çözerim ?

matrax_41

Sorun sadece internetten kopmaksa bu sanırım monitörün kapanmasıyla ilgili. Ekranın kapatılması için gereken süre bölümünü hiçbir zaman yapıp deneyin.

uyyelik

Alıntı yapılan: matrax_41 - 08 Ocak 2011 - 15:49:19
Sorun sadece internetten kopmaksa bu sanırım monitörün kapanmasıyla ilgili. Ekranın kapatılması için gereken süre bölümünü hiçbir zaman yapıp deneyin.

ne varsa iptal ettim ama periyodik olarak kesilme olmuyor
bir kaç kez kontrol ettim wireless kernel driver aktivliğini yitiriyor anlayamadim. Şimde apt-get kullanarak ve generic linux image'i de kuracam
bakılım olacak mı :)

uyyelik

Airties modemlerde wpa/wpa2 doğrulaması yapamiyor, konu ile ilgili danışma hattını aradım size windows'u öneririm dedi. Mac'lerde ve Linux'lerde sorun çıkıyormuş, söylediği cinayet sebebi ama... :)

wep şifresi verdim, kablosuz modem broadcom ise sudo apt-get install b43-fwcutter firmware-b43-installer (43xx serisi için)
menu > administrator > additional drivers ile  Braodcom STA wireless driver'i aktive etyim,19 saattir sıkıntı yok inş olmayacak :)

heartsmagic

Web ile devam edeceksen bari en azından MAC koruması koy ağına.
Ayrıca ben Airties ile beraber WPA2 kullanıyorum ve sorun yaşamıyorum. Olay kablosuz ağ kartıyla da ilgili olabilir.
Şimdilik konumuzu kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.