world of warcraft 3.3.5 siyah erkan

Başlatan uyyelik, 06 Ocak 2011 - 14:48:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

uyyelik

lsb_release -sc
maverick

playonlinux --version
PlayOnLinux 3.7.6

lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 09)

uname -a
2.6.35-22-generic #35-Ubuntu SMP Sat Oct 16 20:36:48 UTC 2010 i686 GNU/Linux

wine --version (systemde 1.2.2  ve playonlinux'te tüm wine versionlar var :)
wine-1.2.2

glxinfo | grep version
server glx version string: 1.4
client glx version string: 1.4
GLX version: 1.4
OpenGL version string: 2.1 Mesa 7.9-devel
OpenGL shading language version string: 1.20

glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Mesa DRI Mobile Intel® GM45 Express Chipset GEM 20100330 DEVELOPMENT x86/MMX/SSE2

config.wtf
SET gxApi "opengl"
SET ffxDeath "0"
SET ffxGlow "0"
SET M2UseShaders "0"
SET Sound_SoundOutputSystem "1"
SET Sound_SoundBufferSize "150"

yaptım... Ama ekran halen siyah, daha önce 10.04'te olumlu sonuc almıştım nerde hatam var tespit edemedim yardim eden tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler

sema

Config.wtf'ye şununla değiştirip bakın bir de..

Alıntı YapSET gxResolution "1280x800"
SET gxApi "opengl"
SET ffxDeath "0"
SET ffxGlow "0"
SET SoundOutputSystem "1"
SET SoundBufferSize "150"
SET M2UseShaders "0"
SET UIFaster "2"
susema

uyyelik

Malesef olmadi :(

kaç tane parametre var acaba tek tek denesek mi ?

sema

Varsa ana dizindeki Config klasörünün içinde bu oyunla ilgili şeyleri silip varsayılan ayarlarla oynamayı deneyebilirsin.
susema

uyyelik

Alıntı yapılan: sema - 07 Ocak 2011 - 17:43:40
Varsa ana dizindeki Config klasörünün içinde bu oyunla ilgili şeyleri silip varsayılan ayarlarla oynamayı deneyebilirsin.

ana dizinde config diye klasör yok, sıfırdan kurulumda yaptım yararı olmamıştı

sema

Ana dizinde .config var, genelde bu gibi ayarlar orada bulunuyor, gizli dosyadır kendisi, Ctrl + H ile gözükür. Ya da bu oyuna ait ayarlar dosyası falan varsa silebilirsin, başında nokta olanları silince yeniden oluşturuluyor, varsayılan ayarlar kullanılarak.
susema

uyyelik

/home/ dizininin altında ki ni diyorsun ? onuda denedim olmadi tekrar wine 1.2.1 üzerinde kurmayi deneyecem şimdi indiriyorum 3.3.5 client i
ayrıca intel ekran kartları için örnek bir config.wtf olsa çok iyi olurdu bulamadım :S

krwlng

4.0 ile opengl iyileştirmesi geldi, sanırım private oynuyorsunuz çünkü bu sürüm ile orijinal oynayamazsınız. Ben 3.0 ile görüntü alamıyordum fakat 4.0 geldikten sonra dx9 derlemesi ile artık çalıştırabiliyorum wow'u. Fakat dikkat edilmesi gereken bir durumu bu vesile ile açıklamak istiyorum, 4.0 ile blizzard artık üçüncü parti uygulama kullananları tespit ederse hesaplarını kapatıyor, bu durum oyun kurallarını ihlal eden yazılımlar için geçerli fakat wine bazen üçüncü parti yazılım gibi bilgi gönderiyormuş blizzard'a, bu yüzden hesabı kapatılmış birinin yazdıklarını okudum blizzard destek forumunda, şahıs sadece ubuntu ile wine kullandığını, başka bir şey kullanmadığını belirtmiş cevap bekliyordu, işin açığı bu durum benim canımı sıktı, hem linux gibi bir sisteme yerel destek verme hem de bir şekilde başaranları oyundan uzaklaştır, blizzard'tan beklenmeyecek bir durumdu, çünkü onlar için para gelsin de gerisi önemli değildi bir şeyler oluyor tam anlayamadım.Wine yüzünden blizzard hesabımı kapatırsa başlarına bela olurum onu da söyleyeyim. Konuyu dağıttım sanırım biraz, toparlayacak olursak 4.0 güncellemesini yapmanızı tavsiye edebilirim.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

uyyelik

Alıntı yapılan: krwlng - 08 Ocak 2011 - 00:07:47
4.0 ile opengl iyileştirmesi geldi, sanırım private oynuyorsunuz çünkü bu sürüm ile orijinal oynayamazsınız. Ben 3.0 ile görüntü alamıyordum fakat 4.0 geldikten sonra dx9 derlemesi ile artık çalıştırabiliyorum wow'u. Fakat dikkat edilmesi gereken bir durumu bu vesile ile açıklamak istiyorum, 4.0 ile blizzard artık üçüncü parti uygulama kullananları tespit ederse hesaplarını kapatıyor, bu durum oyun kurallarını ihlal eden yazılımlar için geçerli fakat wine bazen üçüncü parti yazılım gibi bilgi gönderiyormuş blizzard'a, bu yüzden hesabı kapatılmış birinin yazdıklarını okudum blizzard destek forumunda, şahıs sadece ubuntu ile wine kullandığını, başka bir şey kullanmadığını belirtmiş cevap bekliyordu, işin açığı bu durum benim canımı sıktı, hem linux gibi bir sisteme yerel destek verme hem de bir şekilde başaranları oyundan uzaklaştır, blizzard'tan beklenmeyecek bir durumdu, çünkü onlar için para gelsin de gerisi önemli değildi bir şeyler oluyor tam anlayamadım.Wine yüzünden blizzard hesabımı kapatırsa başlarına bela olurum onu da söyleyeyim. Konuyu dağıttım sanırım biraz, toparlayacak olursak 4.0 güncellemesini yapmanızı tavsiye edebilirim.

private serverdayim henuz 3.3.5'te :) ama ayni makinada ağustos ayinda bir kurulum yapip çalıştırmıştım ama hiç bir config ayarini yedeklemedim, şimdi tekrar yapmak istiyorum ama bir türlü beceremedim nedir bu şansızlığım anlamadım :) playonlinux aracılığı ile dx9 yükleyyim,

wine ve opengl versiyonuna ve ekran kartını yazabilir misin, sonuç alinmis sistemden yola cıkalım

krwlng

Radeon 9550
Wow 4.0
Wine 1.2
OpenGL 1.5
şeklinde sistemim, wow 3.5 ile görüntü gelmiyordu fakat 4.0 ile artık çalışıyor. Ayrıca Opengl için config.wtf içerisinde oynama yapmadım, hatta bütün ayarları varsayılan ayarlara çevirdim, çünkü opengl açınca grafik kartı desteklenmiyor yazısı geliyordu.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

mbt28

Arkadaşlar oyunu çalıştırırken aldığınız çıktıları vermesseniz çözüm bulmak zorlaşır, terminalde wine dosyaadi.exe şekilde çalıştırıp çıktı alabilirseniz daha hızlı çözüm bulabiliriz.