[Çözüldü]Samsung ML-1660 Driver

Başlatan Warlord, 05 Ocak 2011 - 19:01:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Warlord

Arkadaşlar forumada baktım. Denilenleri yapmama rağmen install.sh veya autorun dosyasını terminalde açtığımda ****  It seems Qt library is not installed, or X display is not accessible.
****  Custom Qt library will be configured for use with this package.
Failed to load widget from </home/emre/İndirilenler/cdroot/Linux/i386/install/../../noarch/install/share/ui/WizardTemplate.ui>
QMutex::unlock: unlock from different thread than locker
                was locked by 0, unlock attempt from -1216678144
hatasını alıyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

eribol

hangi komutla çalıştırıyorsunuz? Ayrıca qt kütüphaneleri yüklü mü?

Warlord

chmod +x install.sh yaptım. DAha sonra ./install.sh yapıoyrum bu hatayı alıyorum. Ben linuxde yeniyim qt kütüphaneleri derken neyi kastediyorsun?

heartsmagic

Şu şekilde bir dene:

LC_ALL=C "sudo ./install.sh"
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Warlord

Maalesef aynı hatayı alıyorum. Ubuntu 10.10 da da aynı hatayı alıyordum. Sadece pardusda çalıştırabilmiştim. Ama şuan pardus kullanma gibi bi imkanım yok :(. Daha farklı çözüm yolları yokmudur?

heartsmagic

Sistem dili Türkçeyse, İngilizce'ye dönüp dener misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Warlord

İngilizce olarak da denedim sorunum devam ediyor :(

eribol

Paket Yöneticisini açıp qt ve library kelimelerini beraber aratın. Tam ismi bilmiyorum ve hatırlamıyorum ama aşağı yıkarı qt-lib veya qt-dev veya libqt gibi bir ismi olmalı. Bu isimde gördüğünüz paketleri kurup öyle deneyin.

guestwho

"Splix" sürücüsü kendi başına bu yazıcı modeliyle uyumlu çalışmıyor mu ? Sürücüyü henüz denemediysen:

sudo apt-get install splix
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

Warlord

@eribol dediklerini yapmak için snypticden yaklaşık 150 mb Qt Library ile ilgili paket yükledim. Bişeyler değişti. Ama bu sefer şöyle bi sorun karşıma çıktıloadResource: Failed to register resource </home/emre/İndirilenler/cdroot/Linux/i386/qt4apps/install/../../../noarch/install/share/ui/guiinstallui.rcc>
Failed to load widget from <:/forms/WizardTemplate.ui>

@guestwho dediğini yaptım. splix zaten yeni sürümde diyor.

eribol

Warlord

Connection: {device_uri} yazan yere ne yazmam gerekiyor. usb://Samsung/ML-1660%20Series bunumu yazmam gerekiyor?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Ocak 2011 - 18:43:49

Verdiğin siteyi inceledim benim yazıcımı desteklemiyor. Kendi driverini  de yüklerken böyle bi hata alıyorum :(

eribol

Şu an yardım edebileceğimi sanmıyorum, eğer splix destek sağlamıyorsa(ki gördüğüm tam sürüm numarası çalışır değilmiş). Ama şu komut çıktısı bir sonraki adım için yardımcı olacaktır.lsusb

Warlord

Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 005: ID 04d9:0499 Holtek Semiconductor, Inc. Optical Mouse
Bus 002 Device 004: ID 04e8:3301 Samsung Electronics Co., Ltd
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 002: ID 0c45:62c0 Microdia Sonix USB 2.0 Camera
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

guestwho

Alıntı yapılan: Warlord - 06 Ocak 2011 - 18:42:03
Connection: {device_uri} yazan yere ne yazmam gerekiyor. usb://Samsung/ML-1660%20Series bunumu yazmam gerekiyor?

