[Çözüldü] Kurulumda initramfs sorunu

Başlatan eleaf, 05 Ocak 2011 - 14:57:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eleaf

Uç birimde biraz kurcalayınca sistem sapıttı bende temiz bir kurulum yapayım derken şöyle bir hata alıyorum
Cd dende Usb dende boot etsem aynı fark etmiyor
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
busybox v1.15.3 (ubuntu 1:1.15.3-1ubuntu5) built-in shell (ash)
enter "help" for a list of built-in commands.

(initramfs) mount: mounting /dev/loop0 on //filesystem.squashfs failed: input/output error
Can not mount /dev/loop0 (/cdrom/casper/filesystem.squashfs) on //filesystem.squashfs
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
bu hata ile karşılaşanlar ubuntunun kurulu olduğu bölümü silince düzelmiş. bende sildim ama aynı değişen bir şey olmadı aksine sorunlu çalışan bir sistem vardı oda gitti.
Bu şekilde ortada kaldım biran önce yardım ederseniz sevinirim, teşekkürler...

if

İndirdiğiniz .iso dosyasının md5 kontrolünü yapmış mıydınız? Windows 7 mi kullanıyorsunuz?

eleaf

hayır sadece ubuntu kullanıyorum ve cd den hep o hatayı alıyordum bir çok kez cd hazırladım ama nafile, olmuyordu.
bende usb den kurulum yapıyordum, ama bu sefer oda o hatayı verdi

if

Md5 kontrolü soruma cevap alamadım ama size şöyle bir öneri sunayım: hazırladığınız cdlerden birini takın, başlatın, 'Ubuntu'yu kur' vs menüsünü görünce usbyi takın ve kuruluma geçin veya usbden başlatıp cdyi takıp da devam edebilirsiniz.

eleaf

Alıntı yapılan: if - 05 Ocak 2011 - 16:19:22
Md5 kontrolü soruma cevap alamadım ama size şöyle bir öneri sunayım: hazırladığınız cdlerden birini takın, başlatın, 'Ubuntu'yu kur' vs menüsünü görünce usbyi takın ve kuruluma geçin veya usbden başlatıp cdyi takıp da devam edebilirsiniz.

bunu denemeden önce şunu söyleyim

md5 denen olayı yaptım :)

bana programın verdiği hash:
a81e2ee19c3c8b9161d7cd6a9a1a4c12

ama wikinin yönlendirdiği sayfadakiyle uyuşmuyor oda şu
1b9df87e588451d2ca4643a036020410

https://help.ubuntu.com/community/UbuntuHashes
desktop-amd64 kullanıyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ocak 2011 - 21:17:21

Yeni bir .iso indirdim sorun çözüldü, ama anlamadığım şey durduk yere bir dosya nasıl olurda bozulur neyse.
İlgin için teşekkürler Müdavim...

if

Rica ederim @eleaf.  Sizin de dediğiniz gibi durduk yere bozulmaz. Md5 doğrulaması indirdiğiniz .iso dosyasının hatasız/eksiksiz indiğini doğrulamak amacıyla yapılır. Sizin durumunuzda uyuşmadığı için indirdiğiniz .iso hatalı inmiş oluyor.