Şu komutun çıktısını aktarsana:

cat /var/log/syslog | grep -i samsung
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

Warlord

Çıktı şu şekilde:
Jan  8 12:00:52 emre-AOA150 udev-configure-printer: MFG:Samsung MDL:ML-1660 Series SERN:- serial:Z4WKBKCZA00381A.
Jan  8 12:00:55 emre-AOA150 udev-configure-printer: URI matches without serial number: usb://Samsung/ML-1660%20Series
JJan  8 12:00:55 emre-AOA150 udev-configure-printer: About to add queue for usb://Samsung/ML-1660%20Series
Jan  8 12:00:56 emre-AOA150 udev-add-printer: add_queue: URIs=['usb://Samsung/ML-1660%20Series']
JJan  8 12:01:18 emre-AOA150 udev-add-printer: PPD: foomatic-db-compressed-ppds:0/Samsung-ML-1651N-Postscript.ppd; Status: 1

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Ocak 2011 - 12:03:33

En altta ml 1651n yazan kısım şöyle olabilir ben listeden rasgele bi yazıcı seçmiştim. Galiba onla ilgili bir şey.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Ocak 2011 - 12:07:16

'Yazdırma' dan sildim. Ama her taktığımda sürücü yok diyor. Ve bi liste cıkıor. Ordan samsung a giriyorm. Ama benim ml-1660 yok sadece. 1651 var en son.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Ocak 2011 - 18:09:50

Bir sürü Qt-4 library yükledim ama yine olmuyor.

sema

Konunun ilk mesajına binaen yazıyorum. Kurmak için şu sayfaya bakmış mıydın, bakmamışsan o sayfayı inceleyebilir misin;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,22211.msg267213.html?PHPSESSID=ah4t40viqimkk1u8bk2pltqu86#msg267213
susema

Warlord

O denileni yapıyorum olmuyor. O denilenlerin aynısını pardus da yapınca oluyor. Ama Ubuntu 10.10 , Ubuntu tabanlı Linux Mint 10 ve Xubuntuda da aynı hatayı alıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Ocak 2011 - 21:49:38

Her seferinde aynı hata:
loadResource: Failed to register resource </home/emre/Masaüstü/cdroot/Linux/i386/qt4apps/install/../../../noarch/install/share/ui/guiinstallui.rcc>

eribol

Ben sürücüyü indirip denedim. qt yüklü değilse text mode ile kuruluma geçiyor. Siz de öyle bir durum yok mu? Tam çıktıları aktarır mısınız?

Eğer qt gördüğü için text moduna geçmiyorsa, qt'yi kaldırabilirz. Zira anladığım kadarıyla qt3 istiyor ki bu da eski sayılır. Uyumsuz olma durumu var.

Warlord

Tam çıktısı bu:
loadResource: Failed to register resource </home/emre/Masaüstü/cdroot/Linux/i386/qt4apps/install/../../../noarch/install/share/ui/guiinstallui.rcc>

Qt kaldıralım farketmez bi şekilde yapılmasını istiyorum.

eribol

Qt ile sorun veriyor diye düşünüyorum. Ben de aslında qt'ye ait ne varsa var ama görmüyor ve şöyle bir çıktı üretiyor;
Alıntı Yapmeribol@meribol:~/cdroot/Linux$ sudo sh install.sh
[sudo] password for meribol:
****  It seems Qt library is not installed, or X display is not accessible.
****  Custom Qt library will be configured for use with this package.
GUI mode installer execution failed, proceeding in text mode
****  Running text mode install
****  Press Enter to continue or q and then Enter to quit: q

****  install terminated by user
Çıkışı ben yapıyorum, çıkış yapmasam kuruluma başlayacak. Demem o ki qt araçlarını kaldırıp tekrar denemekte fayda var.

Warlord

NAsıl kaldırabilirim peki?

eribol

paket yöneticisini kullanabilirsiniz. Ayrıca indirdiğiniz cdroot klasörünü ev dizinine atmayı deneyin.

Warlord

Oh be.. Sonunda kurdum. Paket yöneticisinden qt4 paketlerini kaldırdım ve kurulum ekranı geldi. Çok teşşekkür ederim @eribol yardımların için. Konu kilitlenebilir.

eribol

Öyle üç kuruşa beş köfte olmaz :D İlk iletinizin başlığına [Çözüldü] etiketini koyarsanız daha anlaşılır olur.

Upps, eklenmiş :)